OZCAN AKYOL Man die zijn zoon doodde, ontbeerde volgens familie zorg €549 €499 Vertrek in zomervakantie Selections 6 #CREATINGMEMORIES orners Sunweb.nl Column Het grote terugblikken op het jaar dat achter ons ligt is begonnen. Dat deed ook KVB Boekwerk, een kennis- en in novatieplatform, met een toch wel ontluisterende conclusie: alleen 0,7 procent van de Nederlandse schrijvers houdt een minimumin komen over aan de verkoop van boeken. De rest is afhankelijk van nevenactiviteiten, zoals het ver zorgen van lezingen of het schrij ven van alternatieve teksten, bij voorbeeld voor commerciële par tijen. Andere auteurs werken noodgedwongen in externe bran ches, om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Wat ook uit het onderzoek naar voren komt, is het feit dat slechts tien Nederlandstalige literaire au teurs lang genoeg in de bestseller lijsten prijkten om van de inkom sten te kunnen leven. De sport-, dieet- en zelfhulpboeken zijn mo menteel de spekkopers: zij weten het grote publiek te bereiken en houden menige boekhandel op de been met hun omzetcijfers. Veel van mijn vakbroeders rich ten hun ergernis aan het adres van deze ontwikkeling, maar dat is waanzin en bovendien verspilde energie - niemand kan stampvoe tend en zwelgend in zelfmedelij den de voorkeuren van hele gene raties jongeren een andere kant opduwen. Althans: niet op die manier. ontlezing onder scholieren almaar toeneemt. Als ik tijdens een schoolbezoek aan een gemiddelde mavoklas vraag wie er een hekel aan lezen heeft steekt ongeveer 8o procent van de jon gens en meisjes een vinger in de lucht- soms met een vorm van trots. Beide zaken tonen aan dat we romans en poëzie weer belang rijk moeten maken op scholen, het liefst in de vorm van literatuuronderwijs, met het overstijgende doel om de mensenkennis, het empathisch vermogen en de sociale vaardighe den van jongeren, met zachte dwang, de kans te geven om zich te ontwikkelen. Want waar gaan we naartoe als de literatuur verder afglijdt? De zapcultuur zorgt ervoor dat veel kinderen zich al helemaal niet meer kunnen concentreren. Ze willen een snelle beloning, op sociale media of op een spelcom puter - alles wat een intellectuele inspanning vereist, wordt bij voor baat met argwaan bekeken. Vechten tegen hedendaagse technologie is zinloos. Laten we daarom de literatuur als samenle ving gaan herwaarderen. Er zijn genoeg onderwijzers, medewer kers van bibliotheken en cultuur bewakers die hier de ernst van in zien. Nu de overheid nog. Vechten tegen hedendaagse technologie is zinloos Verdachte Tevfik G. (40) zou in een psychose hebben gehandeld toen hij zijn zoon Bekiro dood stak, stelt de moeder van de ver dachte. Volgens haar is haar zoon al langer in de war. Hij zou al twee jaar kampen met onder meer angststoornissen en daarvoor on der behandeling zijn. „Hij is circa anderhalfjaar gele den opgenomen geweest bij Pro Personaen en veel te vroeg ontsla gen. Drie maanden geleden is hij uitbehandeld verklaard, nadat hij een behandelaar had beledigd en bedreigd. Hij had nog zorg no dig", zegt de moeder. Volgens de zus van de man, Kelly, ging het vorige week vrij dag al mis met G. Ze was bij hem thuis en heeft de politie gebeld. „Die heeft toen toch besloten dat de situatie goed was. Als de poli tie en de crisisdienst naar mij hadden geluisterd, dan was dit drama niet gebeurd." De politie bevestigt dat agenten vrijdag twee keer bij de woning van G. in de Dragonstraat zijn langs ge weest. De eerste keer vonden zij de situatie niet ernstig genoeg om in te grijpen, zegt een woordvoer der, de tweede keer deed nie mand open. De moeder van de verdachte is bezorgd om haar andere klein zoon, Emre, die het drama over leefde. „Emre is in shock. Hij kan ^TefvikG. zat in een psychose, zo beweert zijn moeder nog nauwelijks bevatten wat er is gebeurd. De drie jaar oudere broer vluchtte zaterdagochtend in pa niek de deur uit om aan zijn vader te ontkomen. Rennend over de John Frostbrug belde hij oma. „Radeloos was hij. Volledig in pa niek. 'Oma, ik bloed, help me', schreeuwde hij. Ik ben meteen naar hem toe gereden", zegt ze. Emre bleef ongedeerd en krijgt volgens oma Nel traumazorg. „Gelukkig heeft hij niet gezien hoe Bekiro om het leven is geko men." eie Three The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort The Three Corners Sea Beach Resort The Three Corners Happy Life The Three Corners Sunny Beach Resort l) donderdag 27 december 2018 GO @OzcanAkyol Literatuur Een ander bericht dat we eerder dit jaar konden lezen, is dat de De 40-jarige Arnhemmer die zaterdag zijn 12-jarige zoon doodstak, kampte al tijden met psychische problemen. De fa milie vroeg om zorg, maar hij werd 'uitbehandeld' verklaard, verklaren zij. Paul Bolwerk Arnhem I Hotels Resorts ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alarn Snorkelen voor het hotel Belgisch management Turtle Beach op loopafstand per persoon ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Spetteren in het Aquapark Nederlandstalig personeel Vlakbij de luchthaven - korte transfer Juli/augustus ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Nederlandstalige kidsclub Zwembad met glijbanen Goede sfeer Augustus *o.b.v. 2 volwassenen met 2 kinderen per persoon *o.b.v. 2 volwassenen met 2 kinderen per persoon "o.b.v. 2 volwassenen met 2 kinderen ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Nederlandstalige kidsclub Zwemparadijs met glijbanen Populair bij Nederlanders Juli/augustus per persoon "o.b.v. 2 volwassenen met 2 kinderen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: ca\am,, SGR \!L thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6