VRAAG 17 Eindelijk vakantie. Waar gaat de reis naartoe? VRAAG 19 VRAAG IR VRAAG 20 Toelichting: Namen herinner je je volgens Amerikaans on derzoek het beste rond je 22ste, maar gezichten herken je dan weer eerder rond je 30ste. De kans dat we mensen al eens hebben ontmoet, stijgt naar mate we ouder worden. Zou u iets aan uw lichaam willen veranderen? A. Nee, ik voel mij diep geluk kig met wie ik ben. B. Ja, maar er is niets dat een kleine chirurgische ingreep niet kan oplossen. C. Alles! Wat is er met mij aan de hand de afgelopen tijd?! D. Wat denk jij, dat ik dit sport schoolabonnement voor de lol heb? Leuk je op dit feest te zien! Dit is Alexandra. Hebben jullie elkaar niet al eens eerder ontmoet? A. Ja, die naam ken ik nog! B. Ik herkende je gezicht, maar was je naam even kwijt! C. Alexandra? Aan je gezicht zie ik dat wij elkaar al eens heb ben ontmoet, maar vraag me niet wanneer dat was. D. Sorry, ik heb het echt heel druk gehad de afgelopen tijd. Hoe heette je ook alweer? Toelichting: Twintigers heb ben de minste moeite met plastische chirurgie, maar mensen boven de 70 voelen zich het meest tevreden over hun lichaam. A. Naar mijn achtertuin, lekker nietsdoen. Of de Bermuda's. B. Berlijn of Thailand, om de ervaring. C. De camping in Zuid-Frankrijk, met een zwembad voor de kinderen. D. Renesse, met een zwembad om mijn bier in te bewaren. Toelichting: Op de eerste vakanties met vrienden draait het niet om de bestemming, maar om ontsnap pen aan de strakke regels van school en thuis. Millennials reizen vooral om de ervaring en de zoek tocht naar authentieke belevingen, terwijl vakanties op latere leeftijd vaak draaien om de kinderen of om te herstellen van de dagelijkse drukte. Hoe zou u een zonsonder gang beschrijven? A. Die oranje gloed brengt alle uitlaatgassen prachtig naar vo ren en herinnert mij eraan waarom ik met de trein reis. B. Een prettige sensatie die mijn geest uit de turbulente waan van de dag haalt. C. Heel romantisch, vooral met een glaasje wijn. D. Iets wat ik niet graag zie van uit mijn kantoorraam. Toelichtig: Kwesties als het kli maat spelen onder jongere ge neraties een grotere rol dan bij oudere. Om een zonsondergang te beschrijven als brenger van gelukzaligheid, heb je een groot vocabulaire nodig. Iemands woordenschat is gemiddeld het grootst tussen de 65 en 75 jaar. ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 144