Grijs INHOUD VOORWOORD Rieten Sjef vieren voor het eerst samen kerst Bij de muziek van Blueswheel blijft niemand stilzitten Gedraagt u zich een beetje naar uw leeftijd? Doe de quiz Ooit vroeg ik mijn toenmalige schoon moeder hoe ze het vond om 74 te worden. Vreemd, zei ze. „Op een dag kijkje in de spie gel, je vraagt je af wie die oude vrouw is en dan realiseer je je dat je het zelf bent." Inmiddels ken ik het gevoel dat je zomaar ergens blijft steken in de tijd. Nog altijd als ik zwangere vrouwen zie, denk ik vriendelijk te glimlachen naar leeftijdgenoten. Ik vind het prachtig om 51 te zijn, maar in mijn hoofd ben ik kennelijk nooit ouder geworden dan thirty- something. Laatst liet mijn moeder - 79 is ze nu - me een foto zien van mijn oma. „Ons moeder is hier pas 65, maar ze lijkt toch minstens tien jaar ouder dan dat ik nu ben?" Onder een blauw grijs permanentje zag ik het immer goedlachse gezicht van mijn oma. Daar stond ze, in een vormeloze zondagse jurk op degelijke schoe nen, en ik zag dat mijn moeder gelijk had. Mijn moeder rijdt nog auto (geen van mijn groot ouders had een rijbewijs), ze werkt een dag in de week als vrijwilliger in een tweedehands winkeltje, ze draagt nog regelmatig een spijker broek, stuurt af en toe een e-mail en zet blauwe duimpjes bij Facebookberichten. (Alleen met die mobiel wil het niet vlotten, maar kleinig heidjes hou je toch.) 04 Goeie zaak In 2019 is de helft van de volwassen Neder landers ouder dan 50 - dat zijn dus 7 miljoen 50-plussers. Zo gaat dat in een welvarend land: vrouwen krijgen minder kinderen en de ge zondheidszorg is zo goed dat mensen steeds langer leven. Met een beetje fantasie kun je stellen dat het niet langer alleen de jeugd is die de toekomst heeft. Vandaar dat we in deze kerstaflevering van het magazine de ouderdom bezingen. We spreken de jeugdidolen van menig 50-plusser: Arjan Ederveen (62) en Tosca Niterink (58), collega Johan Nebbeling (nog heel even 60 en fanatiek gitarist in een band) beschrijft hoe hem bij tijd en wijle toch een 'je-wordt-ouder-papa-gevoel' bekruipt en we hebben het over liefde van later. Namens alle mensen die dit magazine maken: heel mooie feestdagen! 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Arjan Ederveen en Tosca Niterink 17 BV De Liefde 18 Late liefde 25 Fijn spul 26 Rockers op leeftijd 31 Monica 33 Topsenioren 40 Leren houdt je jong 46 Hou oud bent u? 52 Eten 54 Reizen 59 Joost mag 't weten 60 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille, Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Monica Beek, Samuel Bom, Merel Brons, Shody Careman, Sandra Donker, Suzanne Eijgenraam, Alaïa Fonk, Ronald Giphart, Joost Hoving, Annemarie Kleywegt, Sasja Kooistra, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Annabel Oosteweeghel, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Mark Reijntjens, Egbert Jan Riethof, Desirée Schippers, Studio Ski, Pam van der Veen, Koen Verheij- den, Manon van der Zwaai Reageren? magazine@persgroep.nl Instagram lü) @admagazine_ DFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Manon van der Zwaai Anniek van den Brand ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98