5 KERSTDINER EENZAME MENSEN Amper twee weken geleden besloot Jordan van Langevelde een kerstdiner te organiseren voor mensen die wel wat gezelschap kunnen gebruiken. Hij kreeg het voor elkaar. Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 of kijk snel op nrv.nl IN DE REGIO Oliebollen bestellen Toneelstuk Stormkracht MIJN DORP, MIJN STAD Kerstdiners voor 'een zame' mensen zijn zeker geen nieuw verschijnsel, maar de laatste jaren ko men er steeds meer. En veel vaker worden ze ook echt tijdens de kerstdagen gehouden. Zoals ze bij de katholieke kerk in Goes al zei den: 'We kunnen het wel een week vooraf doen, maar dan zitten mensen toch nog alleen op de dag die er echt toe doet.' Maar wie zijn die mensen die met liefde hun eigen eerste of tweede kerstdag opofferen voor hun medemens? In Kruiningen nam Jordan van Langevelde het initiatief. Hij hielp al eens mee in een Antwerpse daklozenopvang en ontleende daar veel voldoening aan. „We zijn op de wereld om el kaar te helpen", vindt hij. Dus be naderde hij zijn actieve dorpsge noten Johan van Velzen en Rinus Mieras, die meteen enthousiast meededen. Met de hulp van het gezin Schoutens uit Krabbendijke - moeder Miranda, vader Jan-Kees en de zoons Evander en Xandro - wisten ze op eerste kerstdag een smakelijke maaltijd op tafel te zet ten in de kantine van W Kruinin gen. Met tien gasten, die door de ini tiatiefnemers zijn benaderd, was het een bescheiden begin. Maar hoe kan het ook anders, met slechts twee weken voorbereiding. Jordan wil er een blijvertje van maken en als het aan hem ligt, ko men er in de toekomst meer gas ten. „Veel mensen die we dit jaar hebben gevraagd om te komen eten, voelden zich echt vereerd", vertelt hij. Natuurlijk ging niet ie dereen in op de uitnodiging. Er waren mensen die toch ergens on derdak hadden gevonden. En Jor dan merkte dat er bij sommige We zijn op de wereld om elkaar te helpen. En genodigden voelen zich vereerd gasten wat schroom is om naar een kerstdiner voor 'eenzame' mensen te gaan. „Een mevrouw vertelde me dat ze graag wilde ko men, maar het niet zag zitten om in haar eentje binnen te stappen. Prima, dan haal ik haar op en gaan we samen de kantine in." Vrijwilligers Niet alleen in Kruiningen stonden vrijwilligers paraat om een kerst diner te serveren voor mensen die wat gezelschap konden gebruiken. Ook in de Magdalenazaal van de katholieke kerk werd weer lekker gegeten. In tegenstelling tot vorig jaar was het nu volle bak. neemt je mee neemt je mee donderdag 27 december 2018 KERKWERVE Traditiegetrouw worden er weer oliebollen gebakken door de Protestantse ge meente Kerkwerve. Maandagochtend 31 de cember worden de bestel lingen tot 12.00 uur gratis rondgebracht op Schou- wen-Duiveland. Oliebollen en appelbeignets bestellen kan via 0111-852278, 0111- 414763, of ac@pkn-kerk- werve.nl. Vijf oliebollen (met of zonder rozijnen) kosten 3 euro. Vijf appelbeignets kosten 5,50 euro. Die lek kernijen zijn tevens af te halen bij Zandweg 2a in Kerkwerve. OUWERKERK In het Watersnoodmuseum wordt tijdens deze kerstva kantie meerdere keren de toneelvoorstelling Storm kracht gespeeld. De voorstelling wordt van daag, woensdag 2 januari en vrijdag 4 januari opge voerd, telkens om 11.30 uur en 14.00 uur. Vooraf reser veren kan via info@waters- noodmuseum.nl of via 0111 644382. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30- 21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00 uur: Boog schieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00 uur: Bridge, 19.30 uur: Zang vereniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids, 19.45 uur repeti tie Fanfare Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilde ren, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorps huis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbal van d'Antilopen; 18.45 uur Drumband Nieuw Leven; 19.45 uur Nieuw Leven; Watersnoodmuseum, 11.30 en 14.00 uur: To neelvoorstelling Storm kracht; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Bil jarten; ZIERIKZEE FiZi, 20.15 uur: Optreden van Kaviaar en gastartiesten; Gebouw de Driehoek, 19.00 uur: Kerstsneldamtoernooi; Flavenplein: Weekmarkt. Samen smullen met kerst Rob Paardekam Kruiningen Johan van Velzen, Rinus Mieras en Jordan van Langevelde (vlnr) bij de feestdis, fotoernestaverburg - Jordan van Langevelde Boek nu de mooiste groeps- en privéreizen extra voordelig tijdens de kassakorting. Met 307 rondreizen naar 41 landen hebben wij altijd een rondreis die bij u past. Beste van Jordanië Groepsreis 9 dagen, al vanaf Ervaar het betoverende Jordanië inclusief de oude stad Petra en de Dode Zee Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaf Oude koningssteden, de Leeuwenrots, theeplantages en de ongerepte oostkust Island Hopping Koh Samui Privéreis 14 dagen, al vanaf Ontdek bruisend Bangkok en daarna drie paradijselijke eilanden Hoogtepunten van China Groepsreis 22 dagen, al vanaf Van de Muur tot Hong Kong, beleef alle highlights van meeslepend China Ecuador de Galapagos Groepsreis 18 dagen, alvanaf Imposante natuur, indiaanse culturen, koloniale steden en zien wat Darwin zag Volop inspiratie en veel meer reizen? Ga naar nrv.nl/kassakorting Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.ni. privereizen al vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41