OZCAN AKYOL D66 maakt draai in vergoeding operatie na besnijdenis iiïëcïalffl u. rfe f® iS' 6 #CREATINGMEMORIES Sunweb.nl Column Als Nederlander met een migratieachtergrond ben ik weer zeer teleurgesteld in de samenstelling van de Top 2000. De nieuwe editie blijkt, net als alle voorgaande jaren, vooral een feest voor witte mannen van 60 jaar én ouder. Er wonen bijna 500.000 burgers in dit land die hun roots in Turkije hebben liggen, maar als zij naar 'de thermometer van de Nederlandse popsmaak' luisteren, zullen ze net als ik heel boos en verdrietig wor den. Waar is Tarkan? Waar is Ibra- him Tathses? En waar is onze ei gen transgenderturk Bülent Ersoy? Deze rasartiesten hebben kleur aan mijn jeugd gegeven en aan die van vele anderen. ledereen herinnert zich nog hoe Tarkan West-Europa veroverde met zijn magistrale en tijdloze song: Kiss, Kiss. In mijn kindertijd deelden we al dansend kusjes uit - dankzij dit lied. Het verbond men sen met verschillende achtergron den, van woonwagenbewoners tot Aziaten. Dat Tarkan nu niet in de belang rijkste muzieklijst van ons land is opgenomen, riekt naar moedwil lige tegenwerking, bekokstoofd op het hoofdkwartier van de NPO. Het kan wel wezen dat de lijst wordt samengesteld door vaste luisteraars van NPO Radio 2 en dat het hele concept in feite een democratisch fenomeen is, maar dat betekent niet dat de partici panten blind moeten zijn voor alle prachtige oriëntaalse popmuziek. Een witte vriend zei onlangs in een theehuis, waar we multiculi- nair stamppot en baklava aten, dat bands als Queen, Led Zeppelin en Pink Floyd vermoedelijk op hun beurt helemaal niet in de toplijstjes van FunX zouden voorkomen, in tegen stelling tot heden daagse smaakma kers als Boef, Ronnie Flex en Famke Louise. Hij wist ook dat Turkse Nederlanders nooit naar de Top 2000 luisteren en dat zij zelf totaal geen mening hebben over wie er allemaal de komende tijd muzikaal geëerd zullen worden. En toch: er moet meer belasting geld naar de publieke omroep, zo dat muziek met een kleurtje ook een prominente plek krijgt in ons collectieve bewustzijn. Witte nos talgie weegt niet zwaarder dan zwarte nostalgie. We zijn allemaal gelijk. Alleen dan zullen jongeren met mijn achtergrond zich herkennen in 'de lijst der lijsten'. Wie in een inclusieve samenleving wil leven, kan Tarkan, Ibrahim Tatlises en zeker Bülent Ersoy niet buiten sluiten. Dit jaar draai ik tijdens de kerst vakantie mijn eigen Spotifylijst met een bicultureel karakter. Dat is mijn antwoord op de middel vinger die Hilversum toont als het om het onderwerp diversiteit gaat. Witte nostalgie weegt niet zwaarder dan zwarte nostalgie D66 stemde tegen een motie van PvdA-Kamerlid Lilianne Plou- men die opriep tot vergoeding van de ingreep. De volledige oppositie stemde vóór, alle rege ringspartijen stemden tegen. De draai is opvallend, omdat D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma twee maanden geleden nog in deze krant pleitte voor vergoe ding. Het is een onderwerp waar D66 zich al jaren voor inzet. In 2014 vroeg de partij al aan toen malig minister Edith Schippers (Zorg) om de operaties te vergoe den. Dat wilde de WD-bewinds- vrouw, maar niet voordat zij ad vies had gekregen van een groep plastisch chirurgen en gynaecolo gen over dit onderwerp. Die heb ben na vier jaar studie een stuk ingeleverd waar niks in staat over vergoedingen van de ingreep. „Onbegrijpelijk", zei Sjoerdsma in oktober nog in deze krant. „Ik wil niet langer wachten." Sjoerdsma zeifis onbereikbaar voor uitleg. Een ander Kamerlid, Rens Raemakers, die zorg doet en samen met Sjoerdsma opriep tot een vergoeding van de ingreep uit het basispakket, pleit nu voor meer klinisch onderzoek naar de herstelingrepen. Twijfels Volgens Raemakers is er sprake van 'een nieuw feit'. „De minister heeft in het begrotingsdebat gezegd dat er twijfels zijn over de effectiviteit van deze operaties." De vraag of de operatie effectief is, werd echter ook al opgeworpen in i D66 heeft nu twijfels over effect van hersteloperatie de studie van de artsen, die in mei 2018 verscheen. Dat was toen geen reden voor D66 om van standpunt te veranderen. Volgens Ploumen blijkt uit Frans onderzoek dat opereren wel degelijk een effectieve manier is om de pijn waaraan veel besne den vrouwen lijden, te bestrijden. „Die klachten zijn eenvoudig op te lossen, waarom reserveren ze nou niet gewoon geld om dat in 2019 te kunnen vergoeden." Selections 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Hotel Cooee Albatros Blue Sky City Beach Hotel Kalypso Hotel Vasia Ormos zaterdag 22 december 2018 GO @OzcanAkyol od 2000 D66 wil toch geen vergoeding voor hersteloperaties van vrouwen die ernstig zijn ver minkt na genitale besnijdenis. Hanneke Keultjes Den Haag Sunweb Vanaf Vanaf Vanaf Vanaf per persoon per persoon per persoon per persoon HALFPENSION Griekenland - Corfu - Moraitika HALFPENSION HALFPENSION Griekenland - Rhodos - Rhodos-Stad HALFPENSION Griekenland - Kreta - Malia Griekenland - Kreta Agios Nikolaos Direct aan het strand Trendy bistro met gezonde snacks Onlangs gerenoveerd Gelegen aan een schitterende baai Adults only Modern hotel Modern gerenoveerd hotel Centrum op korte loopafstand Door de weg gescheiden van het strand Totaal gerenoveerd hotel Modern maar toch charmant ingericht In een mooie tuin gelegen Sunweb is aangesloten bij thuiswinkel waarborg Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6