Van de Pas laat een traan )|)|VlBO *VISMAi Nainggolan beroofd Dylan Groenewegen mikt nu al op zege in eerste Tour-etappe 27 Jos Luhukay ontslagen Supertiebreak in Melbourne Geen voorjaarsklassie kers voor Dylan Groenewegen (25) komend jaar. Hij zet alles op de Tour de France. De Boer op weg naar Atlanta Met een linkerhand in het gips zwaaide Dylan Groenewegen gis teren naar de volgepakte zaal bij de presentatie van de Jumbo-Visma- ploeg. Voor het herstel staat vier weken, maar volgens Groenewe gen is er geen reden voor paniek aangezien de eerste Tour-etappe, hét grote doel van de sprinter aan komend jaar, pas op 6 juli is. „Kijk, het helpt natuurlijk niet mee voor aankomend seizoen, maar het komt goed. Ik hoop dat het herstel iets sneller dan vier weken gaat en ik zal al eerder op de hometrainer kunnen." Fantasie Met een beetje fantasie kun je stel len dat de operatie op de ochtend voor de ploegpresentatie de laatste herinnering is aan de afgelopen Tour de France, waar Groenewe gen twee etappes won. Na zijn val in etappe negen kwamen bij de echo's geen breuken aan het licht, maar wel dat een botje aan de bui tenkant van zijn linkerhandpalm niet sterk genoeg is. „Als ik per on geluk tegen een tafel aan zou slaan, had het zomaar kunnen breken." Dit voorjaar reed Groenewegen nog een handvol klassiekers, onder meer Gent-Wevelgem en Parijs- Roubaix. Hij droomt er van ooit een hoofdrol te spelen in die klas siekers. „Maar nu wil ik me nog meer richten op het pure sprin ten", zegt hij over de keuze om al leen nog semiklassieker Kuurne- Brussel-Kuurne te rijden. De wed- Als ik hard train, ben ik in topconditie en maak ik kans op die gele trui als een van de beste sprinters strijd die hij dit jaar won. „Ik wil overal winnen, ook in de Ronde van Valencia en Algarve, maar het grootste doel is de Tour." Want alle topsprinters - dus ook Groenewegen - kijken likkebaar dend uit naar de 192 kilometer lange openingsetappe Brussel- Brussel. Het is nagenoeg zeker dat de etappe eindigt in een sprint, met de eerste gele trui als ultieme bonus. Geel Ook Groenewegen - samen met Steven Kruijswijk kopman voor de Tour - droomt van geel. „Afgelopen Tour was ik de eerste week niet in orde. Maar nu moeten we echt goed zijn, want er staat een gele trui tegenover. Het zou heel mooi zijn als ik die trui kan dragen." Nou stond hij na zijn dubbele ritzege afgelopen zomer al in het middelpunt van de belangstelling. Het komend half jaar, in aanloop naar de Tour, zal de mediahype rond Groenewegen alleen maar groter worden. Een beetje zoals voor de Tourstart in Utrecht in 2015 waar Tom Dumoulin wekenlang werd gebombardeerd tot favoriet voor de eerste gele trui. Het is niet iets waar hij heel erg mee bezig is. „Kijk, ik moet ge woon hard trainen en er alles aan doen. Als ik dat doe, ben ik daar in topconditie en maak ik kans op die gele trui. Want ik weet dat ik dan een van de beste sprinters ben." Jim Long, die op zijn vijftigste pas voor het eerst meedoet aan het WK darts, won in de eerste ronde nog met 3-1 met een gemiddelde van slechts 75 per beurt. Vandaag kwam hij daar wel iets boven uit, maar het was lang niet genoeg om Van de Pas in de problemen te brengen. Van de Pas kwam op een 2-0 voor sprong, maar daarna viel ook de Tilburger ver terug. Long kwam zodoende terug tot 2-2 en sleepte er daarmee een beslissende vijfde set uit. Daarin kwam Long zelfs tot het punt waarop hij de partij met 3-1 kon winnen, maar uiteindelijk kwam Van de Pas knap terug. Hij won met 5-3 in de vijfde set, waarin met twee legs verschil gewonnen moest worden. Na af loop was de winnaar enigszins emotioneel. „Wat spannend, zeg. Ik heb net even een traantje gelaten. Slecht jaar gehad, dit was al een fi nale voor me. Heb ik een topjaar dan win ik van hem met 3-0. Ik gooide nu niet wat ik kan, maar na de kerst kan het alleen maar beter", aldus Van de Pas. Hij speelt nu op donderdag 27 de cember in de laatste partij van de derde ronde tegen Toni Alcinas uit Spanje. Alcinas zorgde in de tweede ronde voor de grootste verrassing van het toernooi, door de als derde geplaatste Peter Wright uit te scha kelen. MILAAN Voetballer Radja Nainggolan van Inter Milaan is beroofd van 150.00 euro, vol gens de Italiaanse krant La Stampa. Hij heeft aangifte ge daan bij de politie. Uit onderzoek is gebleken dat hij is opgelicht door een georgani seerde dievenbende die is gespe cialiseerd in het namaken van cheques. De cheque van 150.000 euro van Nainggolan was gericht aan een casino in Monaco. Uit het onderzoek is ook gebleken dat Nainggolan eind augustus een bijzonder slechte avond had in een casino. De anderhalve ton was namelijk bedoeld om de schulden af te betalen. zaterdag 22 december 2018 VOETBAL Frank de Boer zal naar verluidt dit week einde een contract tekenen als trainer van Atlanta Uni ted. De 48-jarige ex-inter- national liet gisteren al doorschemeren dat hij nog voor de kerst bij een bui tenlandse club zou teke nen. De Boer was vorig sei zoen voor het laatst actief, bij Crystal Palace. Hij werd al snel ontslagen. Dat was hem kort daarvoor ook bij Inter overkomen. Daarvoor werd De Boer vier keer kampioen met Ajax. Atlanta United is de regerend landskampioen in de VS. VOETBAL Jos Luhukay (55, foto) is ontslagen als trai ner van Sheffield Wednes- day. De Limburger was nog geen jaar in dienst. Shef field Wednesday staat op de 18de plek in het Cham- pionship, het tweede ni veau van Engeland. Van de 22 gespeelde duels wer den er zes in winst omge zet. Van de laatste tien wedstrijden won de ploeg van Luhukay er slechts één. Luhukay werkte in het verleden bij een aantal grote clubs in Duitsland, waaronder VfB Stuttgart, Hertha BSC en Borussia Mönchengladbach. TENNIS De Australian Open heeft voor 2019 tie breaks ingevoerd in de be slissende set. De organisa tie van het Australische grandslamtoernooi laat weten dat het tot dit besluit is gekomen 'na de meest uitvoerige afweging in de historie van het toernooi'. Op de Australian Open gaan in het enkelspel de mannen in de vijfde set en vrouwen in de derde set (net als bij alle dubbels) bij 6-6 een zogenoemde 'su pertiebreak' tot tien punten spelen. De nieuwe regel moet voorkomen dat par tijen heel lang doorgaan. Tot nu toe kende van de majors alleen de US Open een tiebreak in de beslis sende set. Dylan Groenewegen laat zijn gipsen linkerhand zien aan Primoz Rogli. fotoanp Veghel - Dylan Groenewegen (25) Benito van de Pas (foto) heeft zich met de hakken over de sloot geplaatst voor de derde ronde van het WK darts in Londen. De 25-jarige Tilburger won in de eerste partij gisteren met 3-2 van WK-debu- tant Jim Long (50) uit Canada. Yorick Groeneweg Londen PDC WK darts Liveblog en samenvatting op de site van deze krant Alles in het teken van de gele trui Daan Hakkenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27