Polonaise bij de Groentemannetjes 31 Q DE SLIMSTE FANS Maak je volgende vakantie bijzonder Nu volop vroegboekkorting Karin's (jj^^ sentatoren Bart Nolles en Simon Zijlemans. „Ik vind het een handige zet van RTL, waarom zou je dit pro gramma weggeven?", zegt Barend. „Ik moet wel zeggen: er zijn nu zo veel voetbaltalkshows, je hoeft er niet voor thuis te blijven. Van de kijkcijfers op zondag word je niet altijd vrolijk." Johan Derksen stelt als eerste 'iedereen een succesvol programma te gunnen'. „Maar hier geloof ik niet in", zegt hij over VTBL. „Iedereen wil zijn graantje meepikken, dat snap ik, maar dit wordt kabbelen." Wat Derksen wel goed vindt, is Theo Janssen, de oud-voetballer die tijdens zijn carrière al geen blad voor de mond nam. „Die vind ik top, een character, met dodelijke teksten. Dat kan een Jan Boskamp worden." Minder te spreken is Derksen over Simon Zijlemans ('Komt van een computerblaadje maar heeft geen Humberto Tan trapt open deuren in. Allemaal vriendelijk popiejopie- geleuter verleden in de voetballerij'), Bart Nolles ('Keurige jongen waar geen onvertogen woord uit komt') en Humberto Tan. „Die zal wel genoeg gasten aan tafel kunnen krijgen, want hij doet niemand kwaad. Ik snap de keuze, want hij staat onder contract en ze moeten toch wat. Hij is een bekend gezicht, een beschaafde presentator en heeft ervaring. Maar hij trapt open deuren in. Het is alle maal vriendelijk popiejopiegeleuter." Wordt het nu of nooit met Hum berto Tan? „Hoe vaak hebben we dat niet gehoord van Beau van Erven Do rens? En kijk nu eens"stelt Fits Ba rend. „Kijk, talent hebben ze. Dan moet je ook een beetje geluk hebben. Je hebt best kans dat er in het begin heel weinig mensen naar kijken. Na Studio Sport heb je Rondo bij Ziggo dat vaak ook heel leuke gasten heeft. Het zal niet gemakkelijk worden. Ik hoop dat ze me verrassen." Geen winter zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens. GT: Ja, dit was óók de week waarin een EO-presentatrice riep dat de Führerbunker een koeienras is. Maar hét moment voor mij: trotse opa Maarten die 's avonds elk half uur even naar de foto's van zijn kleinzoon kijkt... Dat ik ooit nog eens vochtige ooghoeken zou krij gen bij De Slimste Mens! AvE: Mijn ogen werden deze week vooral vochtig van het lachen. Zie je het voor je: Hanneke Groenteman voorop in de polonaise? Volgens De polonaise is in ons land sterk gevulgariseerd geraakt haar zoon Gijs, een heerlijke droog kloot trouwens, is deze volksdans bij de Groentemannetjes geen folk lore, maar een doodserieuze aange legenheid. GT: Dat bedenkt filmsurrealist Da- vid Lynch niet eens. En met Korneel Evers hebben we zowel een poten tiële Slimste als een komische droogkloot a la Roelof de Vries (de laatste winnaar) in huis. Zijn imita tie van een paard blies me van mijn stoel. En toen had hij bij het finale- spel ineens een niet geheel geac teerde paniekaanval. Een blackout. „Ik hoor mijn vader nu 'flapdrol' roepen." Oei, pittige jeugd gehad? AvE: Hij paste op 157 seconden, ter wijl Anne-Mar op dat moment op 152 stond. Liet-ie mooi de kans pas seren om met de volgende vraag te beginnen. Maar hierover gesproken: Wat weet u eigenlijk van Wie een kuil graaft voor een ander, valt in zijn eigen samoeraizwaard? GT: Chris Helt, of Chris Antihelt? De welbekende kapitale fout in de finale. Ze leren het nooit hè Alexan der? Hij zorgde trouwens voor nog een ander ongemakkelijk mo ment. „Als man ben je altijd meer bezig met geven dan krij gen." En vervolgens Maarten over de bloemetjes en de bijtjes: „Hoe minder kabaal, hoe beter..." Iets anders, 'yellowstone' is toch ook een gele steen? AvE: Ja, maar Roxeanne Hazes mag in dit geval wel iets eerder denken aan het natuurpark. Zij struikelde uiteindelijk trouwens over een NSB'er, hè? De naam Mussert deed De padvinderij is een organisatie die van top tot teen niet deugt haar denken aan een kruid. Ze was deze week nogal pissig over de ne gatieve reacties op sociale media. Terecht lijkt me, want vanaf de bank is het altijd makkelijker praten dan in de studio. Al zijn er grenzen. Inderdaad, het onderkomen van Hitier benoemen als koeienras. Doorsneeweek op tv Altijd inclusief: ^2 vlucht Wrfiï/erblijf huurauto Kleinschalige accommodaties O weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van Villa's met privé zwembad de massa op ontdekking gaan en Boutique hotels zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, Originele appartementen ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl zaterdag 22 december 2018 GO 44 —Johan Derksen Maandag 19.50 uur Peptalk* Ziggo Sport 22.00 uur Natafelen Fox Sports 20.30 uur Veronica Inside Veronica Vrijdag 20.30 uur Veronica Inside Veronica Zondag 10.00 uur De Tafel van Kees Fox Sports 18.50 uur Dit was het weekend Fox Sports 19.50 uur Rondo Ziggo Sport 20.00 uur VTBL RTL 7 22.40 uur Studio Voetbal NPO 1 Sommige programma's hebben wisselende aanvangstijden. *Ook andere sporten Met de klok mee: NOS Studio Voetbal, Rondo, FOX Sport Studio en VTBL met presentator Humberto Tan. FOTO'S PROSHOTS/ANP/RTL Portugal - A/garve - Albufeira Appartementen Vila do Castelo Griekenland - Zakynthos - Limni Keri Fiori Levante Villas Prijzen excl. Calamiteitenfonds €2,50 adm-kosten €25,- per boeking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31