Blof geeft benefietconcert in Middelburgse Oostkerk Politie infiltreert in chatgroep en krijgt ervan langs optiek de jonge 5 Ook in hoger beroep jaren gevangenis voor Bosschenaren Goes zendt kabinet boodschap Samen met vier andere Bosschena ren, Marouane K., Outman D., Söner P. en Boukhyar A., pleegde Mourad el A. op s juni 2011 een overval bij de ex-fotograaf aan de Keethil in Sint Maartensdijk. Daar namen ze alle wiet mee die in de voormalige foto studio stond. Drie dagen later werd Meye doodgeschoten. De Bossche naren hadden met de schietpartij niets te maken. De vier metgezellen kregen van het gerechtshof in Den Bosch drie jaar cel, ook een halfjaar extra. Tegen de mannen was vier en drie jaar cel geëist. Het was hoe dan ook een bewo gen week voor Mourad el A. In de nacht van maandag op dinsdag werd zijn huis in de Johan van de Velde- straat in Den Bosch beschoten. Er gingen meerdere kogels door het woonkamerraam, terwijl zich op dat moment mensen in het vertrek be vonden. Niemand raakte gewond. Wel besloot de burgemeester don derdag zijn huis te sluiten voor de veiligheid van de bewoners zelf en de buurt. Meye werd in de nacht van 4 op 5 juni 2011 geript. Volgens het Open baar Ministerie door een deel van de befaamde Bossche 'Scarfacebende' onder leiding van de nu 31-jarige El A.. Dat was een bende die zich be zighield met gewelddadige overval len op marktkooplieden die na het werk huiswaarts gingen of met overvallen op woningen waarvan ze wisten dat er een kluis aanwezig was. Getapt De politie was de bende al op het spoor toen ze de ripdeal pleegden op Meye. Daardoor zijn er heel veel op sporingsmiddelen gebruikt. De tele foons van de verdachten werden ge tapt en onder de auto van El A. zat een peilbaken, waardoor de politie feilloos wist waar de auto was. Ten tijde van de ripdeal waren in elk ge val vijf Bosschenaren op of in de Ripdeal op Henry Meye in Sint Maartensdijk bestraft met jarenlange celstraf buurt van de Keethil in Sint Maar tensdijk. Op camerabeelden die zijn veiliggesteld bij tankstation De Wouwse Tol langs de A58 werden Mourad el A., Marouane K., Outman D., Söner P. en Boukhyar A. herkend. Zij zijn anderhalf uur bij Meye binnen geweest. Ze zouden de ex- fotograaf- zijn dochter zei dat de fo tospullen al tijden weg waren en er nu een kwekerij in de studio stond - hebben vastgebonden. Met wiet, geld en de Renault Espace van Meye vertrokken de overvallers om 04.08 uur weer naar Den Bosch. Daar re gistreerden politiecamera's de aan komst bij hun wietknipperij aan de Boksheuvelstraat. De mannen zijn nooit verdacht geweest van het doden van Meye. Daarvoor zijn Fliplander Jaime G. en Joer de G. uit Heijningen veroor deeld. Zij kregen twee jaar geleden vierenhalf jaar cel vanwege een dief stal met geweld, met de dood tot ge volg. De band wil met het optreden de omvorming van het monumentale gebouw van godshuis naar cultu reel podium ondersteunen. Met de opbrengst van het concert kan de Oostkerk een goede geluidsinstal latie aanschaffen. „Wij vinden het belangrijk dat dit prachtige ge bouw in onze stad een nieuwe be stemming krijgt", zegt Blof-bassist Peter Slager. „De plek gaat weer le ven, als podium voor Zeeuws mu zikaal talent en andere kunsten." Slager is ook toegetreden tot de raad van toezicht van Stichting De Oostkerk. Die wordt voorgezeten door advocaat Jolanda van Koeve- ringe-Dekker en bestaat verder uit Eppo van Nispen tot Sevenaer (di recteur Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid), Jan Versteeg (grootmeester van het Koninklijk Huis), Kathrin Ginsberg (directeur van CBK Zeeland) en de Zeeuwse ondernemers Eric Loontjens en Scarlett Kwekkeboom-Janse. Symbool Leo Hannewijk, manager van de Oostkerk, is ingenomen met de medewerking van Blof. „Ze doen bijna nooit dit soort dingen, maar ze vinden de Oostkerk een belang rijk symbool in de stad en willen daar hun best voor doen. Dat is wel heel tof." Het concert is onderdeel van de crowdfunding die de stichting de komende maand op touw zet. „We hebben geen cent subsidie, maar er moeten wel bijvoorbeeld nieuwe stoelen en licht komen om te kunnen starten", zegt Hanne wijk. Het is onder meer de bedoe ling de oude kerkstoelen te verko pen en bedrijven te benaderen. De stichting heeft in maart de eerste, besloten, bijeenkomsten in de kerk, zegt Hannewijk. „Het con cert van Blof wordt een van de eer ste activiteiten die publiekelijk toe gankelijk zijn." Het programma zal concerten, symposia, beeldende kunst, lezingen, literatuur en be drijfspresentaties omvatten. De kaartverkoop voor Blof ver loopt via de Schouwburg Middel burg (zeelandtheaters.nl) en be gint maandag 24 december om 12.00 uur. Het concert op 6 april be gint om 20.30 uur. De politie infiltreerde ongemerkt in een chatgroep van jongeren. Die maakten daarin onderling afspraken om te gaan vechten en anderen aan te vallen. Toen agenten zichzelf be kendmaakten, kregen ze er flink van langs: ernstige ziekten en scheld woorden werden naar hun hoofd geslingerd. De politie reageert nu door een deel van de teksten te delen op social media, waarbij de schelders overi gens anoniem blijven. „Dit gedrag is absoluut ontoelaatbaar", schrijven agenten erbij. „Het is #kansloos, maar zeker ook volkomen #zinloos en getuigt van zeer weinig dan wel geen #respect!" Daarnaast hebben agenten één van de schelders een huisbezoekje gebracht en in het bijzijn van een ouder een 'gesprekje' gevoerd. Dat gaat ook bij anderen gebeuren, waarschuwt de politie alvast. Ter afsluiting gooien de agenten er nog een tweet overheen: 'Die zelfde "wouten" zijn afgelopen week bij meerdere ernstige onge vallen, reanimaties en andere hef tige meldingen betrokken geweest. Zojuist hebben onze collega's nog een persoon te water gered. Denk dus na voordat je dit soort taal uit slaat! Ook jij kunt ons nodig heb ben!' GOES Er moeten betere procedu res komen voor asielzoekerskinde ren die al lange tijd in Nederland verblijven. Die boodschap stuurt de voltallige Goese gemeenteraad naar het kabinet. Volgens de gemeenteraad ont staat nu veel onnodig leed, omdat kinderen vaak heel lang in onze kerheid zitten over of ze wel of niet in Nederland mogen blijven. „Uit onderzoek blijkt dat kinderen na vijfjaar geworteld zijn en een uit zetting schadelijk kan zijn voor hun ontwikkeling", zei Marco Ees termans (PvdA). Zeven partijen dienden een mo tie in die niet oproept tot een nieuw kinderpardon, maar wel tot een betere regeling. zaterdag 22 december 2018 GO Langer cel voor ripdeal op Meye Vanwege zijn aandeel in de rip deal bij Henry Meye in Sint-Maar tensdijk heeft Mourad el A. giste ren in hoger beroep bij het ge rechtshof in Den Bosch drieën half jaar celstraf gekregen, zes maanden meer dan eerder bij de rechtbank. Pieter van Klinken Den Bosch Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 (O O CU Blof wil met het concert de nieuwe Stichting De Oostkerk een steuntje in de rug geven, fotosetvexy Blof geeft zaterdag 6 april een benefietconcert in de Oostkerk in Middelburg. De kaartverkoop begint komende maandag. Rolf Bosboom Middelburg De politie in Vlissingen heeft er online flink van langs gekregen nadat ze tijdens een onderzoek was geïnfiltreerd in een chat groep van jongeren. Agenten hebben de scheldpartij voor een deel op social media gezet. Martijn de Koning Vlissingen Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes ö1 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41