Kersttoernooi nadert de vijftigste editie BARRY VAN DER HOOFT Eerst titelstrijd, dan mogelijk eerste klasse 15 Trainer uit Kruiningen vindt het na vier jaar bij 's-Heer Arendskerke tijd om te vertrekken. Hij gaat komend seizoen aan de slag bij De Meeuwen. Eigenlijk hoefde hij niet per se weg bij 's-Heer Arendskerke. Trainer Adriaan Nieuwenhuijse heeft het naar zijn zin bij de zaterdag-derde klasser en zowel spelers als bestuur van de club wilden graag voor een vijfde seizoen gaan met de oefen- meester uit Kruiningen. Maar toen De Meeuwen - uitkomend in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal - op zijn pad kwam, kon hij bijna geen nee zeggen. „Ik ben heel blij. Na twee gesprekken waren we er al uit." Nieuwenhuijse is eerlijk; hoewel hij in 's-Heer Arendskerke op zijn plek is, en best nog had willen blij ven, is een nieuwe uitdaging ook geen straf. „Na vier seizoenen ga je daar toch over nadenken", legt hij uit. „Arendskerke is een dorpsclub, op een enkeling na blijft de selectie ieder jaar bijna hetzelfde. Je kunt je zelf afvragen of het dan wel goed is om nog voor een vijfde jaar te gaan." Het antwoord op die vraag gaf de trainer, in het bezit van het diploma Uefa A, door zijn vertrek donder dagavond aan te kondigen en met een bekend te maken waar zijn toe komst ligt: in Zoutelande. Na vier seizoenen in de derde klasse doet hij dus weer een stapje omhoog. Ik ben heel blij. Na twee gesprekken waren we er al uit Maar op welk niveau hij volgend jaar actief is, moet tijdens de tweede seizoenshelft blijken. De Meeuwen vecht namelijk tegen de gradatie uit de eerste klasse. „De insteek van de club is na tuurlijk om samen de eerste klasse in te gaan. En ik hoop ook dat ze dat redden", aldus Nieuwenhuijse. „Ik heb, ook van mensen buiten de ver eniging, gehoord dat ze een goede, leuke groep hebben. Maar de tweede klasse zou ik ook niet heel erg vinden. Dat is een leuke, span nende competitie, met veel be kende ploegen." Een hereniging met Arendskerke behoort dan tot de mogelijkheden. Nieuwenhuijse is namelijk hard op weg van zijn laatste seizoen bij die club meteen zijn beste te maken. Na drie jaar in de middenmoot staat de ploeg momenteel tweede. „En de eerste wedstrijd van 2019 is met een tegen koploper Walcheren", weet de oefenmeester. Mocht het niet lukken om kampioen te wor den, heeft Nieuwenhuijse een an dere wens: afsluiten met een perio- detitel. „De nacompetitie vind ik al tijd iets moois." Nieuwe club Behalve Nieuwenhuijse heeft ook Pim Bruins een nieuwe club gevon den. De trainer kondigde onlangs zijn vertrek aan bij zaterdag-twee- deklasser Krabbendijke en maakte donderdag bekend aan de slag te gaan bij competitiegenoot SSV'65. Bruins was eerder al actief als speler en trainer van het tweede elftal bij de club uit Goes. Oostkapelle - ook een zaterdag tweedeklasser - hoeft voorlopig niet op trainersjacht. Harro Haze laar heeft zijn contract met twee seizoenen verlengd bij de huidige nummer twee van de tweede klasse E. In de derde klasse A hebben Jaimy van Bloppoel (Kapelle) en Jack Wijnands (GPC Vlissingen) hun contract met één jaar verlengd. Column Dinsdagavond maakte het bestuur van Stichting Voetbal Ondersteuning FC Lienden bekend dat het eerste elftal van de club wordt terugge trokken uit de tweede divisie. Ik las de uitgebreide uitleg op de website van de ooit zo succes volle club. Adrie Timmer en Nico Wagenvoort, geldschieters en te vens bestuursleden van de stich ting, legden uit dat er eigenlijk nooit een gedegen fundament was geweest. Het vermogende duo meldde 'het niet langer verantwoord te vinden om (vooral financieel) al leen de kar te moeten (blijven) trekken en weigert verder mee te gaan in de financiële 'gekte'.' Wat vooral mijn aandacht trok, waren de andere factoren die mee speelden om de stekker eruit te trekken. De zware licentievoor- waarden die door de KNVB voor de tweede divisie worden gehan teerd, zijn een molensteen om de nek van FC Lienden, stelde het bestuur van de stichting. Zo moet je in de tweede divi sie een bepaald aantal con tractspelers hebben, net als een antidiscriminatie- en antiracis- mebeleid, plus een beleid met betrekking tot stewards. En er dient een speelveld te zijn dat is voorzien van een lichtinstallatie met de juiste lichtsterkte (Hoek heeft dat, Goes niet). Het is zo maar een greep uit het 49 pa gina's tellende document met de richtlijnen voor het licentiesys teem. Als je dat projecteert op de Zeeuwse clubs, is er een duide lijke overeenkomst met Lienden. Die club wist dat er vanuit de Na promotie krijg je 'njaar dispensatie KNVB alweer geldboetes aan za ten te komen, onder meer omdat het geen gecertificeerde jeugdop leiding heeft. Zo'n jeugdoplei ding hebben Hoek en Goes ook niet. Als je naar de tweede divisie promoveert, krijg je een jaar dis pensatie van de voetbalbond. Maar wie dus structureel op dat niveau wil uitkomen, moet meer doen dan alleen in het eerste elf tal investeren. De organisatie van de club, de randvoorwaarden, de accommodatie, de jeugdoplei ding; alles moet dan aan de licen- tievoorwaarden voldoen. Bij de jeugdopleiding mag je wel samenwerken met een an dere club. Dat doet Hoek sinds 2016 met buurman Philippine (HPC'16), maar een serieuze op leiding is het niet. Het niveau van de jeugd van Goes is de afgelopen jaren wel verbeterd, maar nog niet toereikend. Misschien zou die club wel een samenwerking met JVOZ aan kunnen gaan. Ie dereen weet dat Hoek en Goes de ambitie hebben om ooit eens in die tweede divisie te acteren. Het voorwerk moet dan nu al begin nen. Want anders is met de derde divisie het plafond in Zeeland al weer bereikt. Afgelopen donderdag meldde Co- lijnsplaatse Boys zich afwegens een tekort aan spelers. Via Twitter liet 's-Heer Arendskerke weten dat er een plekje vrij was gekomen. Bin nen mum van tijd diende Zeelandia Middelburg zich aan en was het deelnemersveld weer compleet. „Het grote voordeel van sociale me dia", weet Wijts. Hij erkent tevens dat het iets zegt over de aantrekkingskracht van het Kerstzaalvoetbaltoernooi. „Op zich zijn we wereldberoemd in heel Zeeland", vertelt Wijts. „Er zijn al tijd verenigingen die graag mee willen doen." En daarom bestaat het toernooi alweer bijna vijf decennia. „Dat maakt ons zeker trots", beaamt de organisator. „De vijftigste keer na dert. We moeten kijken of we daar wat bijzonders voor kunnen ver zinnen. We hebben er nog niet over nagedacht. Daar is nog alle tijd voor." Gedoodverfde favoriet Eerst editie 47 maar eens in goede banen leiden. VC Vlissingen is de gedoodverfde favoriet. De hoofd klasser treedt woensdag aan met gelouterde zaalvoetballers als Hoes sein Bouzambou, Josimar Patti- nama, Karim Ben Sellam en Khalid El Hattach. Ook 35-voudig Oranje international Saïd Bouzambou is van de partij. „Ik hoop dat veel mensen komen om die sterren te zien zaalvoetballen", zegt Wijts. Hij weet dat de publieke belang stelling nauw samenhangt met het weer. „Ik hoop op regenachtig, vies weer. Dan gaan mensen binnen vertier zoeken. Als het mooi weer is, gaan ze lekker naar buiten, wan delen of zo." en de beker mogen ze niet houden. Plezier staat dus voorop." Vorig jaar bleek SSV'65 de sterk ste tijdens het Kerstzaalvoetbal toernooi. Wie volgt de Bevelandse tweedeklasser op in 2018? Ik hoop dat veel mensen komen om die sterren te zien zaalvoetballen Goede of slechte weersomstan digheden; de vrijwilliger van Arendskerke kijkt uit naar aan staande woensdag. „Het is een heel gezellig toernooi", schetst Wijts. „Iedereen heeft plezier en daar gaat het uiteindelijk om. De deelnemers verdienen geen grote geldprijzen zaterdag 22 december 2018 GO Nieuwe uitdaging Nieuwenhuijse Daniël Vervelde Vlissingen Adriaan Nieuwenhuijse. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Adriaan Nieuwenhuijse @Barryvdh9 Plafond Elk jaar organiseert 's-Heer Arendskerke het Kerstzaalvoet- baltoernooi in Omnium Goes. Aanstaande woensdag is het weer zover en vindt de 47ste editie plaats. Twintig ploegen strijden voor de eretitel. Organi sator Peter Wijts blikt vooruit. Stefan Maas Goes -Peter Wijts, organisator SSV'65-keeper Luuk van Gilst stopt een inzet van RCS-speler Nicky van Merrienboer in de finale van 2017. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51