Nostalgie in Zierikzee met Anton Pieckdagen II BIJLEVELD 7 KERSTBOOTCAMPTERNEUZEN Jumping jacks, squatsen push ups. Het is niet het eerste wat in je opkomt als je aan kerst denkt. Voor ChristiandeDie is het de normaalste zaak van de wereld; hij hield op eerste kerstdag een kerstbootcamp in Terneuzen. KOOPZONDAG 30 DECEMBER 13:00-17:00 Een goede training begint natuurlijk altijd met een warming-up. Christian start in zijn trainings ruimte aan de Haar- manweg in Terneuzen om tien uur 's ochtends met een combi van knieheffen, jumping jacks, en lunges. Als de dertig deelnemers eenmaal opgewarmd zijn, begint de training pas echt. Acht oefenin gen, drie rondes en elke keer maar twintig seconden rust. „Het valt elke keer echt tegen", vertelt deelnemer Erik de Bruijne. „Ik doe de bootcamps nu al 2,5 jaar en elke keer is het weer ouderwets afzien." Vooral de burpees (van push-up naar uitspringen), vindt hij 'ontiegelijk zwaar.' „Toch blijft het elke keer erg leuk om te doen." Dat vindt Christian de Die het belangrijkst van zijn bootcamp: „Ik hoop vooral dat iedereen het leuk vindt en dat het hen een goed gevoel geeft. Ik probeer elke trai ning anders te doen. De kerstboot camp van tweede kerstdag ziet er ook weer heel anders uit dan die van vandaag." Dat vergt veel crea- tiviteit en voorbereidingswerk. „Ik ben er eigenlijk continu mee be zig. Er is geen moment dat ik er Dat Christian rondloopt om je aan te moedigen, werkt motiverend niet aan denk. Als ik alles een beetje bedacht heb, dan ga ik een half uur tot een uur zitten om mijn training rond te maken." Bootcamp én lekker eten „Dat vind ik heel prettig", vertelt Romy de Bruijne, dochter van Erik. „Een normale fitness verveelt erg snel. Het feit dat we met veel mensen zijn en dat Christian ook rondloopt om je aan te moedigen, werkt motiverend; dan zet je nog net dat extra stapje." Dat de kerstdagen meespelen, erkent Romy ook. „Ik heb gisteren lekker gegeten en ik ga vanavond ook weer lekker eten. Dan geeft dat uurtje even bootcampen een erg lekker gevoel." Het is vandaag wel wat drukker dan het meestal is, vertelt Chris tian. „Normaal zijn we met twin tig mensen en zijn er vooral vaste klanten. Vandaag zie ik ook nieuwe gezichten en zijn we met ruim dertig man. Ik denk dat de vakantie en het schuldgevoel van vanavond meespeelt." De kerstbootcamp geeft ook veel voldoening, vertelt deelnemer Johan Verhelst, genietend van een gezond hapje na de bootcamp. „Je hebt meteen stukken meer ener gie voor de rest van de dag. Het gééft meer energie dan dat het kost." Johan vertelt dat het zijn eerste keer is voor een kerstboot camp: „Ik ben overgehaald door twee die-hard bootcampers. Maar ik kan niet zeggen dat ik spijt heb van mijn komst. Het is zeker de moeite waard. Ik zou het volgend jaar zo weer doen." Begeleiding Volgens Christian is de sfeer ook enorm belangrijk. „Ik zit nog niet zo lang in dit gebouw. Hiervoor zat ik in de gymzalen van De Ka meleon en de Iris/Parelschool. Toen ben ik naar de zeedijk gegaan om daar mijn trainingen te doen. Dit is echt een grote verbetering; ik heb nu eindelijk mijn eigen plek waar ik mijn klanten in alle rust kan begeleiden. Ik wil blijven groeien en dit soort evenementen blijven doen. Ik vind dit fantas tisch." Acteurs van de Middeleeuwse le vende geschiedenis- en project groep Campvere trekken van 12.00 tot 16.00 uur door de stad, maken muziek en spelen situaties na die doen denken aan de taferelen waar kunstschilder Anton Pieck om be kend stond. Wie wil kan een ritje wagen op een vélocipède, zo'n hoge fiets. Om 17.00 uur is er een Kids lichtjesloop vanaf de Nieuwe Kerk. Er wordt met lampions achter drumband en majorettes aangelo pen. En ter afsluiting samen ge- snackt. Morgen is er, naast straattheater, ook een Ambachtsmarkt op het Montmaertreplein, van 10.00 tot 16.00 uur. Deze beide dagen zijn er speciale filmvertoningen in fiZi, die onder meer bezocht kunnen wor den met tickets die door verschil lende Zierikzeese winkeliers wor den uitgegeven. Ook draait er een gratis caroussel. Zie voor het complete pro gramma: antonpieckdagen.nl. KORTING OP GEHELE COLLECTIE donderdag 27 december 2018 Met z'n allen zwetend de kerst in Mischa Tromp Terneuzen Christian de Die, in een fees telijk pak met kerstmotief, hield een drukbezochte kerstboot camp op eerste kerstdag, foto BOAS TIMMERMANS - Romy de Bruijne Zierikzee wordt vandaag en morgen ondergedompeld in ou derwetse sferen tijdens de Anton Pieckdagen. Met straat theater en livemuziek. Ese Soesman Zierikzee Nieuwe Burg 12, Middelburg 0118 - 61 34 81 www.bijleveld-mannenmode.nl O /bijleveldmannenmode (UITGEZONDERD STANDAARD EN NIEUWE COLLECTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43