Het wordt dringen op 1 30 M ANGELA KIJKT TV Slim van de NPO om de nieuwe reeks Liefde is... vlak voor kerst te beginnen. Want in deze periode moeten zelfs de meest cyni sche zielen onder ons grabbelen naar een zak doekje zodra Robert ten Brink op kerstavond in de bus stapt om verre geliefden te herenigen. Ik verheug me overigens net zo hard op Love Actually eerste kerstdag, ook al heb ik de film al ze ker veertien keer gezien en kan ik hem van voor tot achter dromen. Ik kijk uit naar het dansje van mi nister-president Hugh Grant door Downing Street 10, het geweldige huwelijksaanzoek van Colin Firth in een Portugees restaurant en elke keer hoop ik tegen beter weten in dat Alan Rickman dit keer niet bezwijkt voor de goedkope sloerie van kan toor, omdat zijn vrouw Emma Thompson zoveel leuker is dan zij. Juf Ank terug in februari Extra shows Pannekoek Quote van de dag In de eerste aflevering van Sophie Hilbrands nieuwe programma Liefde is... ging het ook al over vreemdgaan. Gezin, vier kinderen, midden in een verbouwing en zij, Lieke, krijgt de kolder in haar kop voor een ander. Na een periode stiekem af spreken in een caravan - hoe cliché wil je het heb ben - pakt ze haar biezen en trekt bij de ander in. Om een paar maanden later keihard van haar roze wolk te kukelen en zich te realiseren wat ze heeft gedaan. Het bijzondere was dat zowel Lieke als bedrogen echtgenoot Ronald zich uitgebreid liet intervie wen door Hilbrand. Ze waren pijnlijk eerlijk. Zo vertelde zij dat ze gek genoeg een soort trots voelde dat het vreemdgaan zo makkelijk ging. En hij dat hij zo boos was dat hij bijna niet meer voor zichzelf instond. Je moet maar durven in deze tijd, want je weet dat niet alleen je kennissenkring en het dorp, maar heel Twitter meteen met zijn oor deel klaarstaat. Het werd filmisch nogal dik aangezet, pathe tisch bijna, met muziek, licht vertraagde beelden, veel close-ups en poëtische teksten van de Belgi sche psychiater Dirk de Wachter, die we nog ken nen uit Sophie in de mentale kreukels. „Het zou veel eenvoudiger zijn als de mens van liefde kon afzien. Dan zou al die misère niet bestaan. Maar dan was het leven ook robottig saai." En zo is het. Wat bleek: happy ends zijn niet alleen voorbe houden aan romantische comedy's. Lieke en Ronald zijn uiteindelijk weer bij elkaar gekomen, en sterker dan ooit. Zo'n einde fantaseer ik eerste kerstdag dan ook voor Thompson en Rickman in Love Actually met Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen was. Het trio werd afgelopen zomer ingelijfd door John de Mols Talpa en verschijnt sinds dit seizoen als Vero- nica Inside op Veronica op maandag en vrijdagavond. VTBL kiest vanaf 20 januari voor de zondagavond. Jan van Halst, analyticus bij Ziggo Sport, begrijpt die keuze wel. „Hoe later je komt met je programma, hoe meer emotie er wegebt. Bij Fox heb je Natafelen op maandagavond. Dat is op het randje. Daarna is het vergeten en gaat de blik weer naar de volgende wedstrijd. Op zondag gaat het de hele dag door met livewedstrijden, samenvattingen en napraten. Ik weet niet of er veel huwelijken sneuvelen, maar blijkbaar is er interesse voor." Presentator van VTBL is Humberto Tan, die bijstand krijgt van oud-voet ballers Theo Janssen en Jimmy Floyd Hasselbaink en de verslaggevers/pre- Met de komst van VTBL op RTL 7 wordt het dringen geblazen met de voetbalpraatprogramma's op zondag. De voetballiefhebber kan op deze avond, voor of achter de decoder, ook genieten van Dit was het Weekend (FOX Sports), Rondo (Ziggo) en Studio Voetbal (NPO). at wordt dringen, ja, maar hoe veel kranten heb je in Ne derland? Het wordt zaak dat je je gaat onderscheiden", stelt Frits Barend, die in de jaren 90 van de vorige eeuw zelf met Henk van Dorp aan een sporttalkshow begon. „Ik weet het nog goed. Na vijf uitzen dingen zei RTL Veronique: we ma ken er een tweejarig contract van." Het was, bijna dertig jaar geleden, een andere tijd. Met minder tv en een ander medialandschap. De laat ste jaren verscheen het ene na het an dere voetbalpraatprogramma op tele visie. VTBL zat er aan te komen. Het voetbalpraatprogramma is de opvol ger van Voetbal Inside dat voorheen Hoe later je komt met je programma, hoe meer emotie er wegebt Het was moeilijk om serieus te blijven als hij me aankeek, ik begon steeds te giechelen Liefde E TELEVISIE Hitserie De Lui zenmoeder keert in februari terug op tv. Om roep AvroTros meldt 10 febru ari als startda tum voor het tweede seizoen. De Lui zen moe der trok miljoe nen kijkers en won de Zilveren Nipkowschijf. CABARET zaterdag 22 december 2018 GO Er zijn extra voorstellingen bijgeboekt van Later was alles beter, de show van cabaretier Peter Panne- koek. Zijn twee de voorstelling kreeg lovende recensies. Ook in het seizoen 2019-2020 ko men er extra shows bij. De komende twee weken is Angela de Jong met vakantie. Ze wilden zeker weten dat hij vertrekt, dus waren Ronald (m) en Frank de Boer (r) gisteren te gast tijdens de laatste uitzending van Edwin Evers (I). De dj imiteerde de voetballers meer dan twintig jaar lang: 'Heeeeeeeej, Eveeeers! Hoe is-tie?' fotoanp as zon Dennis Jansen 44 —Jan van Halst, analyticus Ziggo Sport I —Actrice Sandra Bullock be- kent dat ze tegenspeler Keanu Reeves tijdens de opnames van Speed (1994) wel érg leuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30