II 7 Van der Voort vecht, maar verliest: 3-4 Post boekt eerste zege Titel Brouwer en Meeuwsen SLALOMRECORD voor ontspanning", zegt de 24-ja- rige Belg. „Als je naar het podium loopt, voelt iedere speler druk. Maar je kunt iedereen ook rustig een hand geven en plezier maken. Dat doe ik, dat neemt de druk weg." Van den Bergh bedoelt er ook mee: darters zijn geen machines. Dat hij zich bij zijn binnenkomst door te dansen op zijn gemak voelt, helpt hem met pijltjes gooien. „Op school begon ik al zo'n beetje muziek en ritme aan te voelen. Dan stonden alle jongens en meiden naar mij te kijken en te lachen, maar ik heb het toch gezel lig gehad. Daar heb ik nu nog wat aan. Ik heb het naar mijn zin op het podium." Beetje slordig Net als Van Gerwen. Hij laat zich niet verrassen door de veelbelo vende, 22-jarige Hopp, ook al vecht de Duitser knap terug als hij en kele dubbels mist. „Ik werd een beetje slordig na de 3-0 voor sprong, maar voelde me geen mo ment in gevaar", aldus de Neder lander, die met 4-1 wint en nu op Adrian Lewis stuit. Ook het feit dat het publiek op de hand van de Duitse underdog lijkt te zijn, maakt Van Gerwen niet uit. „Op dit podium moet je NEDERLANDERS Uitslagen Programma op je best zijn, er is geen dartstoer- nooi zoals het WK", zegt hij. „De sfeer is bijzonder, daar moet je je goed op voorbereiden. En natuurlijk, er zijn altijd veel Duit sers in de zaal hier. Die kunnen nu weer speelkaarten in plaats van toegangskaarten kopen, want er zit geen Duitser meer in het toer nooi", aldus Van Gerwen, die al lijkt uit te kijken naar zijn vol gende opkomst. „Voor mij begint het na de kerst pas echt." RTL 7/// De Wijn lang uitgeschakeld Brons voor Van IJzendoorn Eerlijk gezegd vind ik GiveltUpeen zaadnummer, maar het helpt wel. Tegenstanders hebben meer moeite met het uitgooien van dubbels als het gezongen wordt De commerciële bond PDC maakt sterren van ze. „Maar", stelt voorzitter Barry Hearn, „het zijn nog steeds typische working class heroes, die je kunt aanra ken." Neem Dimitri Van den Bergh. Dansend komt hij op met de vrolijke klanken van Pharrel Williams' Happy. De sfeer slaat over naar het pu bliek, hij staat op voorhand al met t-o voor. „Het zorgt ook maandag 24 december 2018 MARATHONSCHAATSEN Robert Post heeft in Breda de zege gepakt in de acht ste wedstrijd om de KPN Marathon Cup. Het bete kende zijn eerste zege. Post' ploeggenoot Bart Swings werd tweede, voor Bob de Vries. Manon Kam- minga won bij de vrouwen. BEACHVOLLEYBAL Ro bert Meeuwsen en Alexan- der Brouwer (foto) hebben in Aalsmeer de Neder landse indoortitel gepakt. Het gelouterde koppel, goed voor brons bij de Olympische Spelen van Rio 2016, versloeg Sven Vis- mans en Jasper Bouter in drie sets: 21-18,18-21,19-17. Derde ronde: Van Gerwen - Hopp (Dui) 4-1 Van der Voort - Dobey (Eng) 3-4 Wattimena - Anderson (Sch) 3-4 Donderdag, 1 ste partij vanaf 20.00 uur Derde ronde: Van de Pas - Alcinas (Spa) PDC WK darts Live op RTL 7, liveblog en samenvatting op de site Mikaela Shiffrin (pas 23) heeft het slalomrecord van de Oostenrijkse Mar lies Schild geëvenaard. Shiffrin won in Courche- vel al voor de 35ste keer. HOCKEY International Sander de Wijn is drie tot vier maanden uitgescha keld. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat de verdediger van Oranje een scheur heeft in een ham stringpees. De Wijn raakte geblesseerd op het afgelo pen WK in India. DAMMEN Martijn van IJ zendoorn heeft brons ge pakt op het EK dammen in Moskou. De grootmeester kwam uit op 12 punten. Hij had 1 punt minder dan de winnaar, de achttienjarige Wit-Rus Michael Semjan- joek. Zilver was er voor Alexander Georgiev. KEUKEN, I PAKTSHOP luANSIA t.Nl LONDEN Vincent van der Voort is er bij de WK darts in Londen niet in geslaagd de laatste zestien te bereiken. De Nederlander verloor in de derde ronde met 4-3 van de Engelsman Chris Dobey. Van der Voort keek twee keer tegen een achterstand aan, maar leek bij een 3-2- voorsprong in sets op weg naar een plaats in de achtste finales. Met 3-0 in legs kwam Dobey evenwel weer op gelijke hoogte, waarna hij de zevende set met 3-1 in zijn voordeel besliste. Dobey neemt het na de kerst op tegen de Schot Gary Ander son voor een plaats bij de laatste acht. Hij ver sloeg Jermaine Watti mena, ook met 4-3. -Vincent van der Voort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56