Kerst is hard werken Zeeuwse overheden ontevreden, aannemer wil van contract af Een dagje mee met Fulya Topal Blof geeft benefietconcert AggreyAgaba is gek op Zeeland Een kijkje achter de schermen bij Emergis Optreden in en ten bate van Middelburgse Oostkerk Atleet uit Oeganda brengt de winter door inStrijenham De gemeenten (met uitzondering van Vlissingen en Schouwen-Dui- veland), de provincie, het water schap, havenschap North Sea Port en netwerkbeheerder DNWG werken sinds 2016 samen op dit gebied. Daarvoor is het Bureau Openbare Verlichting Zeeland (BOVZ) opgericht, dat is onderge bracht bij de gemeente Middel burg. Voor de uitvoering van de werk zaamheden is in 2016 een vierjarig contract gesloten met CityTec, dat in het hele land actief is. De sa menwerking verloopt uiterst stroef. „Er is al enige tijd onvrede over de dienstverlening van City Tec", zegt Michel Joosse van BOVZ. „De werkzaamheden die we hebben afgesproken worden niet of niet op tijd afgerond." Toptijd De aannemer wil nu van het con tract af. „We zijn aan het kijken in hoeverre we daar gehoor aan ge ven", zegt Joosse. Op korte termijn is het lastig om uit elkaar te gaan, want de meeste storingen worden in de wintermaanden gemeld. „Het is nu toptijd, dus voorlopig zeggen we: kom het contract maar na." Joosse sluit niet uit dat door de ontwikkelingen het aantal klach ten over defecte lichtmasten de ko mende tijd verder toeneemt. Door de omschakeling naar led-verlich ting zijn er weliswaar minder sto ringen. „Maar het duurt langer voordat ze zijn verholpen. Het kan best zijn dat daar wat onvrede over komt." Calamiteiten en acute zaken worden in elk geval meteen aange pakt. „Maar in het definitief oplos sen zit momenteel een behoorlijke vertraging. Als bewoners daar hin der van ondervinden, moeten ze dat gewoon blijven melden. Dan proberen we het, misschien met enige vertraging, op te lossen." Moeizaam Regiomanager Fred Corzilius van CityTec zegt dat de samenwerking met BOVZ vanaf het begin uiterst moeizaam was. De oprichting daarvan betekende voor de aanne mer alleen maar een extra schakel, die vooral vertragend werkt en zorgt voor ruis op de lijn. „Die hele constructie heeft niet gewerkt." Het is nu toptijd, dus voorlopig zeggen we: kom het contract maar na CityTec werd voortdurend afge rekend op zaken die niet goed lie pen, onder meer door boetes die werden opgelegd, zegt Corzilius. „Het was nooit goed, alleen maar negativiteit. Zo ga je niet met el kaar om. Er zijn bij ons mensen ziek naar huis gegaan en twee re giomanagers vertrokken, omdat het geen werkbare situatie was." Problemen Het bedrijf, dat vorig jaar is ver zelfstandigd, had ook elders in de regio problemen. Schouwen-Dui- veland verlengde eind vorig jaar het contract niet. Bergen op Zoom klaagde onlangs over de vele de fecte lichtmasten. „Onze aandacht ging volledig uit naar BOVZ, om dat dat het hardst riep", zegt Cor zilius. „Daar hebben de andere klanten onder geleden." Die situatie is al verbeterd, nu CityTec geen nieuwe opdrachten van BOVZ meer aanneemt, zoals nieuwbouwprojecten en groot schalige vervangingen. Het oplos sen van storingen en spoedzaken blijft het bedrijf doen totdat BOVZ een alternatief heeft gevonden, verzekert Corzilius. zaterdag 22 december 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND9 Caissière Shanti van Neck van Plus supermarkt in Scharendijke heeft het deze dagen maar druk. Toelevend naar de kerstdagen krijgen de supers het erg druk. Arie en Yvonne van den Brink zijn met hun gezin op vakantie in Port Greve en zijn net aangekomen voor een weekje vakantie. Ze moeten maandag nog wel terug voor de laatste boodschappen, dus dit is alleen voor het weekend. Zo zal de dag voor kerst wel weer topdrukte geven, foto marieke mandemaker ZEELAND 4 ZEELAND 12 Ruzie over straatverlichting Het herstel van kapotte straat verlichting laat in Zeeland vaak lang op zich wachten. De oor zaak is onmin tussen de aanne mer en het samenwerkingsver band van de Zeeuwse overhe den. Aannemer CityTec is de kri tiek beu en gooit de handdoek in de ring. Rolf Bosboom Middelburg - Michel Joosse, BOVZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37