Oemoemenoe stelt bonuspunten veilig TOP in achtervolging IÉ 12 Tim Kaijser speelt thuis tegen darters over de hele wereld De 28-jarige darter van RCT hechtte veel waarde aan zijn 4-2- zege op topper Andy Baetens. „Deze overwinning geeft mij een heel goed gevoel", reageerde hij geëmotioneerd na afloop. Kaijser is (nog) geen basisspeler in het team van RCT, maar wordt door teamcoach Wesley van Hoeijen steeds meer ingezet. „Het gaat de laatste tijd fantastisch." De Terneuzenaar ontwikkelt zich snel. „Ik ben een trainingsbeest. Het is een verslaving. Ik speel thuis veel wedstrijden via de webcam. Die staat gericht op het bord", legt hij uit. De tegenstanders zijn van alle nationaliteiten. Ze komen uit Eu ropa, Azië, Amerika, Canada en Australië. „Ik speel nu drie maan den via de webcam. Het helpt me mijn niveau omhoog te krikken. Ik gooi nu in de negentig." Zes jaar geleden begon Tim Kaij ser pas echt serieus met darten. „Ik ben erin gerold door mijn vader (Ko). Hij is een biljarter. Ik ging dan met hem mee naar de cafés. Daar hangt meestal een dartsbord. Zo doende ben ik gaan darten." Hij maakt dit seizoen zijn debuut op het hoogste niveau. „Vorig jaar heb ik de keuze gemaakt om op een la ger niveau te spelen. Ik was er nog niet klaar voor. Ik had wel de kwa lificatiewedstrijden voor de Super league meegedaan." Hij moet zich voorlopig schikken in zijn rol als wisselspeler. Dat valt niet altijd mee. Zo bleef hij in Sneek de hele wedstrijd aan de kant. Fa- bian de Lange (Oostburg), de Wal- chenaren Pieter Otten en Wesley Bour en de Belg Kevin Blomme vormen het basisteam. „We hebben Verdonck en Geert de Vos zijn er varen spelers, die regelmatig op een groot podium hun pijltjes gooien. Baetens, die zaterdag door Kaijser werd geklopte, bereikte dit jaar nog de kwartfinale van de BDO wereld kampioenschappen. Negendarter In 2017 kwam Geert de Vos tot de zelfde prestatie. De darter uit Aalst heeft ook een negendarter op zijn naam staan als verliezend finalist van de Open Denemarken. De Vos kwam circa vijf jaar geleden uit voor DC Ambiance uit Sint Jans teen. De semi-prof ziet zijn optre den in Terneuzen als een goede voorbereiding op het toernooi van de Professional Darts Corporation (PDC), dat 3 januari van start in gaat. „Ik kan niet alle wedstrijden spelen voor Oranje Bar. Het belang- Ik ging dan met hem mee naar de cafés. Daar hangt meestal een dartsbord rijkste is dat ik hier mijn wedstrij den win. Hoe, dat maakt niet uit. De Belg, met de bijnaam 'Foxy', won twee dubbels en versloeg zijn landgenoot Blomme in de singles. Blomme won onlangs nog van Ne derlands darttalent Jeffrey de Zwaan. „Het was mijn dag niet", zei de verliezer teleurgesteld. RCT haalde zijn winstpunten met de Round Robin (10-9), in de singles met Otten, in de dubbel met Bour-Otten en via de solopartij van Kaijser. „We moeten onze punten halen tegen de rechtstreekse con currenten voor degradatie"stelde Van Hoeijen vast. goede basisspelers. Maar ik heb de laatste tijd bewezen dat ik het ni veau aankan." Dat het niveau hoog ligt, werd duidelijk tegen Oranje Bar. De zes voudig landskampioen behoort dit seizoen wederom tot de titelkandi daten. De Brabantse dartsvereni ging had zijn Belgische darters naar het Racketcentrum in Terneuzen gestuurd. Andy Baetens, Stefaan Deprez, Jeffrey van Egdom, Sven De rugbyers van Oemoemenoe wonnen zaterdag in Delft het in- haalduel tegen hekkensluiter DSR-C (24-36) en stelden daar mee de negende plaats in de ere klasse veilig. Daardoor beginnen de Middelburgers met drie pun ten in de Trophy Poule. De gasten hadden in de begin fase weinig te duchten van de Delftse studenten. Mede door de sterk spelende Andictor Petaio domineerden de Middelburgers in de voorwaartsen en via try's van Leroy Kersten en Deniël van der Waal leidde Oemoemenoe na een kwartier al met 0-12. DSR-C boog de achterstand om in een 14- 12-voorsprong, maar nog voor rust maakten Yedney America en Joey Luitwieler die ongedaan: 14-24. Vrij snel na rust vergrootte Oe moemenoe de voorsprong via een try van Peter de Lange en een con version van Joey Luitwieler tot 14- 31 en leek de zege definitief in de knip. Een plotselinge revival bracht de spanning in de slotfase terug (24-31). Maar met nog zes minuten op de klok besliste rou tinier Quinten van Dijk, die Alex Harrod verving als sluitpost in de scrum, het duel definitief. Het verwachte doelpuntenspekta- kel tussen de twee meest scorende hoofdklassers bleef uit in Alphen aan de Rijn. Niet zozeer excelle rende verdedigingen, maar een ha perende scoringsmotor was de oor zaak van de tegenvallende score. „We hadden plenty kansen om het tij te keren, maar de afronding was onder de maat", vond coach Kees- Jan Oppe. Het Arnemuidse octet, dat ook dit keer begon met Petra van Belzen naast zus Anita de Ridder, hield tot diep in de eerste helft gelijke tred, maar in luttele minuten voor de rust forceerden de Alphense scherpschutters Jelle Steenbeek en Edwin van de Weijde het eerste se rieuze gaatje (10-7). Nog eens twee treffers na rust confronteerden TOP met een schier onmogelijke opgave. Met wat tactische omzettingen zochten de Arnemuidenaren naar een hoger rendement, maar dat bleef uit. Dat Anita de Ridder pas na driekwart wedstrijd haar eerste treffer maakte, was veelzeggend. De gemiste strafworp in de voor laatste minuut was exemplarisch. TOP sluit 2018 af als nummer vier, op drie punten achterstand van koploper Tempo. In de eerste speel ronde van 2019 kan TOP zich revan cheren. Op 12 januari komt Tempo naar Arnemuiden. maandag 24 december 2018 PM Hoger niveau dankzij webcam Terneuzen - Tim Kaijser De nederlaag van de darters van Racketcentrum Terneuzen te kende zich zaterdag in de hoofd klasse Superleague tegen Oranje Bar na de dubbels af. Tim Kaijser hield de schade (6-4-ver- lies) voor de Terneuzense dar ters met de winst in de slotpartij tegen de ploeg uit Mariahout nog enigszins beperkt. Aector Doorns A Tim Kaijser gooit in zijn partij tegen de Belgische topper Geert de Vos (achter Kaijser). FOTO PETER NICOLAI Hans Markusse Delft De topper in hoofdklasse A tus sen de nummers één (Tempo) en twee (TOP) werd zaterdag avond gewonnen door de thuis ploeg: 17-15. Daarmee deelden de Zuid-Hollanders met de laat ste korfbaldaad van 2018 een gevoelige tik uit. TOP eindigt het korfbaljaar als nummer vier en kan zich in 2019 geen misstap pen meer veroorloven wil het mee blijven doen om de titel. JaapJan Ritsema Alphen aan den Rijn Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Jo- rian Schroevers en Peter van Belzen 3, Petra van Belzen 2, Anita de Rid der, Jurriaan Bouwens en Jurgen Janse 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61