Sociale huurwoningen in Scheldekwartier 6 Middelburger kan hulpvraag in eigen wijk kwijt Middelburgers die zorg of hulp nodig hebben, kunnen over een jaar gewoon in hun eigen wijk terecht met hun hulpvraag. Ze hoeven vanaf 1 januari 2020 niet meer naar het centrale kantoor van Porthos in de binnenstad. ))Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkel van Zeeland Dit is een belangrijke verandering die Middelburg wil bereiken nu de samenwerking met Veere en Vlis- singen is stopgezet. Middelburg wil er vooral voor zorgen dat inwoners dichter bij huis terechtkunnen voor hulp. Daarom worden in 2019 voor de hele gemeente wijknetwerken opgezet waar altijd dezelfde men sen werken. Dat moet zorgen voor vertrouwde gezichten en vertrou wen in de hulp die daar geboden wordt. Via de wijknetwerken wordt ad vies gegeven: waar kan iemand de hulp krijgen die hij of zij nodig heeft? De hulp zelf wordt gegeven door professionele hulpverleners en organisaties. De tijd om de wijknetwerken op te bouwen is kort, waarschuwt het college zelf al in zijn voorstel aan de gemeenteraad. Bovendien kunnen B en W 'niet garanderen' dat die nieuwe werkwijze goedkoper zal zijn, en ook niet 'dat alles vanaf de start in 2020 foutloos verloopt'. En daar vestigt Middelburg toch weer een beetje hoop op de buurge meenten. Misschien, opperen B en W, kan samenwerking met Veere en Vlissingen op sommige onder delen dan toch nog voordelen bie den. Het college zal dat met de an dere gemeenten bespreken. In de eigen koers die Middelburg nu uitstippelt, staat nog een be langrijke wijziging. Het zorgloket Porthos helpt nu mensen die jeugdzorg nodig hebben, of oude renzorg en andere maatschappe lijke ondersteuning. Middelburg wil daar ook armoedebeleid, schuldhulpverlening, en gezond heid aan toevoegen. Middelburg heeft hiermee haar eigen toekomstbeeld geschetst. Veere en Vlissingen doen dat ook voor zichzelf. De drie gemeenten zullen daarna bekijken of ze dingen hetzelfde willen doen en dus kun nen samenwerken. Jammer Een aantal Vlissingse raadsleden blijft het jammer vinden dat de Walcherse samenwerking te wei nig kansen kreeg. Maar aan 'ont vlechting' is volgend jaar niet te ontkomen. Eerder dit jaar meldde wethouder Albert Vader al dat Vlis singen de baliefunctie weer naar het stadhuis haalt. Komend jaar wordt bekeken of meer balies, ver spreid over de wijken, nodig zijn. De gemeente Veere is nog bezig met het uitwerken van de plannen voor een eigen zorgloket. In een no titie aan de gemeenteraad blijkt wel dat Veere in grote lijnen op de oude voet door wil gaan maar dat er hier en daar wel wat kleine aanpassin gen komen. Daarmee komt het col lege tegemoet aan de wensen van de Wmo-raad. Veere maakte steeds duidelijk dat het over het algemeen redelijk tevreden was over het functioneren van Porthos als zorg loket. Waarnemend directeur Jan Leo van Deemter en manager vastgoed Fikri Bouzambou van L'Escaut te kenden daartoe woensdag een overeenkomst met wethouder Sem Stroosnijder. De helft van de huizen wordt grondgebonden, de andere helft is hoogbouw. Plan Eindelijk is er overeenstemming over de sociale woningbouw op het Scheldekwartier. Oud-direc teur Jan van Beekhuizen van L'Es caut probeerde vanaf 2014 al de woningbouw daar vlot te trekken met een plan dat hij maakte met Zeeuwse architecten en bouwbe drijven, de Zeeuwse Kwartierma kers, met honderden huizen. Dat liep stuk, officiéél op de te hoge grondprijs, maar ook op de nieuwe visie op het toekomstige stadsdeel dat de gemeente in 2016 lanceerde. Voor de overige van de twee honderd huizen zoekt L'Escaut aansluiting bij de bouwers van de andere deelwijken in het Schelde kwartier. Zo denken gemeente en woningcorporatie een diversiteit aan woningen neer te kunnen zet ten. Volgend jaar wordt de bouw voorbereid van de eerste 24 hui zen. Een half jaar voor oplevering kunnen gegadigden zich melden op de website van Zuidwest Wo nen. www.lichtenleuk.nl IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 IN DE REGIO Oudhollands kerstzingen Kerst familie sing-in Kerststal Kerstdiner in De Herberg MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 22 december 2018 WA Zorg dichter bij bewoners in 2020 Maurits Sep en Emile Calon Middelburg Voor vragen over zorg of hulp kunnen Middelburgers vanaf 1 januari 2020 te recht in hun eigen wijk. Woningcorporatie L'Escaut bouwt de komende tien jaar tweehonderd sociale huurwo ningen in het Scheldekwartier in Vlissingen. De eerste 23 huizen zijn begin 2021 beschikbaar in de strook achter de Paul Kru- gerstraat, de Scheldewijk. Claudia Sondervan Vlissingen Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting vraag naar onze voorwaarden MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt woensdag vanaf 19.30 uur de traditi onele Oudhollandse Volks kerstzang ge houden. Het Chr. Samengesteld Mannenkoor Zee land zingt. De toegang is gra tis. VLISSINGEN Vandaag is er een familie sing-in, spe ciaal voor kerst, met Marcel Zimmer in het Goodtimes Centrum in Vlissin gen. Als rode draad door het pro gramma loopt het verhaal van de vierde wijze. De sing-in begint om 16.00 uur. Vanaf 15.30 uur zijn kinde ren en hun (groot ouders welkom. De middag duurt tot 17.15 uur. MIDDELBURG In de Petrus- en Pauluskerk in Mid delburg is dinsdag en woensdag, op eerste en tweede kerstdag, een kerst stal te bezichtigen. Naast de stal zijn er in drie vitrinekas ten verschillende kerstgroepen en - groepjes te bewon deren. Op beide dagen is de kerk van 12.00 tot 16.00 uur open voor be zoek. VLISSINGEN Op eerste kerstdag wordt er een kerst diner gehouden in De Herberg in Vlis singen. Het diner is be stemd voor ieder een en de toegang is gratis. Aanmel den kan in De Her berg of via herberg@ pkn-vlissingen.nl. VLISSINGEN Het festival Sneeuwbal rolt dankzij kroeg baas Ramon Alewijnse van 't Archief weer over de Kleine Markt in Vlissingen tussen kerst en oud en nieuw. De vinyl- markt heeft haar eigen dag verovert. Platenfanaten kunnen 'derde kerstdag', donderdag 27 december, hun slag slaan in de tent. De twee dagen daarna zorgen maar liefst vier bands 's middags en 's avonds voor een uitgelaten sfeer. Wood- works (foto) trapt vrijdag om 16.00 uur af, waarna The Juke Joints vanaf 19.00 uur het dak er afblazen. Zaterdag warmt de Sixties Revolution Live Show de feestgangers op en mag Raiders Of the Lost Rock (ROLR) de Sneeuwbal uiteen laten spatten, archieffoto lex de meester ARNEMUIDEN Hervormde Kerk, 19.00 uur: Kerstorato rium 'De Belofte Vervuld' MIDDELBURG Markt, 09.00- 22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Middelburgs Mi- nitheater, 19.00 uur: Voorstel ling 'Pluk redt de dieren'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Musical 'De Sneeuwkoningin' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dorpskerk, 19.30 uur: Kerst zangavond m.m.v. @Hoc-Sin- gers VEERE Kleine Kerk, 14.30 uur: Kerstconcert Zeeuws Byzan tijns koor Srétenieje VLISSINGEN Lange Zelke, 10.00-17.00 uur: Kerstevent met modeshows, kerstmarkt en kinderanimatie; Go(o)dti- mes Centrum, 16.00 uur: Kerst familie sing-in; Ter Reede, 19.30 uur: Kerstconcert Madri- gallkoor; Sint Jacobskerk, 19.30 uur: Optreden Holland Symfonie Orkest 'Die Schöp- fung'; De Piek, 20.00 uur: Peer Friends; Arsenaal Theater, 20.30 uur: Tribute avond; Theater Spoetnik, 21.00 uur: Blues Stuff MIDDELBURG Koudekerkse- weg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Middelburgs Minitheater, 14.30 uur: Voor stelling 'Pluk redt de dieren'; Schouwburg Middelburg, 15.00 uur: Musical 'De Sneeuwkoningin' OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30-15.30 uur: activiteit 'Van pulp tot papier' VLISSINGEN Parkeerplaats Kanovijver, 10.00 uur: Stilte wandeling; Ter Reede, 14.30 uur: Optreden Oekraïens man nenkoor Orpheus; De Piek, 15.00 uur: Boekpresentatie en concert muziek-performer Rick Treffers en Jamie Quite ZOUTELANDE Catharinakerk, 19.30 uur: Kerstconcert mu ziekvereniging Luctor et Emergo. FESTIVAL SNEEUWBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42