Emi (9) en Ise (7) interviewen K3 12:00 tot 13:00 30 M Weinig zo ontwapenend als een vraaggesprek van kinderen met hun (vroegere) idolen. Emi (9) en Ise (7) Schmale interviewden de dames van K3 rond hun 20-jarig bestaan. „Kan je ook met de K3-munt betalen?" Uit de stemmen per provincie valt op te maken dat Noord-Brabant het meest chau vinistisch stemt. Guus Meeuwis staat daar zelfs in de top 3. Alleen Queen en de Eagles zijn er nog populairder dan Brabant. Zeeland blijft niet ver achter. Racoon en Blof doen het uitstekend met respectievelijk de vijfde plaats voor Oceaan en de zesde voor Zoutelande, de monsterhit van afgelopen zo mer met Geike Arnaert. Limburg heeft bij de beste tien zelfs drie noteringen van eigen bodem: Rowwen Heze op 5 Novemberen 10 (De Peel in brand) en Neet oet Lottum op 6 (Hald mich's vas). Utrecht blijkt een stuk minder trots op ei gen werk. Claudia de Breij s Mag ik dan bij jou staat weliswaar 10 plaatsen hoger dan lande lijk, maar in de top 10 staat niets lokaals. Zuid-Holland schaalt Lee Towers' You'll ne- ver walk alone op 452 ruim 800 posities hoger in dan de rest van het land en Gelderland en Overijssel doen vooral hun best om meer dere nummers van Normaal te promoten. Overigens: elke provincie heeft dezelfde nummer 1. Inderdaad, Queen. Trauma Knightley In kamer 920 van een Amstel- veens hotel brengt Ise (6) het hele leven terug tot de essen tie. „Bestaan jullie echt?", luidt haar eerste vraag aan de dames van K3, aan het begin van het interview dat zij en haar drie jaar oudere zus Emi met Hanne (24), Klaasje (23) en Marthe (22) houden. Twintig jaar bestaat K3, in verschil lende samenstellingen; reden voor een jubileumtoer, de Koninklijke Munt sloeg een speciaal muntstuk met de huidige bezetting van de groep, er komt een magazine, een stripalbum, K3-marathons op NPO Hebben jullie nooit ruzie? Dat geloof ik eigenlijk niet Z@pp, noem maar op. Natuurlijk kan ik, als journalist van deze krant, daar een ingewikkeld gesprek met de da mes over voeren. Ik ken hun werk, dankzij het vaderschap van Emi en Ise (tussendoor werd ook nog hun broer Stijn geboren) ben ik het afge lopen decennium noodgedwongen hartstochtelijk meezinger van het K3-oeuvre op weg naar zomervakan tie en wintersport geworden. Maar is het niet veel mooier om Emi en Ise dat gesprek te laten voeren met hun (vroegere) heldinnen? Ont wapenend, dat vooral. Alleen die eer ste vraag al: „Bestaan jullie echt?" „Misschien moetje eens voelen", ant woordt Marthe. Ise raakt hun handen kort en zachtjes aan, zonder op te kij- Lil'Kleine krijgt zoon McCartney droomt van reünie Een dagelijkse blik op het liedjesklassement van NPO Radio 2 Als u vandaag één uur radio luistert, kies dan deze 60 mi nuten. Lunchtijd, neem er een lekker broodje bij. Variatie genoeg in dit uurtje. Er zijn de iconen uit het pop tijdperk (Michael Jackson met Rock with you, Madonna's Vogue en George Mi chael met Praying for time), Eminem rapt erop los met My name is en Led Zep pelins Dazes and confused moet de oude rockers onder ons tevreden stellen. Nog niets van uw ga ding? Marvin Gaye Tammi Terrell zorgen voor de soul met Ain't no mountain high enough. En dan ver geten we nog White Lies, Cock Robin en Crowded House. Luisteren! Zangeressen in de Top 2000 1 Claudia de Breij - Mag ik dan bij jou? (24) 2 Amy Winehouse - Back to Black (43) 3 Adele - Someone like you (97) 4 Dolly Parton - Jolene (105) 5 Anouk - Nobody's wife (123) 6 Kate Bush - Wuthering Heights (126) 7 Adele - Make you feel my love (144) 8 Adele - Hello (150) 9 Adel e - Rolling in the deep (163) 10 Bette Midler - The Rose (177) (klassering Top 2000) Zo veel plaatsen scheiden André Hazes jr nog van zijn vader. Juniors Leef steeg 1532 plekken naar 152, seniors hoogst geno teerde lied, Kleine Jongen, staat op 120. FILM Keira Knightley heeft een post traumatische stressstoornis opgelopen door haar carrière in Hollywood. „Ik had PTSS en paniekaanval len." De actrice wilde al stoppen met acteren na een zenuwinzin king in 2007. De kritiek op haar gewicht, uiterlijk en acteertalent, werd hij bijna te veel. Jeroen Schmale —Emi Schmale aan Marthe donderdag 27 december 2018 SHOW Lil' Kleine (24) en verloofde Jaimie Vaes ver wachten een zoontje. Ze heb ben een kiekje van de echo ge deeld op Insta- gram. 'It's a boy', schrijft de blije rapper. De Amster damse rapper is nu ruim een jaar samen met de 29-jarige sty liste. Ze willen volgend jaar trouwen. POPMUZIEK George Harri- son en John Lennon, de twee overleden leden van The Beatles, zijn nog steeds belang rijk voor de 76- jarige Paul McCartney. Dat zegt hij in een interview met de BBC. „Het zou mooi zijn als The Beatles weer bij elkaar konden komen. Dat gebeurt in mijn dromen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30