Edy en Anne-Lies de Witte verslingerd aan Fins Lapland Anne-Lies de Witte had een strandvakantie wel gezien en wilde voor hun volgende vakantie iets héél anders. Naar de sneeuw. Ze koos Fins Lapland en nu gaat het stel er voor de zevende keer heen. „We zijn verslaafd aan de sfeer." Voor sneeuw, sfeer en het landschap is er maar één plek: Lapland 10 Lapland, hoe kom je er op? Anne-Lies: „We gaan elk jaar naar Spanje op vakantie. Edy vindt dat heerlijk! Het strand, de warmte. Ik vermaak me er ook best, maar eigenlijk ben ik niet zo van die hitte. Ik wilde daarom een keer naar de sneeuw. Maar niet om te skiën of après-ski, daar vinden we allebei niet zoveel aan. Ik wilde naar een totaal ander land, een bij zonder landschap, waar je niet zo maar heen gaat. Dus ik koos Fins Lapland. Ik had gelezen dat het daar vooral tijdens de kerstperiode magisch moest zijn. Wat hadden ze gelijk! Die sfeer... Als in een sprookje. Als je een keer geweest bent, dan blijf je gaan." In 2007 gingen Anne-Lies (62) en Edy (66) voor de eerste keer. Het was toen nog een georgani seerde reis naar Rovaniemi, de be stuurlijke hoofdstad van Fins Lap land. Alleen al voet zetten op Lapse bodem was bijzonder. Edy: „Je wordt daar verwelkomd door elfen, met puntoortjes en al!" Ro vaniemi staat daarnaast bekend als de residentie van de enige echte Santa Claus. Edy: „De Kerstman woont daar. Hij heeft daar zijn huis, er is een bakkerij en een postkantoor, alle brieven van over de hele wereld met als adres 'Kerstman', komen daar aan. Als je naar Lapland gaat, moet je de woonplaats van de Kerstman wel bezoeken, evenals de poolcirkel die dwars door de stad loopt. De Arctic Circle wordt daar weergege ven door een verlichte lijn, heel bijzonder." Het echtpaar vierde toen ook voor het eerst Kerstmis in Lapland. Anne-Lies: „Dat is anders dan hier. Ze vieren daar alleen kerstavond. Hele families bij elkaar. In dat landschap, magnifiek!" Wie denkt dat het stel zich alleen maar ver gaapt aan de kerstversieringen in het witte landschap, kan er niet verder naast zitten. Edy: „Wij zijn geen binnenzitters. We gaan er op uit, van 's ochtends tot 's avonds." Zo hebben ze tijdens hun zes kerstreizen al heel veel van hun bucketlist kunnen schrappen; kilo meterslange tochten op een ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 GO De familie De Witte in speciale thermokledij op de sneeuwscooter door de dikbesneeuwde bossen in Fins Lapland, foto's privécollectie edy de witte Kerstsfeer als in een sprookje SHEILA VAN DOORSSELAER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65