O CD O 8 Pleijte verstierf Brabants feestje VanAnrooijbij debuut in de top 40 Kasse wint terrein zonder te spelen TRAINER OP STRAAT GEZET Met paardensport van hoog niveau sloten de springruiters afgelopen weekend op de Christmas Jumping in Nieuw- en Sint Joos- land het jaar 2018 fraai af. In een spannende barrage toonde Yvonne Pleijte uit Biggekerke zich zaterdag, met de schimmelruin Iron Mai- den, de beste van de klasse M. Met een hele snelle rit in 35.70 seconden leek het voor Maurice van Vliet uit Hoeven, met de merrie Paardenwagentje Belle, kat in het bakje. Maar Pleijte was sneller en verstierde alsnog het Brabantse feestje. Imke Kort uit Le- wedorp won de klasse Z. Cindy Perdaen uit Philippine schreef gisteren de klasse ZZ op haar naam. Shirin van Anrooij kan terugkijken op een verdienstelijk debuut in de wereldbeker verl- drijden voor elite-vrouwen. De coureur uit Kapelle reed gisteren in het Belgische namen naar een knappe 37ste plaats. De pas zestienjarige Van Anrooij kreeg on langs van bondscoach Gerben de Knegt te ho ren dat ze dit seizoen vier wereldbekerwed strijden mag rijden. De cross in Namen was haar eerste van dat kwartet. Nummer twee staat al snel op het programma. Op Tweede Kerstdag komt de Zeeuwse namelijk opnieuw in actie, in Heusden-Zolder. Verschuure In het Zeeuws damkampioenschap dammen was koploper Daaf Kasse zaterdag de grote winnaar van de zevende speeldag. De Middel burger kwam zelf niet in actie, maar zijn con currenten morsten punten. Arjo Kousemaker, die tot zaterdag slechts één verliespunt had geïncasseerd en dus iets betere perspectieven had dan Kasse, leed een verrassende nederlaag tegen Hans van Akkeren. Kousemaker kwam met een mooie stand uit de opening, maar ging op de 33ste zet zwaar in de fout. Van Ak keren maakte meteen een einde aan de partij. Een andere concurrent, Kees Rijk, speelde een sterke klassieke partij tegen Jos de Wild, maar kwam niet verder dan een remise. Beker Schaken Gert-Jan van Leiden werd zaterdag wakker in Mexico, Jonathan Con- stansia is op vakantie op Curacao. Vanwege het tijdsver schil met Nederland werden de twee sterkhouders van Hoek toen ze hun ogen open deden meteen geconfronteerd met het nieuws dat hun trainer was ontslagen. „Als spelersgroep staan wij hele maal niet achter dit besluit", zei Van Leiden. Constansia stak zijn mening zo als altijd ook niet onder stoelen of banken. „We staan halverwege het seizoen derde in de derde divisie. Dan is het natuurlijk tijd om in te grijpen", sprak de aanvaller cy nisch, vanaf het strand op Cura cao. „Ze vallen nu over het feit dat we na WOG niet meer getraind hebben. Dat waardeerden de spe lers juist enorm. We zijn vanaf juli bezig en kregen nu twee weken vrij. Dennis hield de belastbaar heid echt wel in de gaten. Ik ben 32 en heb op maandag ook een paar keer vrijaf gekregen van hem. Dit is de slechtste beslissing die ze konden nemen." Van Leiden: „Ik heb begrepen dat bepaalde mensen binnen de club zich gepasseerd voelen. Dat ze graag een vinger in de pap heb ben. Dat was bij Dennis dus niet het geval." Reguillo Vandepitte hield ook een vervelend gevoel over aan het ontslag van De Nooi- jer. „De timing is echt slecht, wij zijn het er ook niet mee eens", zei de aanvoerder. „Als je aan het eind van het seizoen niet met de trainer verder gaat, dat kan. Maar mid denin het seizoen, terwijl de re sultaten goed zijn, dat zorgt alleen maar voor onrust. Hoe gaat het nu verder? Wat komt er voor terug? Ik hoop in ieder geval op een Neder landse trainer. Dat hoort bij deze groep." Assistent-trainer Giovanni Sie- reveld verklaarde zich solidair met De Nooijer en stopte. Vandepitte: „Gio heeft van Dennis alle ruimte gekregen om zich te ontwikkelen. De keuzes die werden gemaakt, maakten ze vaak samen. Gio voelt zich dus ook verantwoordelijk voor de manier waarop het de af- maandag 24 december 2018 GO PAARDENSPORT VELDRIJDEN Shirin van Anrooij debuteerde gisteren in de wereldbeker veldrijden. DAMMEN De loting voor de kwartfinale van het toer nooi om de KNVB-beker heeft een Zeeuws onderonsje opgeleverd. Trainer Adrie Koster treft met zijn Willem II het FC Twente van spe lers Tom Boere en Godfried Roemeratoe. Ook Bart Nieuwkoop zit met Feyenoord nog in het bekertoernooi. Voor hem kwam een thuiswed strijd tegen Fortuna Sittard uit de koker rollen. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is met Hamburger SV als koploper de winterstop ingegaan in de Tweede Bundesliga. Maar dat gebeurde gisteren wel met een smet. Voor de tweede keer dit seizoen verloor HSV de derby tegen Holstein Kiel. Na de eerdere 3-0 werd het nu 3-1. De Zeeuw speelde 90 minuten mee. I Atlete Monique Verschuure uit Yerseke heeft gisteren de tweede plaats overall, en de winst bij de vrouwen 35, gepakt in de Kerstloop in Barendrecht. De wedstrijd telde 16,1 km. n Voor de volley ballers van Forza Schou- wen-Duiveland zit het beker toernooi erop. De Schouwse nummer elf van de derde divi sie verloor in Dordrecht met 3-0 van het tweede team van Next Volley Dordrecht. I Het Open Zee- landSchaakt Kersttoernooi in Goes is een prooi geworden voor Joey Gro- chal. De scha ker, die een thuiswedstrijd speelde, won acht van zijn negen partijen. Een dag voor het slot had hij de eindzege al binnen. o. Verbaasde spelersgroep st Barry van der Hooft Hoek De Nooijer voelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57