Weg met die verhaallijn, leve de hoogtepunten ff Dieleman en Dorrestijn 2 MUSICALHITS Zeeuwse zangers Familiemusical Een jongen die zijn leven niet zeker is, Griekse helden en schurken en een winkel waar 's nachts voorwerpen tot leven komen. Het zijn de ingrediënten van Toms Magische Speelgoedwinkel, een spannende voor stelling over vriendschap en de strijd tussen goed en kwaad. Uitgelicht usical, heb ik er nu wel of niet iets mee? Het is altijd een beetje haat-liefde. Het spektakel, de kostuums, de liedjes, de choreografie, de massale dynamiek. Soms kijk ik ernaar door half dichtgeknepen ogen, van louter genot, om het nog extra speciaal te maken. Ik heb gemerkt dat ik dan ook nog eens beter luis ter. Maar er stoort ook altijd iets. En dat is het verhaal. Meestal is dat heel 'dun', zoals men dat zegt, stelt het niet veel voor. En zoals ik het zelf zeg, is het soms ook te 'dik'. Veel te dramatisch, bedoel ik dan. Ik ken maar een paar musicals waarin verhaal en zang/dans/muziek volledig in evenwicht zijn. ze ook veel meer plezier beleven aan die zang en dans dan aan het verhaal. De Musical-Vrienden uit Goes vast en zeker ook. Dat is een zeer ac tieve groep, die tegenwoordig zelfs een erkende opstap kan zijn voor getalenteerde leerlingen om door te stromen naar professionele kunstop leidingen. En dat is ook al gebeurd! Kwaliteit verzekerd, dus. Het is een 'club' die graag zichtbaar is in Zee land. In de kersttijd treden ze naar buiten met een programma vol musical-tophits. Wég dus met die verhaal lijnen. Leve de hoog tepunten. Een avond gevuld met de be kendste, vrolijkste en ontroerendste musi calnummers. Dat doen ze met een aan tal 'oude', bekende solisten, maar ook met jong en leergie rig talent. En met oud-leerlingen als Jimi Hen- drikse (nu Fontys muziektheater) en Veerle Sanders (nu Opera Zuid). En er is meer. Er wordt samengewerkt met bal letstudio Free, met de koorschool en met de BigBand van de Zeeuwse muziekschool. Toeval lig weet ik uit eigen ervaring dat zo'n samen werking heel spannend (en inspannend) is, maar ook dat daar heel verrassende dingen uit kunnen komen. Dat wordt een feestje, denk ik. Bij musicals stoort ook altijd iets. En dat is het verhaal MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Cd lp ode dingen die tot leven komen, liefst i middenin de nacht. Dat is nog steeds een van de popu lairste fantasieën van klein en groot. Al dan niet met een vleugje horror. Stel het je maar eens voor. Een wassenbeeldenmuseum, bijvoor beeld, dat 's nachts tot leven komt. Allerlei persoonlijkheden die in het echte leven elkaar uit haat zouden mijden of juist uit sympathie zouden willen opzoeken, blijken ineens in één zaal 'wakker' te worden. Hoog en laag, paleis en goot op dezelfde par ketvloer. Dat zou een toestand van jewelste worden. Een rijke bron voor eindeloze verhalen. Geen wassen beelden, maar n speelgoedfiguren spelen de hoofdrol in Toms Magische Speelgoedwinkel, een pro ductie van I&L Enter tainment. De eerste successen van deze jonge scheut aan de fa- miliemusical-boom, Arthur en de strijd om Camelot en Robin Hood en het verdwenen goud, waren eerder ook in Zeeland te zien. De derde productie is nóg een tikkeltje origineler, hele- 's nachts, komt ook de Heerser van de Onder wereld tot leven. En dan beginnen de problemen pas echt maal zelf geschreven (door Leon van Uden), en gebaseerd op die populaire fantasie van plots tot leven komende dingen. Tom is een jongen met een moei zaam verleden. Hij is uit liefde gebo ren, dat wel, maar uit een foute liefde: tussen hoogste en laagste klasse, en is dus buitenechtelijk. Dat betekent al meteen dat er minstens één vrouw is die hem haat. Die hem vervloekt en hem, net als in de oude sprookjes, wil laten doden. Zo ver komt het geluk kig niet, maar Tom is zijn leven niet meer zeker. Gelukkig mag hij onderduiken bij Bob, eigenaar van een magische speelgoedwinkel. Overdag moet hij zich verborgen houden, maar 's nachts kan hij naar hartenlust spe len met zijn poppenvrienden uit de winkel. Dankzij een magische klok kan namelijk al het speelgoed in de winkel door een aanraking tot leven komen. Als Tom jarig is, is er net een nieuwe rage losgebarsten. Ieder kind wil een pop hebben uit een bijzon dere, oud-Griekse serie. Hercules is de meest populaire. Zeus is bijna even geliefd, en vreemd genoeg (of toch ook weer niet) ook zijn broer donderdag 27 december 2018 GO Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: Musicals in Concert, Musical-Vrienden Waar: De Mythe Goes Wanneer: vrijdag 28 en zaterdag 29 december, 20.00 uur Stiekem verdenk ik musicalspelers ervan dat 'éÊWÊ Scène uit de musical Moulin Rouge, die in Musicals in Concert nog eens zal terugkeren. FOTO MUSICAL-VRIENDEN De keuze van onze redactie: Jungle by night - Livingstone Swingend het oudejaar uit en het nieuwe jaar in? Pak dan de nieuwste plaat van deze band uit Amsterdam, vol jazz, funk en rock en draai de volu meknop maar open. TRIJNTJE- LIEDJES VAN HAA5 VADEP HUUB OOSTERHUIS MENSEN VEEL GELUK Trijntje Oooster- huis - Mensen veel geluk Trijntje geeft een stem aan de lie deren die haar vader Huub schreef. Passend album bij deze contemplatieve tijd van het jaar. Michael Bublé - Love De ideale sound track voor de momenten waarop je extra aandacht wilt schenken aan de mensen die je liefhebt. Niet al leen met kerst en oudjaar, maar het hele jaar door. B Vlaams en Zeeuws dialect vinden elkaar op Dit is de be doeling, een muzikaal project van Wannes Cappelle (West- Vlaanderen) en Broeder Die leman (Zeeuws-Vlaanderen). Samen met cellist Frank Grapperhaus maakte dit tweetal een verstilde folkplaat met prachtige samenzang. Wannes Cappelle is afkomstig uit de Belgische band Het Zesde Metaal en Broeder Dieleman maakt al jaren eigenzinnige folkmuziek in Zeeuws dialect. Verschijnt binnenkort bij Unday. Speelgoed trekt ten strijde Willem Nijssen 44 Samen Hercules probeert Tom de speelgoedwinkel en de wereld te behoeden voor de duisternis. Machiel Coehorst houdt zich tijdens de feestdagen vast aan de levenslessen van Hans Dorrestijn en kijkt uit naar nieuwe mu ziek van Broeder Dieleman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54