'Dickens' poëzie en rootsrock r 4 Happy Kavijaar Het is niet in één term te vangen, het programma dat de band Kaviaar elk jaar tussen kerst en de jaarwisseling in theater fiZi brengt. Happy Kavijaar is een beleving van muziek, beeld, zang, taal én smaak. Theater, muziek en winterse sferen in Domburg Even terug in de tijd met Kerstexpress oeveel lawaai ma ken IJsselsteentjes ondergedompeld in water? Hoe klinkt psalm 68 vers 1 in de berijming van Da theen? Het zijn slechts twee van de merkwaardige vragen waarop in het muzikale thea terprogramma Happy Kavijaar een antwoord komt. „We doen dat nu voor de vierde keer, zo'n eenmalig programma ma ken in de laatste week van het jaar, specifiek voor fiZi", zegt Jaap Verse- put van de muziekgroep Kaviaar. Hij bespeelt de saxofoon en stuurt de filmbeelden aan. Hij wil zichzelf lie ver niet als spil van Kaviaar genoemd zien, want ieder heeft in dit ensem ble zijn eigen, belangrijke inbreng. Samen met Verseput zijn dat: Wil lem van Maanen (piano), Brian Mar- tens (drums en beatbox), Rudy Klip- pel (bas), en Stefan Fokker (gitaar en sopraan sax). „We zijn al acht jaar bij elkaar en dat is voor een bandje best lang", constateert Verseput. Muziek maken, vooral eigen com posities, staat bij Kaviaar voorop. Kenmerkend voor de band is dat dit vaak in combinatie met filmbeelden gebeurt. Dit keer komen daar ook liveprojecties en een gesproken ver haal bij. Het Zierikzeese filmtheater Alles wat we doen, nemen we op, zodat we er steeds naar kunnen teruggrijpen annex vlakke vloer podium is daar voor een prima locatie. „Ik vind het zo'n fijne plek, waar we best trots op mogen zijn. Vooral omdat het dank zij zoveel vrijwilligers kan draaien. Daarom heb ik voor dit programma ook een filmpje gemaakt van de tech nische mensen, die bezig zijn met dingen achter de schermen. Dan krijgt het publiek daar ook eens een indruk van", vertelt Verseput. Composities De saxofonist houdt van interactie met de zaal tijdens een optreden van Kaviaar. Hoewel hij zichzelf bepaald niet als een performer beschouwt, heeft hij besloten toch af en toe maar een korte toelichting te geven bij di verse filmbeelden. Een aantal daar van maakte hij zelf met zijn nieuwe drone-camera boven het land en het water van Schouwen-Duiveland. De live uitgevoerde muzikale composi ties maken de beleving van de film intenser. Aan die samensmelting van beeld en geluid gaat uiteraard stevig improviseren en repeteren vooraf. „Dat doen we daar in het schuurtje, waar ik een kleine studio heb inge richt", vertelt Verseput, wijzend naar het optrekje op zijn boerenerf in Zonnemaire. „We bekijken dan het filmpje en beginnen vervolgens wat muziek daarbij te maken en met el kaar te improviseren. Alles wat we doen, nemen we op, zodat we er steeds naar kunnen teruggrijpen en uiteindelijk stellen we dan een com positie samen." De bandleden stappen voor het programma in Fizi soms uit hun comfortzone. Bandlid Brian Martens voelt zich bijvoorbeeld het beste thuis achter zijn drums, maar voor het nummer Zeekraal laat hij zich graag overhalen ook zijn vocaal talent aan te boren. Niet alles wat vertoond en gespeeld gaat worden is gloed nieuw. Zo bieden film en muziek on der de titel Spassiba - dat staat voor dankjewel - een impressie van een eerder optreden dit jaar in de Nieuwe 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Wintermarkt 0 Stoomtrein Film, verhalen en vooral veel Ali Pankow 44 Jaap Verseput, saxofinist Kaviaar Wie zich deze week wil onder dompelen in een sprookjesach tige, winterse sfeer, heeft keuze te over, met een Wintermarkt een kaboutertocht en een rit met de Kerstexpress. Verder wordt in De Drvkkerij het oude jaar poëtisch overdacht en in Porgy en Bess het nieuwe jaar ingerockt. Genieten van winterse gezel ligheid, dat kan op de Winter markt in Domburg. De markt wordt gecombineerd met di verse activiteiten voor jong en oud. Lichtjes, kampvuren, ver sieringen, warme chocolade melk, shoppen en vermaak worden afgewisseld met di verse acts. Er is straattheater, onder meer de act De tijdhan- delaar en er worden diverse (overdekte) workshops gehou den (waaronder handlettering, winterknutselen en kapsels in vlechten). Voor de kinderen begint om 15.00 uur in Tram- zicht een disco met muziek van dj Jevago en Ashleigh the En tertainer. Daarnaast hebben bezoekers de mogelijkheid om met alpaca's te knuffelen en te genieten van lekker eten op het speciale foodcourt. Daar zijn lekkernijen uit verschillende landen uit te proberen, onder meer de lekkerste gerechten uit de Balkan. Livemuziek wordt onder meer verzorgd door voormalig Voice of Hol landfinalist Isabel Provoost (haar optreden is tussen 14.00 en 17.00 uur). Zaterdag 29 december, Hoofdstraat Domburg, 13.30- 21.00 uur Na driejaar rijdt de Kerstexpress weer tussen Goes en Hoedekens- kerke. In 2015, 2016 en 2017 reed hij niet of maar een deel van het traject. De klassieke stoomtrein en haar personeel verwelkomen hun gasten in een Charles Dickensachtige sfeer. Onderweg is er vertier, zoals de kerstman die een verhaal voorleest aan de kinderen in de trein. Vandaag en •- morgen, Goes- Hoedekenskerke, 14.00-17.00 uur donderdag 27 december 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56