Ariane Grande 29 b h g plus tv gids Met record na record op haar naam is Ariana Grande de ultieme popster van 2018. Maar die top ging gepaard met veel drama. Zelf omschrijft ze het 't best: „Dit is het beste jaar uit mijn carrière, maar het slechtste uit mijn leven." Ariana Grande (25) wordt vaak on derschat, als jonge vrouw die slechts 152,5 centimeter meet. Dan zit ze in de studio, com poneert haar vocalen en produceert haar sessie. Ze is een control freak. Hoort precies wat wel en niet goed is aan een opname, tot verbazing van veelal mannelijke producers in de muziekwereld. Zo nu en dan loopt ze hoofdschuddend de studio uit, want niet iedereen stelt haar mening op prijs. Best dom, want haar eigengereid heid werpt onmiskenbaar zijn vruchten af. Haar recente hit Thank U, Next werd binnen 24 uur meer dan 50 miljoen keer bekeken op You- Tube, en daarmee stootte ze pop prinses Taylor Swift van haar troon. Vervolgens ging ook Adeles record aan diggelen, als video die het snelst 100 miljoen keer werd bekeken (in nog geen vier dagen). Ze staat al we ken op nummer 1 in verschillende landen, volgend jaar treedt ze drie keer op in de Ziggo Dome. En ze is de eerste artiest ooit van wie de eer ste single van vier opeenvolgende al bums in de top 10 van de Billboard Hot 100 belandde, dé hitlijst van Amerika. Ariana Grande vergaart negen jaar geleden faam als actrice in een Dis- ney-serie. Maar bij acteren ligt haar hart niet. Al als meisje van zes weet ze al: ik word zangeres. „Ik heb daar nooit over getwijfeld", zegt Grande tegen Billboard Magazine, dat haar onlangs uitriep tot Woman of the Year. Talent zat: ze heeft een bereik van vier octaven en met haar elasti sche stembanden bedrijft ze indruk wekkende acrobatiek. De bevestiging krijgt ze al vroeg. Op haar achtste vertelt Gloria Este- fan haar dat ze een gave heeft, als de Conga-zangeres het jonge meisje feilloos de Titanic-hymne My Heart Will Go On hoort zingen op een kara- oke-avond. Succes krijgt Ariana, als zangeres. Dat mierzoete Disney-imago schudt ze van zich af. Met haar humor en gevoel voor timing weet ze het pu bliek in te pakken. Maar écht boven zichzelf uitstijgen doet ze pas dit jaar. Tragisch genoeg gaat daar diep verdriet aan vooraf. In mei 2017 val len 23 doden en 139 gewonden onder haar concertbezoekers bij een aan slag in Manchester. Ze bezoekt ge wonde slachtoffers en zamelt geld voor hen in met een benefietconcert. Ik kan niet eens goedemorgen tegen iemand zeggen zonder te gaan huilen Dit jaar, midden in haar promotie tour van het vierde album Sweet- ener, overlijdt haar goede vriend, ex-geliefde en muzi kale maatje Mac Miller aan een overdosis. Even later klapt haar relatie met co- median Pete Davidson. De reeks tragedies blijkt een onverwacht positief neveneffect te hebben: ze geeft niks meer om wat anderen denken. „Ik wil alleen maar gezond zijn en gelukkig - ooit weer - en muziek maken", zegt ze. Bij wijze van thera pie duikt ze de stu dio in. De eerlijk heid en rauwheid komt binnen bij haar fans en bij muziekkenners. Haar ster rijst. Alles wat ze aan raakt, lijkt in goud te ver anderen. Maar Grande geniet er nauwelijks van. „Ik kan niet eens goede morgen tegen iemand zeggen zonder te huilen", zegt ze in een interview. In de speech toen ze eerder deze maand werd uitgeroe pen tot Woman of the Year: „Ik hoor mensen denken: she'sgot it all. En ja, dat heb ik ook. Maar als het gaat over mijn persoonlijk leven dan heb ik geen fucking idee waar ik mee bezig ben." Ze slikt haar tranen weg - 'get- ver, ik moet huilen, ieuw' - en sluit af met een lach. Haar doel voor komend jaar: niet nog meer hits, nog meer views, nog meer prijzen. Nee, ze hoopt dat het haar lukt om zichzelf wat meer liefde te geven. donderdag 27 december 2018 MediaaCultuur Succes tranen Marlies van Leeuwen —Ariane Grande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29