Marjan Berk A DE SAMSUNG GALAXYS9 Veel kritiek op Japan na hervatten 15 Mijn muzikale wens trof Eva's lachspier opnieuw ETNASCHADE Met de best geteste provider. f en toe schoten de dappere jonge wan delaars van Serious Request bij het zap- en door mijn beeld, maar op de laatste dag van dit mooie initiatief werd ik in de vroege ochtend wakker. Om 06.00 uur, best vroeg, maar toch te laat voor de eerste ochtenduit zending van mijn levensred dende programma Nederland in Beweging. Zonder het braaf mee doen zou ik al jarenlang als een vette pattepoef achter mijn lap top zitten hijgen. Maar zij weten mij letterlijk dagelijks in bewe ging te krijgen. Grommend sla ik mijn benen over de rand van mijn bed, mompelend 'straks kruip ik er lekker weer in!' En daar komt het dan nooit meer van. Want mijn bloed stroomt dan weer, mijn maag knort, ik vis de ochtendkranten uit de bus en begin de dag. Maar nu keek ik naar de betrokken jonge borsten die voor het goeie doel helemaal uit Ameland kwa men lopen. Mijn geweten werd nu ook wakker en ik besloot een bescheiden goed daadje te doen en te doneren. Kippig zocht ik op het scherm het telefoonnummer en draaide het goede-daden-getal. En daar was ene Eva. Ik meldde mijn adres, naam, enzovoort. Toen vroeg Eva mijn leeftijd. „86", antwoordde ik met enige trots in mijn stem. Ik ken genoeg mensen, die altijd jonger willen lijken... ja, ik ken zelfs een me vrouw, die in haar paspoort heeft geknoeid... Enfin, ik zal haar niet verlinken! Maar de reactie van Eva was opmerkelijk. Zij barstte in een hoog en hinnikend scha terlachen uit. „En welk nummer wilt u horen?" vroeg ze. „Oerend Hard\" riep ik, „van Normaal!" Dat nummer is nu eenmaal mijn all time Neder landse top-pop-hit-nummer. Door mijn muzikale wens was Eva's lachspier opnieuw hard ge troffen. Zij hinnikte nog vrolij ker. Toen ze zich had hernomen, sprak ze: „Ik weet niet of we dat wel hebben. Maar blijft u luiste ren!" Was hier nou sprake van leef- tijds discriminatie? Maar ik be sloot er geen halszaak van te ma ken. Ik doneerde een beschaafd bedrag, want daar ging het hier toch om. Ik mocht kiezen uit drie noodzakelijke doelen. „Alle drie!" riep ik ruimhartig. Inmiddels werd ik weer door slaap overval len, zette de televisie uit, draaide mij lekker om en sliep nog een uurtje langer. Maar ik ben er nog steeds niet achtergekomen of ze Oerend Hard van Normaal nog hebben gevonden. En gedraaid. Mocht een van de lezers het heb ben gehoord, laat het me weten. mijn hoed af voor de jonge men sen die hun benen uit het lijf hebben gelopen voor de goede doelen van het Rode Kruis. Het was heel inspirerend! Ik wens alle lezers een heerlijk, vreedzaam en gelukkig 2ot9. En alle goede doelen een dikke vette opbrengst. De Japanse aankondiging leidde tot boze reacties. De Australische regering liet weten 'zeer teleur gesteld' te zijn over het besluit. Nieuw-Zeeland hekelde een 'achterhaalde, zinloze' praktijk. Volgens Greenpeace-woordvoer- der Sam Annesley probeerde de Japanse regering de bekendma king erdoor te jassen tijdens de feestdagen, hopend op minder aandacht. „Dit besluit is volledig uit de pas met de internationale gemeenschap en al helemaal met de noodzaak de toekomst van deze dieren te beschermen." Japan stapt uit de Internatio nale Walvisvaartcommissie (IWC) zodat het de commerciële jacht op walvissen kan hervatten. Het eten van walvis zou deel zijn van de lokale cultuur. Al lijkt die eetcultuur te verdwijnen. Vol gens recent onderzoek van de Ja panse krant Asahi zou nog maar 0,1 procent van de Japanse vlees consumptie van walvissen ko men. Ook in Noorwegen en IJs land wordt op de dieren gejaagd. Een Japanse regeringswoord voerder zei wel dat de jacht wordt beperkt tot exclusieve eco nomische zones en de territori ale wateren van Japan. De commerciële jacht op wal vissen is internationaal al ruim dertig jaar verboden, maar Japan doet elk jaar 'wetenschappelijk onderzoek' naar de walvis. Jaar lijks worden er tussen de twee honderd en twaalfhonderd wal vissen afgeschoten. donderdag 27 december 2018 GO Sorious En daarnaast neem ik diep Bewoners ver zamelen zich bui ten een bescha digd gebouw in Zafferana Etnea, een plek aan de voet van vulkaan Etna op het Itali aanse eiland Sici lië. De vulkaan barstte afgelo pen maandag opeens uit. Op de uitbarsting volg den meerdere aardbevingen. Eén daarvan, in de nacht van dinsdag op woensdag, had een kracht van 4,8 op de schaal van Richter. Een tiental mensen raakte bij de be vingen gewond. FOTO AFP Japan gaat vanaf juli volgend jaar weer commercieel op walvissen jagen. Dat besluit valt slecht. Bob van Huët Tokio Kijk op kpn.com voor de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15