Kers Marinierskazerne komt nog later Mogelijk drankje aan boord f ietsvoetveer 2 MAIKEL HARTE Column Kerst staat weer voor de deur. Dat zijn spannende dagen. Dat het zo spannend kan zijn dat mensen er zelfs een hart aanval van kunnen krijgen, wist ik niet. Toch las ik een artikel over een Zweeds onderzoek waaruit zou blijken dat op kerstavond mensen 37 procent meer kans heb ben op een hartaanval. Nu weet ik dat kerst bij sommigen stress ople vert, maar een hartaanval? Ik vraag me bovendien af of je Zweden ge lijk kan trekken met Nederlanders. Als ze daar op kerstavond elkaar een Ikea-kast cadeau doen, kan ik me wel voorstellen dat je het aan je hart krijgt. „Alsjeblieft, dit jaar krijg je de IDASEN, een kast met lades én deurtjes." knieën een kast in elkaar te knut selen, je mag hopen dat die met oud en nieuw in elkaar staat. Dat zou stress geven, want ik vind het V heerlijke aan kerst dat je even niks moet doen, ik maak me juist hele maal niet druk. Het voordeel is ook dat wij op eerste kerstdag gaan brunchen met de hele familie en verder doen we normaal. Geen el lenlange boodschappenlijstjes met bijzondere dingen, geen tafelset- tingen en geen poespas. Het liefst loop ik zo lang moge lijk in een aftandse pyjama en ik gok dat we op tweede kerstdag stoverij, peen en juun of iets an ders makkelijks eten. Gourmetten kan in ieder geval niet meer. We zijn net verhuisd en van het gourmetstel hebben we afscheid genomen. Het was op het stort nog wel even moeilijk in welke contai ner het gourmetstel moest. Meta len? Elektrische apparaten? Rest Niet-Brandbaar? Ik krijg daar nog bijna stress van. Terwijl ik ermee in handen stond vroeg ik me nog wel af wat archeologen gaan zeg gen als ze over 500 jaar zo'n vuil stortplaats uit de 21ste eeuw gaan analyseren en ze komen al die gourmetstellen met al die kleine pannetjes tegen. Zouden ze dan denken dat hier tussen alle grote mensen ook een kleine dwergvol kje moet hebben geleefd? Van het gourmetstel hebben we afscheid genomen DESTELLING Vandaag: Ik heb zin in kerst Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters INTOCHT SINTERKLAAS VERLOOPT RUSTIG I HUH Opvarende van schip verdronken in Krammersiuis Willem Kniknie vertrekt bij Muziekpodium WEMELDINGE Vier aanhoudingen bij drugsactie Staatssecretaris Visser (WD, De fensie) schrijft dat aan de Tweede Kamer. Er is veel weerstand bij de mariniers om te verhuizen van Doorn naar Vlissingen. Volgens Ar jen Rozendal van de militaire vak bond AFMP is een fors geschilpunt ontstaan tussen de werkgever en de mariniers. De vraag moet worden beant woord of de verhuizing van de ma riniers naar Vlissingen daadwerke lijk een verhuizing betreft of dat het een reorganisatie is. „Bij een verhui zing hebben de mariniers een volg- plicht. Ze moeten hun werk volgen. Voor de vele burgers die op de ka zerne in Doorn werken, geldt die volgplicht echter niet. Ze kunnen dan niet terugvallen op een sociale regeling." Het is een ingewikkelde discussie die de vakbond vanaf de zijlijn nauwgezet volgt. Het ministerie van Defensie praat met vertegenwoordigers van het personeel over de voorgenomen ver huizing. Omdat dit overleg nog niet is afgerond, wordt de gunning van het voorbereidende werk, zoals de sanering van grond, opgeschort tot 1 juli. Verantwoordelijk staatssecretaris Visser houdt tot dusverre vast aan de verhuizing. Maar in de Tweede Ka mer zijn twijfels, onder andere bij coalitiegenoot D66. Ingewijden slui ten niet uit dat er opnieuw naar het besluit wordt gekeken. Bij een verhuizing hebben de mariniers een volgplicht. Ze moeten hun werk volgen In 2012 is het besluit genomen om de Michiel Adriaanszoon de Ruyter- kazerne in Vlissingen te bouwen. Toen was het plan dat het medio 2017 in gebruik zou worden geno men, maar eerder dit jaar was dat verschoven naar 2022. De verhuizing roept al jaren grote weerstand op binnen alle rangen van het Korps Mariniers. Dat blijkt uit het Beleidsplan 2019 dat het dagelijks provinciebestuur aan de Staten heeft gestuurd. 'Zon der twijfel is het verder ontwikke len van de boot als toeristisch pro duct de belangrijkste activiteit in 2019', staat daarin. Onlangs is besloten dat de direc tie van het fietsvoetveer de losse kaartjes in de zomer in prijs mag verhogen. Dat levert 150.000 tot 175.000 euro per jaar extra op. Dat geld kan worden besteed om de overtocht aantrekkelijker te maken, vooral voor toeristen. In Vlissingen is de fietsenstalling al gerenoveerd en de bestrating ver nieuwd. Volgend jaar wordt het groen rond de terminal aangepakt. Zowel in Breskens als in Vlissingen krijgen de terminals komend jaar een flinke opknapbeurt. Er komen nieuwe verlichte logo's, bankjes en borden. De boel wordt opgeschil derd. In het voorjaar komt er voor kinderen een speelvoorziening. De kaartautomaten krijgen een logischer menu en zijn voortaan al tijd beschikbaar. Er komen grotere informatieborden in de terminals en op de schepen. De drankautoma ten in de wachtruimtes worden ver vangen door modernere machines en er loopt dus een onderzoek naar automaten op de boten zelf. Reservering De website wordt vernieuwd, vanaf begin 2019 kunnen via de webshop tickets worden gekocht en nog voor het drukke zomerseizoen moet een reserveringssysteem in bedrijf zijn, zodat klanten een gegarandeerde af vaart kunnen boeken. Met Zeeuwse ondernemers wordt overlegd om tijdens het zo merseizoen aan boord meer bele ving aan toeristen te bieden. 4 dagen in de heuvels van Zuid-Limburg incl. 2 x diner zaterdag 22 december 2018 Zit je tijdens de kerstdagen op je Reageer op pzc.nl Gisteren: Thools alterna tief voor regen- boogvlag is slap 368 reacties t>E TITELS van ONZE CARTOONS WORtSEN t>OOR SANfeO BEZORGD... SINT PHILIPSLAND In de Krammersiuis tus sen Bruinisse en Sint Phi- lipsland is gistermiddag iemand in het water ge vallen en verdronken. Het lichaam van de drenke ling werd tegen 14.30 uur geborgen. Het slachtof fer viel rond 13.00 uur in het water. De politie spreekt van een 'arbeids ongeval'. Volgens om standers is de drenkeling van een schip in de sluis gevallen. De duikploegen van Goes en Tholen wer den opgeroepen en gin gen tegen 14.00 uur het water in. Na een poosje zoeken werd het slacht offer gevonden. MIDDELBURG Directeur Willem Kniknie vertrekt per 1 januari bij Muziekpodium Zeeland. Dat heeft hij gisteren meegedeeld. 'De oplopende bezuini gingen van de afgelopen en vooral de komende jaren leiden bijna onver mijdelijk tot een afbouw van Muziekpodium Zee land en in het verlengde daarvan ook tot mijn ver trek', schrijft hij. De pro vincie besloot twee jaar geleden de subsidie van 300.000 euro aan MPZ te halveren. Volgens Kni knie gaat de culturele kaalslag onverminderd door. Twee mannen zijn dins dagmiddag bij een drugsactie aangehou den in een woning aan de Prinses Beatrixweg in Wemeldinge. Ook in Zierikzee en in Goes zijn twee mensen aange houden. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. De twee wor den verdacht van de verkoop van drugs van uit deze woning. Uit on derzoek bleek ook dat zij drugs bezorgden op andere plaatsen in de regio Oosterschelde- bekken. De politie begon het onderzoek na meldingen over drugs dealen. De marinierskazerne komt nog later naar Vlissingen dan ver wacht. Het voorbereidende werk wordt met een half jaar uitge steld. Het overleg tussen de staatssecretaris Barbara Visser en de militaire vakbond AFMP verloopt moeizaam. Rolf Bosboom en Jeffrey Kutterink Vlissingen - Arjen Rozendal, AFMP De erwtensoep komt niet terug, maar een drankje aan boord van het veer tussen Vlissingen en Breskens waarschijnlijk wei. De Westerschelde Ferry onder zoekt die mogelijkheid. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Gasthof Euverem 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 x 3-gangendagmenu (op lc en 3e avond) Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Op Zoover beoordeeld met een 8,4! S Tip: Valkenburg en Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2