Beste leraar Draoui: liefde voor de leerlingen EUWS 11 fï/M THOUZh] toKT 86M lvóoe ieoe&e&A Hagenaar moet tien maanden de cel in voor mishandelen van vriendin COR DE JONGE MIDDELBURG Géén tbs met dwangverpleging, maar een cel straf van tien maanden waarvan drie voorwaardelijk. Die straf kreeg de 31-jarige Hagenaar M. B. gisteren door de rechtbank in Middelburg opgelegd. B. werd ervan verdacht op 2 juni van dit jaar in Vogel waarde zijn partner ernstig te hebben mishandeld en een dag later haar vader te hebben be dreigd. Zo had hij zijn partner bij de haren gepakt, tegen de grond gesmeten, tegen haar rug getrapt en haar keel dichtgekne pen. Haar vader zou hij hebben gedreigd 'dat kolere kot in de fik te steken' en iedereen die in de weg stond op te ruimen. De rechtbank achtte overigens alleen de mishandeling van zijn partner bewezen. Voor de ove rige feiten was onvoldoende be wijs. Daarnaast kreeg B. nog een rij ontzegging van een halfjaar om dat hij begin juni in Vogelwaarde dronken en zonder rijbewijs in een auto had gereden en de ten uitvoerlegging van zes weken cel van een eerder vonnis. Ook moet hij zich laten behandelen. B. heeft een lange justitiële historie en is in 2009 al eens tot tbs ver oordeeld. Een beetje onwennig stond Hafid Draoui (49) uit Hulst vorige week vrijdag op het podium in de aula van zijn school, het Reynaertcollege in Hulst. De leraar Frans werd door zijn leerlingen gekozen als beste leraar van Zeeland. Het is een prachtig gevoel. Ik ben trots, en zo, zo, zo blij!", stamelde Draoui na de prijsuitreiking op zijn school. De PZC-wisselbokaal heeft inmiddels een plekje gekregen in zijn woonkamer in Hulst, naast de televi sie. Na de uitreiking ontving Draoui talloze berichtjes van oud-leerlingen, ouders en gepensioneerde collega's. „Een oud-klasgenootje van mijn zoon, dat verhuisd is naar Rotterdam, belde op. 'Gefeliciteerd met je va der!"' Hij lacht. „Dat is zo leuk!" Leerlingen nomineerden Draoui, omdat ze vinden dat hij goed uitlegt en altijd vrolijk is. „Meneer Draoui geeft verschrikkelijk goed les. Ieder een haalt de beste cijfers", schreven ze. En: „Hij maakt leuke grapjes en wordt niet vaak boos. En als hij boos wordt, is het terecht." De beste leraar is bescheiden over zijn eigen kwaliteiten. „Ik doe ge woon aardig tegen de kinderen. Ik Ik doe gewoon aardig tegen de kinderen probeer afwisselende lessen te geven, en aandacht voor ze te hebben. Ik vraag hoe het met ze gaat, waar ze moeite mee hebben, en of ik ze kan helpen. Ik probeer dichtbij ze te staan. Ik zeg 'goedendag' en ik zwaai naar ze als ik ze in de stad tegenkom. Dat waarderen ze. Als je liefde hebt voor de kinderen, dan gaat het lesge ven makkelijker." Draoui zoekt soms naar woorden: hij leerde pas Nederlands toen hij dertig was. Hij groeide op in Al Ho- ceima, een havenstad in het noorden van Marokko. Na een universitaire opleiding rechten besloot Draoui naar Nederland te emigreren. „Mijn familie woonde hier al. Daarom wilde ik graag naar Nederland." Hij stortte zich in Amsterdam op de Ne derlandse taal, en liet zich omscholen tot docent. „Ik had altijd al iets met het leraarschap, maar die keus was vooral pragmatisch. Frans is de tweede taal in Marokko, dus ik had al een goede basis. Als ik verder zou gaan met rechten, dan zou het veel lastiger zijn om in Nederland een baan te vinden." Arnemuiden De liefde bracht Draoui van Amster dam naar Arnemuiden. „Ik trouwde met mijn vrouw. Zij woonde daar al. Het is een rustig en fijn dorp om te wonen." Hij had geen moeite te inte greren. „Nee hoor, ik kan met ieder een goed omgaan. Ik heb goede con tacten opgebouwd in Arnemuiden. Mensen uit het dorp belden me vo rige week zelfs op om te feliciteren." Drauoui verhuisde veertien jaar ge leden naar Hulst, omdat hij een baan vond op het Reynaertcollege. „Op de school ben ik de enige moslim onder de leraren. Leerlingen vinden dat in teressant. Ze vragen waarom ik niet eet en drink tijdens de Ramadam, of willen weten hoe vaak ik bid per dag." Draoui bezoekt zijn geboorte land twee keer per jaar. „Maar ik zou er niet meer willen wonen. Ik voel me thuis in Hulst." Hij vertelt zijn leerlingen graag over zijn achter grond. „Ik heb vorig jaar een module Arabisch gegeven aan brugklassers. Het is goed om eikaars cultuur te le ren kennen." zaterdag 22 december 2018 PC Cornelleke Blok Hulst Hafid Draoui werd uitgeroepen tot beste leraar van Zeeland 2018. Hij won vorige week vrijdag de PZC-wisselbokaal. foto peter nicolai Hafid Draoui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47