Philippine kan nummer vijf worden 14 Middenvelder gaat met derdeklasser op jacht naar een bekerstunt tegen zijn oude club Kloetinge. Hij weet dat het zwaar wordt, maar houdt hoop. Broers trekken graag de grens over Mark Deprez (24) gold jaren gele den als een talent. Hij maakte deel uit van een uitstekende lichting bij JVOZ, met onder anderen Mart de Kroo (nu Goes), Augustine Loof (FC Eindhoven), Renzo Roemera- toe (VC Vlissingen) en Julius Bliek (Go Ahead Eagles). Waar zij alle maal actief zijn in de hoofdklasse of hoger, ploetert Deprez met Krui ningen in de derde klasse. „Het loopt nog niet zoals het moet", weet de middenvelder. Dat Deprez nu vecht tegen degra datie naar de vierde klasse en oud ploeggenoten ondertussen betaald voetbal spelen, geeft hem echter geen wrang gevoel. „Natuurlijk denk je wel eens terug", bekent De prez. „Maar aan de andere kant heb ik veel mooie dingen meegemaakt, die zij niet ervaren hebben." De 24-jarige linkspoot doelt op zijn termijnen in het buitenland. Deprez trok in september 2015 voor zijn studie Marketingmanagement naar Sri Lanka, om daar ongeveer vier maanden stage te lopen. In juli 2017 stapte hij wederom in het vliegtuig. Hij streek neer in Buenos REIZEN Aires om de Spaanse taal te leren. „Ik heb veel mensen leren kennen, een nieuwe taal geleerd en ervarin gen opgedaan." Klagen of balen doet hij dus niet. „Het plezier is nog altijd aanwezig", zegt Deprez. Vandaag kan hij zich weer eens meten met spelers van een hoger niveau. Kruiningen gaat in het kader van het toernooi om de districtsbeker op bezoek bij eerste klasser Kloetinge. Nota bene zijn oude club. „Ik heb daar een hele mooie tijd gehad", aldus de mid denvelder. „Het is een mooie, grote club", vervolgt Deprez zijn relaas over Kloetinge. Dat hij niet verder kwam dan het tweede elftal, vindt Deprez geen smetje. „Ik heb wel een aantal keer meegetraind met het eerste elftal", legt de linkspoot uit, „maar zover heb ik het niet geschopt. Je wilt al tijd zo hoog mogelijk voetballen, maar ik ben realistisch genoeg om in te zien dat het er op dat moment niet in zat. Kloetinge speelde toen hoofdklasse. De voetballers die daar zaten, hadden meer kwaliteit dan ik toen had." Plannen Deprez besloot een stapje terug te doen en kwam drie seizoenen uit voor Bevelanders, mede door zijn buitenlandse avonturen. Sinds deze zomer is hij speler van Kruiningen, maar de volgende plannen voor een buitenlandse trip liggen al in het verschiet. „Na m'n studie wil ik voor langere tijd in het buitenland wonen en werken", zegt Deprez daarover. „Ik heb goede verhalen gehoord over Colombia. Dat trekt me wel. Maar als er zich een andere mogelijkheid voordoet, zal ik daar ook over nadenken." Een zorg voor later. Kruiningen verkeert in degradatienood en moet vandaag naar het Wesselo- park voor de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar. „Het zal een las tige pot worden voor ons", voor spelt Deprez. „Maar alles is moge lijk in het voetbal. PSV is laatst ook door RKC uit de beker geknikkerd. Ik houd hoop en we gaan het zien." STAND VAN ZAKEN zaterdag 22 december 2018 Mark Deprez tijdens de training van Kruiningen. Met die ploeg gaat hij vandaag op bezoek bij Kloetinge in het bekertoernooi, foto johan van der heijden Avonturier Deprez hoopt met Kruiningen op RKC-scenario Stefan Maas Kruiningen „Ik ben avontuurlijk van mezelf", zegt Mark Deprez. Hij is niet de enige in de familie met die ka raktereigenschap. Broer Bart Deprez (ex-Kloetinge en - Goes, nu Smitshoek) trekt momenteel rond door Zuid- Mark Deprez in Argentinië. Amerika. „Hij is be gonnen in Mexico en eindigt in Peru", ver telt Mark. „Ergens in januari komt hij weer thuis." Bart zal dan weer aansluiten bij Smitshoek, dat plek zeven bezet in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. In het meest gunstige geval heeft Zeeland na vanmiddag nog vijf ploegen in het toer nooi om de districtsbeker. Dan moet zondag-derdeklas ser Philippine wel van zater dag-vierdeklasser Groot-Am- mers winnen. De Zuid-Hollan ders komen vanmiddag (14.00 uur) op bezoek in Zeeuws- Vlaanderen. Het duel tussen Kloetinge en Kruiningen (aftrap eveneens om 14.00 uur) vaardigt so wieso de vierde Zeeuwse kanshebber op de beker af. Terneuzense Boys en SSV'65 plaatsten zich al voor de vol gende ronde. Serooskerke kwam daar dinsdag bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50