De Nijs opvolger Pennings 9 Het ontslag van Dennis de Nooijer bij Hoek was dit weekend gespreksonderwerp nummer één binnen de Zeeuwse voetbalwereld. Waarom ontslaat de nummer drie van de derde divisie zijn trainer al na een halfjaar? Terugblik op een kort huwelijk, waarin de liefde vaak ver te zoeken was. Het is maandagmiddag 17 december als Den nis de Nooijer op het scherm van zijn tele foon ziet dat Art van der Staal belt. Dat de voorzitter hem wil spreken is logisch, denkt de trainer. Misschien gaan ze nu eindelijk eens een afspraak maken om over een eventuele contract verlenging te praten. Zo'n praatje wordt het echter niet. Van der Staal spreekt op dwingende toon, de voorzitter eist dat De Nooijer in de komende dagen gaat trainen. „Het was niet de eerste keer dat ik zo'n vervelend gesprek had", kijkt de ontslagen trainer terug. Een paar dagen eerder, op de woensdag voor het laatste duel van 2018, heeft De Nooijer met Jacky Lambert, lid van de technische commissie, de afspraak gemaakt dat de selectie nog zal trainen na de wedstrijd tegen VVOG. Als hij na de overwinning in Harderwijk (0-1) echter besluit dat de kerstva kantie is begonnen en de spelers vrij hebben tot 2 januari, valt dat verkeerd bij voorzitter Van der Staal en de technische commissie. Ze eisen dat er getraind wordt, De Nooijer weigert. Een paar dagen later krijgt hij te horen dat hij per direct ontslagen is. 'Het ont breekt aan wederzijds vertrou wen, onder andere doordat gemaakte afspraken niet zijn nage komen', laat de club in een persbe richtje weten. „Het grote probleem is dat ieder een in Hoek zich ermee wil be moeien", zegt Dennis de Nooijer. „Dat kan bij een trainer die daar in mee gaat, maar ik ben niet zo. Ze kregen geen grip op me. Ik doe het op mijn manier en mag als hoofd trainer toch bepalen of we vlak voor de winterstop wel of niet trai nen?" Ja, erkent de Vlissinger, hij heeft voor het duel met WOG met Jacky Lambert besproken dat er waarschijnlijk nog één of twee keer getraind zou worden. „Maar dat ge voel veranderde nadat we hadden gewonnen. Iedereen was er even klaar mee en toe aan rust. Dat ge voel had ik zelf ook wel een beetje. De afgelopen maanden bij Hoek, en ook FC Dordrecht, hebben veel energie gekost." Hoek begint het seizoen met twee overwinningen, verliest daarna van FC Lisse en blijft ver volgens zeven duels op rij ongesla gen. Op 3 november volgt een ne derlaag bij DVS'33 (4-2). Omdat Hoek het weekend daarna vrij is, gaan de selectie en staf op donder dag 8 november bowlen en eten bij een sponsor. Die avond worden er door Van der Staal, Lambert en Ferdie Hermans (ook lid van de technische commissie) flink wat kritische noten gekraakt. De Nooi jer zou voor te weinig discipline in de spelersgroep zorgen, vaak te kort trainen en de trainer wordt ook een gebrek aan professionali teit verweten. De Nooijer: „Het was wel apart dat zij over professionaliteit begon nen. Onze kleding was nog steeds niet in orde. En ik heb laatst vier weken moeten trainen op een veld met een aantal kapotte lampen er omheen. We liepen half in het donker. Spelers namen ook wel eens drank mee in de bus voor na Het grote probleem is dat iedereen in Hoek zich ermee wil bemoeien een uitwedstrijd. Dat mocht dus niet. Er leek iedere keer wel iets nieuws om moeilijk over te doen. We hebben verdorie 32 punten ge haald en staan op de gedeelde derde plaats in de derde divisie. Maar dan hoor ik dat we te kort trainen. De spelers zijn juist hart stikke fit. We hebben vijf keer in de slotfase een wedstrijd naar ons toe getrokken of nog een gelijkspel af gedwongen. Je zag tegenstanders vaak vanaf de zeventigste minuut afhaken, terwijl wij konden blijven gaan. Dat lukt echt niet als je vijf maanden lang niks hebt gedaan." Vervelend gesprek Bij het gesprek na het duel met DVS'33 voelt De Nooijer zich aan gevallen en in zijn hemd staan. De club geeft in de weken die volgen geen enkel signaal af over een mo gelijke contractverlenging. „We zaten soms tweeënhalf uur vlak bij elkaar in de bus, na een uitwed strijd. Dan kun je toch even met el kaar praten en laten weten welke kant je als club op wilt gaan? Toen Art maandag belde, dacht ik dat het over het maken van een afspraak zou gaan. Maar het werd een heel vervelend gesprek. Ik heb hem ver teld dat ik nooit steun heb gevoeld en ook nooit een compliment heb gehad. Terwijl we er zo goed voor staan." Er is naar een stok gezocht om mee te slaan, zegt de trainer. „Als ik deze week een uurtje met een paar gasten op het veld was gaan staan, zou het dan wel goed zijn ge weest?" Hoek is nu op zoek naar een opvolger. Zaterdag, in de uren na het ontslag van de hoofdtrainer, stroomden de sollicitaties al bin nen. Eén van de voornaamste kan didaat is Jasper de Muijnck, die on langs al gepolst werd voor een ge sprek. De trainer is vrij, nadat hij begin november werd ontslagen bij Kozakken Boys. De Muijnck, die ook trainer was bij onder meer Quick Boys, Ter Leede en het Hon gaarse Honvéd, was de afgelopen jaren al meerdere keren in beeld bij Hoek. gelopen tijd is gegaan. Ik had denk ik precies hetzelfde gedaan. Stop pen dus." Rik Impens, maker van zeven goals, had een goede band met de trainers. „Dit zag ik totaal niet aankomen", zei de Belgische aan valler. „Ik had wel opgevangen dat het nog onzeker was of ze na dit seizoen met Dennis verder zou den gaan. Ik heb hem zaterdag meteen gebeld. Ik had buiten trai ningen en wedstrijden om veel va ker contact met hem. Dat we afge lopen week niet trainden, was lo gisch. We hadden denk ik met maximaal tien man op het veld ge staan. Wat heeft dat voor nut?" Impens vond dat het de afgelo pen maanden te vaak onrustig was bij Hoek. „Dat voelde je soms. De resultaten waren goed, een win nende trainer heeft meestal gelijk. Dat kan de reden dus niet zijn, lijkt me. Beter dan we voor de winterstop hebben gedraaid, kon bijna niet. Ik hoop vooral dat er nu geen onrust in de ploeg komt." De selectie van Hoek hervat de trainingen op 2 januari. Van 4 tot en met 6 januari volgt een team buildingsweekend in Dublin. Re- guillo Vandepitte: „Ik hoop eigen lijk dat Dennis en Giovanni mee gaan. Dan kunnen we het op een goede manier afsluiten.' Voorzitter Art van der Staal wilde niet inhoudelijk reageren op het ontslag. „Er zijn afspraken niet nagekomen en daarin zagen we ook geen verbetering voor de tweede competitiehelft.' Deze week werd bekend dat hoofdklasser Halsteren na twee seizoenen niet verder gaat met eindverantwoordelijke Pen nings, waarna de club daad krachtig te werk ging en Tho- lense Boys-trainer Erwin de Nijs uit de hoge hoed toverde. „We kiezen voor hem vanwege zijn voetbalvisie, de manier waarop hij wil werken staat ons aan. Er win is vernieuwend, ambitieus en heeft mooie stappen gemaakt in zijn carrière. Bovendien is het een man uit de regio en een oud speler van Halsteren", licht Ron van Nijnatten, technisch mana ger, toe. De Nijs: „Ik ben heel blij met deze kans, het is een mooie ver volgstap in mijn carrière. Halste ren is een mooie club, ik heb ze een paar keer zien spelen en het ziet er naar uit dat ze een uitge balanceerde selectie hebben, waar je veel kanten mee op kunt. Ik kijk er naar uit", luidde zijn eerste reactie. Hij noemde Hal steren een ambitieuze club. „Maar ambitieus heeft niet al leen met het niveau te maken, maar ook met hoe de groep in el kaar steekt, hoe de faciliteiten zijn", verklaarde hij. De Thoolse trainer heeft al de nodige ervaring. Zijn eerste stappen in het trainersvak zette De Nijs bij RBC, waar hij ver schillende jeugdelftallen onder zijn hoede heeft gehad en ook hersteltrainer was. Op eigen be nen stond hij bij WHS, dat hij voor het eerst in de clubgeschie denis naar de tweede klasse hielp. Met Tholense Boys pro moveerde hij afgelopen seizoen naar dat niveau. TRAINERS De wisselingen van het weekend maandag 24 december 2018 GO nooit steun bij Hoek Barry van der Hooft Terneuzen - Dennis de Nooijer (49) Dennis de Nooijer tijdens de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Dovo. Het debuut in de derde divisie werd toen opgeluisterd met een 0-1-overwinning. fotostefankoops/orangepictures aat niet achter genomen besluit Hoek-aanvoerder Reguillo Vandepitte (met bal) is het niet eens met de huidige gang van zaken bij zijn club. fotocamileschelstraete Erwin de Nijs (48) is volgend seizoen de nieuwe trainer van Halsteren. De Thoienaar te kent voor twee seizoenen bij de club waar Vlissinger Ruud Pennings momenteel met Peter Pijpers het trainersduo vormt. Dennis Kas Halsteren De trainerscarrousel draait op volle toeren en ook afgelopen weekend waren er weer de nodige wisselingen. Luc Audenaerdt is per di rect gestopt bij zondag vierdeklasser Steen. Carlo van Grimberghe, die Aude naerdt juist had opgevolgd, neemt het tijdelijk over. Daan Eikenhout verkast in de zomer van De Meeuwen naar Terneuzen. Patrick Boute stopt na dit seizoen bij Aardenburg. Wesley Visser wordt vol gende voetbaljaargang trainer bij VCK. granova

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58