Ik had het gevoel dat we rustig en tevreden de Kerst in zouden gaan II Driebanders van Dallinga sluiten af met zevenklapper 13 Het laatste woord De drie matadoren van het huidige Zeeuwse hardlopen verdelen de prijzen in Aagtekerke. Volgende week komen ze elkaar op oudjaarsdag in Soest weer tegen. Vooraf aan de Aagtekerkerun had de winnaar van vorig jaar, Aggrey Agaba, aangegeven graag een keer van Tim van den Broeke te willen winnen. Maar Tim van den Broeke liep ijzersterk naar de zege waarbij hij meteen sportief wraak nam op Tim Pleijte die vorige week in de Amsterdamse boscross iets sneller was dan hij. Klokslag twee uur gingen er 570 deelnemers van start achter de historische brandweerwagen uit de Tweede Wereldoorlog. Voor café Kodde zorgde een stevig vuurwerk voor het echte startsig naal. In de Kalfshoekseweg barstte de strijd pas goed los met Tim van den Broeke, Tim Pleite, Aggrey Agaba en 7,5 kilometer-loper Wouter Verstraate. Het drietal Van den Broeke, Pleijte, Agaba werkte goed samen waar vooral Agaba veel kopwerk deed op het strand. Voorafhad hij juist aangegeven op het strand als 'kip' te lopen en wei nig rendement uit zijn lopen te kunnen halen. Na 11 kilometer versnelde Van den Broeke bij de laatste rotonde en zijn medevluchters waren ge zien. Na 34 minuten en 19 secon den boekte hij zijn tweede over winning in de Aagtekerkerun „Ik ben de laatste twee kilometer ka pot gegaan", zei hij uitgeput na de finish. Tim Pleijte, binnenkort ge huwd en op weg vader te worden, volgde op 13 seconden waarbij hij alle zeilen moest bijzetten om Agaba achter zich te houden. „Vol gens mij heeft Van den Broeke het parcoursrecord met zeker een mi nuut verbeterd", dacht Pleijte, die het oude record had met 44.11. Dat klopte. Op oudjaarsdag staan deze drie matadoren weer aan de start van de Sylvesterloop in Soest. Bij de vrouwen boekte Monica Sanderse haar tweede zege in 54.22 met Carolien van de Kreeke op 38 seconde, maar vóór Mirthe Over- kamp die 58 minuten en 13 secon den nodig had. Op de 7,5 kilometer had Wouter Verstraate een flinke voorsprong op de finish in 24.59. „Het komt waarschijnlijk, omdat ik ben gaan korfballen bij De Stormvogel. Ik kon bijna niet anders want mijn vriendin korfbalt ook", liet hij ver ontschuldigend weten. De Rotter dammer Olivier Verhaargaf 2 mi nuten en 40 seconden toe op de tweede plaats. Marianne de Kok was niet alleen blij met haar overwinning, maar vooral tevreden over haar conditie na een blessure. „De snelheid is nog niet terug, maar dat komt ho pelijk weer." Noor Dekker gaf op de meet slechts 20 seconden toe op De Kok. Yvonne Moerland, vorig jaar nog de snelste op de 7.5 km werd nu derde. Toen het nieuws van het ontslag naar buiten kwam, ontplofte mijn telefoon zo ongeveer De Bevelandse biljartliefhebber kreeg de kans de top van het drie banden dicht bij huis te aanschou wen en maakte van die kans dank baar gebruik. Voor een goed ge vulde zaal bezorgde Dallinga het publiek een aangename middag, met spanning gekoppeld aan een mooie zege. Voor de pauze wonnen Jeffrey van Nijnatten en Berry Dal- linga allebei hun partij met 40-39 en allebei in 46 beurten. Had Dallinga het niet eerder uit kunnen maken? „Natuurlijk, maar ik wilde het spannend houden", zei hij met een knipoog „Nee, ik miste een paar keer net en hij kwam met series van 4 ineens terug, dus werd het nog krap. Maar een punt ver schil is genoeg hè." Na de pauze zette Steven van Ac- ker de puntjes op de i voor de thuis ploeg, met een royale zege op Mar den van der Spoel: 40-27 in 35 beur ten. Jean Paul de Bruijn kende een moeizame start tegen Christian Rudolph. Halverwege stond het 13- 27 voor de Duitser, maar in de tweede helft kwam De Bruijn - zat- terdag in de kwartfinale van de Grand Prix uitgeschakeld - uit het niets terug. Dat Rudolph in de na- beurt nog gelijk maakte, deed aan de vreugde niks meer af. Dallinga gaat als gedeelde nummer vijf in de eredivisie het kerstreces in. maandag 24 december 2018 PM Tim Tim houden Agaba achter zich Sjaak Sinke Aagtekerke Groot was de verbazing bij velen dat de wegen van HSV Hoek en trainer Dennis de Nooijer zaterdag scheidden. Zo ook bij Jan Mieras, voorzit ter van supportersvereniging de Purperen Hei. Hij is er niet heelmaal gerust op dat de prestaties na de winterstop zo zullen zijn als ervoor. Bas Dingenouts Hoek Had je het ergens zien aanko men dat dit zou gebeuren? Het was een totale verrassing voor mij en volgens mij voor alle andere supporters. Het gaat ontzettend goed met Hoek dit seizoen. We staan derde in de derde divisie en het voetbal is spectaculair en goed. Ik had echt het gevoel dat we rustig en tevreden de Kerst in zouden gaan. Toen het nieuws van het ontslag naar buiten kwam, ont plofte mijn telefoon zo ongeveer. Zo groot was de verbazing bij de supporters. Snap je eigenlijk wat de rede nen geweest zijn voor dit af scheid? Het is mij nog niet echt duidelijk wat er precies gebeurd is. Ik heb het interview van De Nooijer met deze krant gezien, maar vanuit het bestuur van Hoek heb ik nog niet echt iets gehoord. Volgens mij was de sfeer in de groep prima en was er een goede ver standhouding tussen spelers en trainer. Er wordt gesproken over het niet nakomen van afspraken, maar ik heb niet echt een beeld bij wat dit zou moeten inhouden. Wat zal dit ontslag voor gevol- -Jan Mieras Jan Mieras, de voorzitter van supportersvereniging De Purperen Hei. fotocamileschel- STRAETE gen in de tweede competitie helft hebben denk je? Het is maar afwachten wat er nu gaat gebeuren. Ik ben er in ieder geval niet helemaal gerust op. Veel hangt uiteraard af van de keuze voor de nieuwe trainer. In Zeeland zie ik in ieder geval mo menteel niet zo snel iemand lopen die geschikt zou zijn voor Hoek. Je moet er ook maar in willen stappen hè. Veel beter dan nu kan het bijna niet gaan. Het zal sowieso een trainer moeten zijn, die met een ge mixte groep van Nederlanders en Belgen om kan gaan. Je houdt nog wel vertrouwen voor de rest van het seizoen? Vertrouwen heb ik absoluut nog hoor. Toch ben ik wel blij dat we al zoveel punten verzameld heb ben. Het is afwachten hoe de groep gaat reageren nu. Onder Dennis de Nooijer was er in ieder geval weinig onrust. Het lastigst is natuurlijk om de twaalfde en dertiende man te vreden te houden. Dat ging hem volgens mij vrij aardig af. Hope lijk is de nieuwe trainer ook in staat om de sfeer goed te hou den en de neuzen dezelfde kant op te laten wijzen. RUBEN OREEL Bijna zeshonderder lopers gaan zaterdag van start voor de Aagtekerkerun. Aggrey Agaba (rechts), Tim van den Broeke (derde van rechts) en Tim Pleijte (vijfde van rechts) zitten meteen voorin, foto Het driebandenteam van Dal- linga.com sloot de eerste sei zoenshelft af met een riante 7-1- overwinning op A1 Biljarts uit Apeldoorn. De zege kwam tot stand in Kwadendamm, omdat Hotel Dallinga in Sluiskil wegens verbouwingswerkzaamheden niet beschikbaar was. Joop van den Oudenhoven Kwadendamme Berry Dallinga. fotostefanosna- brug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62