Arduinorkest mag nog even blijven oefenen pot is proeftuin voor Zeeland Dauwendaele 3 Spetterende MIDDELBURG Op 1 juli 2018 ging de wet Voortgang Energie Transitie (VET) in. Die bepaalt dat gemeenten alleen in uitzonderlijke gevallen nog toestem ming krijgen voor nieuwbouw mét gas- aansluiting. Tot 31 december kan nog ontheffing worden gevraagd. In Zeeland heeft Tholen die gekregen voor een aan tal recreatiewoningen op Waterrijk Oes- terdam. Nieuwbouwprojecten die al lie pen vóór 1 juli, mogen nog wel aardgas leidingen hebben. In Nederland zijn 27 proeftuinen voor aardgasvrij wonen aangewezen in het programma Aardgasvrije Wijken. In Zeeland onderzoekt de gemeente Mid delburg in de wijk Dauwendaele of wo ningen met restwarmte van bedrijven verwarmd kunnen worden. Wethouder Chris Dekker (SGP) hoopte eind dit jaar al te weten welke bedrijven warmte kunnen leveren en hoeveel, en hoeveel woningen je daarmee van energie kunt voorzien. „We hebben geconstateerd dat we daar meer tijd voor nodig hebben", zegt hij nu. „Het is een enorme puzzel en een hele studie. Eind april kan de pro jectgroep misschien de businesscase rond hebben en met een concreet voor stel naar buiten komen." Model Dauwendaele is een wijk die model kan staan voor veel wijken in Nederland die in de jaren zestig en zeventig uit de grond werden gestampt. Dekker: „Voor 2021 moeten alle gemeenten van het Rijk voor elke wijk een warmteplan hebben. Daar is dit een proeftuin voor. Wat we hier realiseren, moet ook op andere wij ken van toepassing zijn, zodat je kunt uitbreiden en niet steeds het wiel moet uitvinden." Tegen het einde van deze ka binetsperiode (2017-2021) zouden vol gens het regeerakkoord jaarlijks 30.000 tot 50.000 woningen aardgasvrij moeten worden opgeleverd. MIDDELBURG De Zeeuwse Mu zikanten, het orkest van Arduin, mogen nog twee maanden repete ren in hun oefenruimte aan de To- renweg in Middelburg. De gemeente Middelburg strijkt met de hand over het hart, laat wethouder Johan Aalberts weten. „Voorwaarde is wel dat de omwo nenden instemmen", zegt hij. De Zeeuwse Muzikanten moes ten enkele weken geleden per di rect stoppen met repeteren, omdat de geluidsnormen overschreden werden. Een omwonende had bij de gemeente geklaagd over ge luidsoverlast. Andere buren schreven deze week in een brief naar het gemeentebestuur dat ze helemaal geen last hadden van het orkest. Ze voelen zich niet ge hoord en vroegen de gemeente om de muzikanten weer in hun oefenruimte te laten. Aalberts liet eerder weten dat Arduin al sinds najaar 2017 op de hoogte was dat de ruimte niet aan de regels voldeed. „Zestien maan den is al veel te lang, maar als er zicht is op een oplossing, dan kun nen die twee maanden er ook nog wel bij", zegt de wethouder nu. Arduin gaat in de tussentijd op zoek naar een andere oefenruimte. „We denken dat we die in twee maanden moeten kunnen vin den", zegt woordvoerder Paul Vermeij. nieuwjaarsaanbiedingen We starten met de SALE! zaterdag 22 december 2018 warm zonder gas De vloerverwar ming in de woning van André Lindenbergh zorgt voor een aange name, constante tem peratuur in alle ver trekken, tot en met de zolder. V FOTO'S MARCELLEDAVIDSE Het hart van het gasloze huis: de elektriciteitsmeter. André Lindenbergh bij de warmtepomp van zijn gasloze huis. Ook in de keuken is de gasvlam verdwenen. Oudjaarsdag geopend tot 17.00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping m Berden interieur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39