Volgens mij koopt mijn zus het huis van mijn ouders voor een prikkie Onze schoonzoon rollebolt alweer met een ander en wil ons niet zien JOOST MAG T WETEN Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ajax-Feyenoord, Zwarte Piet, de islam. Om eens een paar zaken te noemen waar in ons land verschillend over wordt gedacht. Voor de beter gesitueerden onder ons, en dat zijn er in dit land steeds meer geloof ik, moet aan dit treurige lijstje de WOZ-waarde worden toegevoegd. In de ene gemeente is hij redelijk, in het aanpalende stadje te hoog. Hier in een jaar tijd gestegen met 32 procent, daar nagenoeg gelijk gebleven. Hier de melkkoe, daar weer niet. En dan zwijg ik over al die huiseigenaren die trots zeggen dat hun huis - pas drie jaar geleden ge kocht - nu al bijna het dubbele waard is. Maar die zolang ze niet verkopen steeds flinke tarie ven moeten betalen. Treurnis. In uw geval verdeelt het zelfs de familie. Zus verkoopt een ton boven de WOZ-waarde. Goed van zus, niet uw zaak. Zus koopt huis van pa en moe voor de taxatieprijs. Niet ongebruike lijk, maar in dit geval voordelig voor haar. Nu is het vaak zo dat ouders het voor deeltje voor het ene kind later ver rekenen met het andere kind, al was het maar in het testament. Maar stel, worstcasescenario - sorry, als het over geld gaat, vliegt het Engels me aan -, stel nu dat u nooit wordt gecompenseerd. Zus heeft een mazzeltje gehad en u niet. So what? Die nieuwe dame laten we buiten be schouwing. U en ik zijn de 60 gepasseerd. En we hebben allebei te veel situaties meegemaakt van mannen die kort na het overlijden van hun vrouw al met een andere dame in bed lagen. Niet zelden iemand die al in beeld was toen de arme echt genote nog leefde. Merkwaardiger is uw zin 'Ondanks dat we als toeziend voogd zijn aangesteld'. Die aanstelling gaat niet uit van een of andere neutrale instantie. Uw schoonzoon zelfheeft u aangesteld. Dus zo'n hekel heeft hij niet aan u. Vreemd dat hij kort daarna dwars gaat liggen, dat wel natuurlijk. Misschien schaamt hij zich over de nieuwe juf frouw en zit hij daarom momenteel niet op een bezoekje van opa en oma te wachten. Ik zou dat aankloppen uitstellen. Even de zaak daar tot rust laten komen. Straks bent u weer hard nodig als de ex-schoonzoon met zijn nieuwe vrouw een weekje weg wil zonder de kinderen. Tot dat moment houdt u het op bezoekjes bij verjaardagen. Geduld, meer heb ik niet in de aanbieding. Maar ook niet minder, want ik heb zo'n gevoel dat het wel goed komt met deze kwestie. Mijn zus heeft haar huis verkocht voor een ton boven de WOZ-waarde. Vervolgens kocht ze in dezelfde wijk een soortgelijk huis van onze ouders, dit keer 87.000 euro onder de WOZ- waarde. Ze geeft toe dat ze is bevoordeeld, maar verwijst naar mijn ouders. Die ontkennen dat zus een cadeau heeft gekregen. Ze zwaaien met het taxatierapport. Wat kan ik nu nog? Na het overlijden van onze dochter (35) moeten wij knokken om onze kleinkinderen te mogen zien. Ondanks dat we als toeziend voogd zijn aangesteld. Helaas bepaalt de vader wat er gebeurt. Deze man had binnen een maand na haar dood een nieuwe vrouw over de vloer. Hoe zou u bij hem aankloppen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 59

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 154