Team NL Manllnited keert onder In de hotseat fjï W Van Dijk, steunpilaar bij Liverpool en Oranje 24 T^L KALENDER Virgil van Dijk werd een jaar geleden officieel de duurste verdediger ter wereld: Liverpool telde 84,5 miljoen euro voor hem neer. De aanvoerder van Oranje kijkt terug op twaalf bewogen maanden. „2018 is wel een jaartje geworden, hoor." Dammen, WK Gymsport,A Touch of Gold 29 december Paardensport, WB Veldrijden Roel Boomstra verloor vorig jaar I J1 zijn wereldtitel dammen aan de Rus Schwarzman. Op eigen bodem I? probeert de Groningse grootmeester de WK-titel nu terug te pakken. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL.ORG hane MacGowan en Liverpool, dat is niet direct een ideale combinatie. jToen de beroemde zanger van rock band The Pogues ooit werd gevraagd wat hij het mooiste vond aan de stad Liver pool, antwoordde hij: 'Everton' (de grote rivaal van de 'Reds"). Maar diezelfde MacGowan krijgt thuis in Dublin tegenwoordig een goed gevoel als de voetbalclub Liverpool ter sprake komt. De fa natieke aanhang ervan zingt dit seizoen immers geregeld uit volle borst een deuntje van The Pogues, Dirty Old Town, als een ode aan een van de Liverpool-spelers: He's our centre half, He's our number 4, Watch him defend, And watch him score. He canpass the ball, Calm as you like, He's Virgil van Dijk, He's Virgil van Dijk. Het eerbetoon zegt eigenlijk alles over de status van de aanvoerder van Oranje, die vandaag exact een jaar geleden een contract tekende bij Liverpool. Op die dag aan het einde van 2017 werd Van Dijk de duurste verdediger ter wereld, maar zelden gaat het nog over de transfersom van 84,5 miljoen euro die Southampton ontving. „Het doet me eerlijk gezegd wei nig, zo'n bedrag", zegt Van Dijk te rugblikkend. „Ik kan er ook vrij weinig mee. Het is hooguit iets waar mensen over beginnen als je een keer een mindere wedstrijd speelt. Maar dat bedrag op zich... Ik weet dat het inmiddels gewoon zo werkt in de voetballerij." Dat het nooit een kwestie werd, dwong de oud-speler van FC Gro ningen, Celtic en Southampton zelf af. Met zijn spel en ook met zijn gedrag. Neem alleen maar hoe hij zich als aanvoerder van Oranje ontfermde over het meisje dat hem vergezelde op het veld en dat het zichtbaar koud had tijdens het volkslied voor de wedstrijd tegen Frankrijk. Van Dijk stond zijn trai ningsjack af en troostte een inter land later (uit tegen Duitsland, de wedstrijd waarin hij de late 2-2 maakte) de Roemeense scheids rechter die zijn moeder had verlo ren. „Volgens mij is het vanaf het moment dat ik ben gaan spelen niet veel meer over dat transferbe drag gegaan", zegt Van Dijk, die debuteerde in een bekerwedstrijd tegen de favoriete club van Shane MacGowan. „Meteen tegen stads- rivaal Everton. Ik scoorde en dan kun je hier al niet meer stuk. Ik heb nooit gedacht 'als ik straks minder speel, beginnen ze over die miljoenen'. Dat ik het bedrag niet waard zou zijn of zoiets. Het is al lemaal vanzelf gegaan. En we haal den de Champions League-finale, ook niet onbelangrijk, toch?" „Nee, dat niet. Soms denk ik wel eens dat we dicht bij de winst wa ren. Als ik nooit meer de finale speel, zal ik nog vaak aan dat duel in Kiev terugdenken. Erna moes ten Georginio Wijnaldum en ik snel naar Oranje. En daarna ben ik meteen op vakantie gegaan, dat hielp. Al doet het nog zeker pijn." fO „Please welcome the legend, Ole Gun nar Solskjaer", vraagt de omroeper op Old Trafford als de Noorse coach uit de tunnel komt voor het duel met Huddersfield Town (3-1). Veel aansporing heeft het publiek niet nodig. Hij krijgt de ontvangst van een verloren zoon. Zijn naam echoot door het stadion. Op het ereterras kijken tientallen vrienden en familieleden apetrots om zich heen. Echtgenote Silje zwaait uit bundig naar haar man. Om de voormalige spits zich meteen thuis te laten voelen zingen supporters liedjes over zijn goal in blessuretijd in 1999 in de Champi ons League-finale tegen Bayern München (2-1). „Vroeger deden de fans dat als ik scoorde", zegt Solskjaer (45) later. „Nu begonnen ze al, toen ik het veld opkwam. Het stemt me nederig." Het enthousiasme over de komst van de opvolger van de ontslagen José Mourinho is groot. Zwarthan delaren, door de overdaad aan lege stoeltjes de laatste tijd vrijwel on zichtbaar, keren terug in het straat beeld. In allerijl gefabriceerde sjaals donderdag 27 december 2018 GO TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via srteamnltweets, iSteamnlinsta of nEchtTeamNL. VANAF 28 DECEMBER Roel Boomstra en de Rus Alexandr Schwarzman dammen vanaf morgen om de wereldtitel. De tweekamp vindt plaats in Leeu warden, Gronin gen en Assen. Jumping Mechelen is de negende halte in de wereldbekercy clus, die dit seizoen dertien wedstrijden telt. Behalve de springwedstrijd wordt er ook een we reldbekerwedstrijd mennen en dressuur gereden. Onze turntop- pers zijn te be wonderen in de Ziggo Dome, tij dens A Touch of Gold. Deze editie van het voorma lige Gym Gala staat in het teken van 150 jaar gymnastieksport. 26-30 DECEMBER 28-30 DECEMBER, 1 JANUARI Voor de veldrij ders is het een drukke periode. Rond de jaarwis seling staan vier koersen in vijf dagen gepland. In Loenhout, Bre- dene, Diegem en Baal; allemaal in België. U 'Eigenlijk is het allemaal vanzelf gegaan' Tekst Mikos Gouka Word jij nog weieens zwetend wakker als de blunder van kee per Loris Karius voorbij komt? Heb je 2018 al op je laten inwer ken? Je werd de duurste verde diger ooit, je nam Oranje op sleeptouw, bij Liverpool werd je in korte tijd mateloos populair. „Tuurlijk is 2018 me het jaartje wel geweest. Ik speel bij Liverpool al les, aan de interlands hielden we TeamNL NEDERLANDSE ^■loterij Heineken Rabobank kpn k 999 Ole Gunnar Solskjaer draaide de klok op Old Trafford op Tweede Kerstdag terug. De interim-trai ner wekte de verloren gewaan de vechtlust van Manchester United tot leven. Geert Langendorff Manchester Solksjaer en Pogba laten Man- United weer lachen, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24