Scouts gaan op kerstbezoek in verpleeghuis Willibrord 4 Actie Tear: overnachten in kartonnen doos Het moest een boot voorstellen, vertelt Gino Vink (18). „Nee, dat werkte niet echt." Het plastic waarmee hij zijn kartonnen creatie tegen de overvloe dige regen moest beschermen, bleek niet waterdicht. „Ik ben uiteindelijk maar in een auto verder gaan slapen, maar daar werd ik ook nat; de wind was gedraaid en de regen kwam door een kiertje toch nog binnen." Gino is een van de twaalf jongeren die de nacht van vrijdag op zaterdag doorbrachten als zoveel straatkinde ren; in een kartonnen krotje, zij het niet in een favela in Brazilië maar bij korfbalclub Luctor in Terneuzen. Nacht zonder Dak is een idee van Tear, een ontwikkelingsorganisatie die zich inzet tegen armoede en onrecht in landen als Bolivia, Kenia en India. Met het overnachten in hun zelfge bouwde krotjes hebben de deelne mers ongeveer tweeduizend euro bij eengebracht voor Tear. Ik ben uiteindelijk in de auto gaan liggen. Maar ook daar werd ik door een kiertje nat Matthijs Huntelerslag van Tear is er zaterdagochtend om uit te leggen wat de organisatie doet: „Wij helpen men sen zelf op te staan uit armoede en on recht. We denken dat ze dat kunnen met een steuntje in de rug van ons." In de landen waar Tear actiefis, doet de organisatie dat door training en coaching. Het buiten slapen moet de deelnemende jongeren het idee geven in wat voor omstandigheden zo'n 150 miljoen straatkinderen de nacht door brengen. Verzopen Eenmaal weer warm door het vuur in het benzinevat wordt er 's ochtends flink gelachen om Gino en zijn boot. De link met de Ark is snel gelegd. „Het is meer de Titanic geworden nu", grin nikt iemand, wijzend naar het afval. Behalve het dozijn jongeren sliepen ook zes volwassenen onder zeil en karton bij de korfbalclub. Willem IJm- ker, initiatiefnemer voor de Nacht zonder Dak in Terneuzen, is één van hen: „Ik heb prima geslapen. Kwestie van goede voorbereiding." Zijn kleine onderkomen ziet er strak uit. „Je moet wel lenig zijn om er in te komen, maar ik heb geen druppeltje gevoeld. Net als slapen op de camping. Maar de harde regen maakte wel een kabaal van nacht." Sophie vertelde over haar school en dat ze elke week met heel veel ple zier naar de Lutemgroep gaat. Soms is ze wel wat moe, maar ze vindt het belangrijk om te gaan. „Want daarom ben je toch lid van een club. Om samen met anderen iets te doen. Bovendien zit mijn beste vriendin ook bij de scoutinggroep." Ze vertelde ook dat ze altijd vro lijk wordt van de activiteiten die ze er doet. Koekjes Ie vond het leuk om met Sophie te praten. „Het is geweldig lief dat ze voor ons koekjes bakken en ons hier opzoeken. Dat is typisch iets voor de scouting." Zelf zat ze nooit bij een dergelijke groep. „Waar ik opgroeide, in Lim burg, was zoiets niet." Bram Dees (86) vond het ook leuk dat de meiden van de Lutem groep op bezoek kwamen. De oud inwoner van Terneuzen vertelde dat het soms nogal stil kan zijn in het Middelburgse verpleeghuis. „Er gebeurt hier niet veel. Er zitten niet Elke afleiding is mooi meegenomen voor de bewoners van het verpleeghuis veel bewoners die lekker kunnen praten." Elke afleiding is volgens hem dan ook meegenomen. Eenzaam De meiden van de scoutinggroep hadden aan het begin van de mid dag in het clubhuis de zandkoekjes gebakken en de kaarten in elkaar gezet. Fleur Mulder (16) vertelde dat ze in actie waren gekomen om iets te doen voor mensen die met Kerst eenzaam zijn. Eerder dit jaar za melde de groep ook geld in voor Jantje Beton. IN DE REGIO Veere by Light Kerstconcert Inloopavond bij De Wijngaard MIJN DORP, MIJN STAD maandag 24 december 2018 GO Onder zeil en toch niet lekker slapen Gino Vink heeft een woelig nachtje achter de rug. Zijn zelfgebouwde kartonnen slaapplaats ligt ver frommeld en natgeregend op de grond. Hij kan er achteraf wel om lachen. Guido van der Heijden Terneuzen De deelnemers verwar men zich in de vroege ochtend bij het vuur. FOTO PETER NICOLAI - Gino Vink De negenjarige Sophie Kroes en de 87-jarige Gerda Ie hadden het zaterdagmiddag goed samen. De jonge Middelburgse was met andere scouts van de Lutemgroep naar verpleeghuis Willibrord in Middelburg geko men om zelfgemaakt kerstkaar ten en koekjes uit te delen aan de bewoners. Emile Calon Middelburg Sophie Kroes (I) met Gerda Ie in gesprek, foto ruben oreel VEERE Museum Veere houdt donderdag en vrijdag Veere by Light. Deze activi teit bestaat uit een wandeling met gids, door de oude steegjes en straten van Veere. Tijdens de wandeling zal de gids bijzondere his torische verhalen vertellen die schuil gaan achter de ge vels van de oude panden. De wande ling begint op beide dagen om 16.30 uur bij Museum Veere. De kosten bedra gen 9,50 euro inclu sief museumbe- zoek. VROUWENPOLDER Koor Capella Vee- rensis uit Seroos- kerke geeft donder dag een kerstcon cert in de Pelgrims- kerk in Vrouwenpol der. Het koor zingt het verhaal van kerst in vier ver schillende talen. Muzikale medewer king wordt verleend door Holgerd Vach- lis op saxofoon en Jos Vogel op orgel en piano. De alge hele leiding is in handen van diri- gente Willie den Hollander. Het con cert begint om 16.00 uur. Entree is 10 euro. OOST-SOUBURG Evangeliegemeente De Wijngaard orga niseert weer een inloophuis op Tweede Kerstdag, ledereen is woens dag welkom om samen koffie of thee te drinken. Het inloophuis gaat om 14.30 uur open. 's Avonds is er de mogelijkheid om een hapje mee te eten. Voor het eten is op geven noodzakelijk. Opgeven kan via het nummer 0118 464410. VLISSINGEN De kerstvrouw geeft ballonnen aan Elinn. Alexyss en Jessmay kijken toe. Lekker hoor, zegt Peter de Bont een eindje verderop, als hij een slok glühwein neemt. De Vlissinger was zaterdag aan het winkelen in de Lange Zelke en greep de gelegenheid aan even te proeven van een warme kerstwijn. In de overdekte Vlissingse winkelstraat konden bezoekers ook genieten van warme chocolademelk, snert, kersttraktaties en een modeshow. Ineke de Breuker vond de warme wijn ook lekker. „Ik heb thuis nog wel een fles liggen. Die gaat vanavond in de pan. Lekker Netflixen met een warm wijntje erbij." foto ruben oreel MAANDAG DOMBURG Galerie Het Noor derlicht, 12.00-17.00 uur: Kersttentoonstelling; MIDDELBURG Padma, 09.00- 17.00 uur: Expositie Thea van Soelen; Middelburgs Minithea- ter, 14.30 uur: Voorstelling 'Pluk redt de dieren'; De Fontein, 21.00 uur: Kerst avonddienst; Ontmoetingskerk, 21.00 uur: Kerstcantatedienst; Het Zwin 1, 22.30 uur: Kerstnachtdienst Leger des Heils; OOSTKAPELLE Terra Maris, Duinvlietweg 6,13.00-16.00 uur: 'Kunst en Vliegwerk' en om 13.00,14.00 en 15.00 uur: Rondleidingen 'Zoldergehei men'; DINSDAG MIDDELBURG Het Zwin 1, 10.30 uur: Samenkomst bij Leger des Heils 'Uur rond de kribbe'; 12.00-14.00uur: Kerst- Inn met broodbuffet bij Leger des Heils; Petrus- en Paulus- kerk, 12.00-16.00 uur: Bezichti ging Kerststal; WOENSDAG MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Open stelling schaatsbaan; Petrus- en Pauluskerk, 12.00-16.00 uur: Bezichtiging Kerststal; Middelburgs Minitheater, 14.30 uur: Voorstelling 'Pluk redt de dieren'; Kerksteeg 5,15.00 uur: Kerst schilderen; Schouwburg Middelburg, 15.00 uur: Musical De Sneeuwkoningin; Oostkerk, 16.00 uur: Orgelconcert André Poortvliet; Nieuwe Kerk, 19.30 uur: Volkskerstzang; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6,12.00-16.00 uur: kinderkunstatelier; 13.00- 15.00 uur: Rondleiding in het kader van project 'De Zeeuwse Natuur'; Evangelie gemeente de Wijngaard: 14.30 uur: Inloopmiddag Vlissingen Scheldehof, Peper- dijk 263,14.00 uur: Concert Melody Company.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36