M EUWS 11 Nederlander gered uit lawine gen. „Dat is niet juist. De staatssecretaris heeft voor Lili en Howick zijn bevoegdheid gebruikt op basis van de informatie die hij had en er is achter de schermen hard gewerkt. Er zullen altijd Lili's en Howicks zijn omdat het vreemdelingenbeleid bik kelhard en onvolkomen is. Dat er momenteel kin deren naar voren worden geschoven, vind ik discu tabel. Je zet ze in de voorhoede van een harde strijd en geeft ze hoop." Hogere druk Hoop die vaak vals blijkt. Want sinds september hebben ook veel afgewezen (Armeense) asielge zinnen Nederland moeten verlaten. „We zagen twee reacties. Er waren gezinnen die dachten: mijn kinderen hebben het net zo slecht als Lili en Ho wick, dus nu zullen wij ook wel mogen blijven. Zij werkten niet meer mee aan terugkeer", zegt Yvonne Bussche van The Green Way, een project dat asielgezinnen begeleidt bij terugkeer naar Ar menië. „Aan de andere kant merken we dat meer uitgeprocedeerde Armeense gezinnen zich bij ons aanmelden, we denken dat DT&V (Dienst Terug keer Vertrek) toch de druk heeft verhoogd." Via het nieuwe project The Green Way keerden in middels vier gezinnen vrijwillig terug, het project biedt een jaar huisvesting voor een teruggekeerd gezin, een jaar beroepsopleiding voor de ouders in Armenië en bijles in de Armeense taal voor de kin deren. Dat is belangrijk, stelt ook Daan Beltman, onder zoeker aan de Rijksuniversiteit Groningen, die is gespecialiseerd in migratierecht. „Als een gezin asiel aanvraagt, kijkt de overheid vooral naar de ouders. Maar ze moeten ook naar de kinderen kij ken: wat betekent het voor hen als ze geen asiel krijgen? Is er, als ze terug moeten, opvang en scho ling in hun land van herkomst? Als je kunt aanto nen dat dat er is, sta je sterker bij een afwijzing." Dan maken we een sprongetje in de tijd, naar het nu. In een kerk in Den Haag woont al twee maan den een Armeens gezin: vader, moeder, drie kin deren van 21,19 en 14 jaar. Ze zijn na negen jaar in Nederland uitgeprocedeerd, kunnen elk moment worden uitgezet en zochten kerkasiel. Voorgangers houden een continue kerkdienst. Dochter Hayarpi: „Dat wij uitgezet kunnen worden, dat is te ver schrikkelijk om over na te denken." €1.308.889 Een 48-jarige Nederlander raakte in Tirol bedolven door een lawine, maar het leek alsof hij een (kerst)engel op zijn schouder had en werd ge red. Een Duitse snowboard- ster (33) kwam gisteren wel om het leven. De Nederlander was maan dagmiddag met zijn zoon aan het skiën bij Innsbruck. De man besloot met zijn zoon een deel van de afdaling off- piste te gaan skiën. Hij liet zijn zoon eerst gaan. Die kwam het stuk goed door en keerde terug naar de gemar keerde piste, waarna de vader de offpiste-helling betrad. Er brak een sneeuwplaat af die de man zo'n honderd meter meesleurde. De Nederlander werd bedol ven onder de sneeuw. Twee toerskiërs, die toevallig in de buurt waren, bleken zijn red dende engelen. Ze konden de man in twee minuten uitgra ven. Hij raakte wonderbaar lijk genoeg niet gewond. Geloof jij nog steeds in de Kerstman? Man kaapt bus en rijdt in op menigte Een met een mes bewapende man heeft dinsdag in de stad Longyan in het zuidoosten van China een bus gekaapt en is daarna op het verkeer en voetgangers ingereden. Zeker acht mensen kwamen om het leven en 22 anderen raak ten gewond. De politie heeft de man opgepakt. Tv-zender CCTV meldde dat de ver moedelijke dader een 48-ja- rige werkloze inwoner van de stad is. Zijn motiefis moge lijk een ruzie geweest met ambtenaren over de gezond heidszorg voor zijn vader. Wildplasser verdwenen VW zou weer sjoemelen Dode ex leeft op Facebook donderdag 27 december 2018 Kijk op de site bij /video Verslaggever Rachel van Kommer blikt terug met de moeder van Lili en Howick OPBRENGST ISBRIOUS REaUzsf] WENEN De Amerikaanse president Donald Trump in gesprek met de 7-jarige Collman Lloyd. Hij vindt het maar vreemd dat een kind van die leeftijd nog in Santa Claus gelooft. PEKING De 3FM-actie Serious Request: Lifeline die dinsdag begon, heeft 1.308.889 euro opgebracht voor het Rode Kruis. Dat is maandagavond bekendgemaakt. Dit jaar was er geen Gla zen Huis, maar liepen drie dj-duo's vanuit verschillende ver trekpunten door het land naar Utrecht, foto robin utrecht WENEN Een 23-jarige Oos tenrijker heeft dins dag door een sani taire stop een grote zoekactie op gang gebracht. De man was na een nachtje stappen met een vriend in een taxi op weg naar huis toen hij moest plas sen. Hij kwam niet meer tevoorschijn, waarna de vriend alarm sloeg. Pas vijf uur later kwam aan het zoeken een eind toen de man boven water kwam. WOLFSBURG Volkswagen heeft mogelijk opnieuw sjoemelsoftware in diesels gestopt. Volgens Bild am Sonntag is dat ge beurd bij een up date. De software zou het filteren van uitlaatgassen terug draaien. NEW DELHI Een chirurg in India heeft zijn ex van een klif geduwd en daarna haar Face- bookpagina zeven maanden lang ge- üpdatet om te doen alsof ze nog leefde. De man is nu gear resteerd. De vrouw verdween in juni na een trip naar Nepal. Toen bleek dat haar ex ook in Nepal was, werd hij ver dachte. Sinds haar verdwijnen had hij steeds haar sociale media bijgehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11