5 cafébezoekers veel meer bewe gingsruimte hebben. Roosdorp: „Toen kon ik aan het einde van de avond mijn broek rechtop in de gang zetten." De sfeer van kerstavond is in ruim dertig jaar niet veranderd, weet Edwin Mijnsbergen. Hij was de laatste 32 jaar in de Middel burgse kroegen te vinden op 24 december. „Er zijn nooit irritaties, hoe druk het ook is. Iedereen zingt nog steeds mee op Ree, schon wijveken, Stil in mij en Who thefuck isAlice." Thijs Malcorps vult aan: „We draaien André Hazes en Sweet Caroline. Je kunt het zo gek niet bedenken: mensen vinden alle muziek leuk op kerstavond." Eind van de middag stapt een grote vriendengroep uit Zoute- lande en Biggekerke in de bus naar Middelburg. Dat is al zo'n vijf jaar vaste prik, zegt Mark Roelse (24) uit Zoutelande. „Oudere ge neraties uit het dorp gaan al lan ger naar de stad op kerstavond. Wij hebben de traditie overgeno men. We zijn meestal als één van de eersten in Seventy-Seven. Dit is dé avond van het jaar. We heb ben allemaal in Middelburg op school gezeten: op kerstavond zie je veel mensen uit andere dorpen en steden. De stemming is ge woon heel leuk. We zingen de hele avond volle bak mee met de muziek. Om twaalf uur omhelzen we elkaar." Voor de gelegenheid trekken de twintigers, die elkaar voornamelijk kennen via voetbal club W De Meeuwen, hun nette kleren aan. „Zelfs de mensen die nooit een bloesje aantrekken, hebben op die avond een blouse aan." De avond begint in Seventy- Seven, en eindigt meestal in café Schuttershof of café Rooie Oor tjes. Roelse lacht: „We zijn klokje rond in de stad. Dus eerste kerst dag is het vaak flink uitbrakken." Als je op kerstavond naar de kroeg gaat, dan heb je eigenlijk geen vriendengroep nodig, weet Joleyn Tange (23) uit Middelburg. „Je kunt in je eentje naar het café gaan, want je eindigt toch altijd met een groep. Oude vrienden die ergens anders studeren, kom je op die avond tegen. Het is zó gezellig. Echt fantastisch." Haar vriendin Sophie Corstanje (18) uit Middel burg maakte kerstnacht vorig jaar voor het eerst mee. „Mijn neven en nichten zeiden al jaren tegen me: 'als je 18 bent, dan kun je kerstavond eindelijk ook meema ken. Ik vond het heel gezellig vo rig jaar. Dit jaar ben ik er zeker weer bij." Joleyn staat dit jaar achter de bar in Café De Heeren van Holland. „Maar dat is ook heel leuk. Het is in elke kroeg ge zellig. Ik heb er veel zin in. Je wilt het gewoon niet missen. Een paar jaar geleden was ik een keer ziek op kerstavond. Toen lag ik echt te huilen in mijn bed. Ik overwoog om een ibuprofen te nemen en gewoon te gaan: zó graag wilde ik het meemaken." Thijs Malcorps (I) met Edwin Mijnsbergen in Seventy-Seven. foto's Ernesta Verburg GO ZATERDAG 22 DECEMBER 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60