VRAAG 3 Hé, wat doe jij op deze bruiloft? VRAAG 4 Waar ziet u zichzelf over tien jaar werken? VRAAG 5 Wat is het laatste boek dat u gelezen hebt? VRAAG G VRAAG 7 VRAAG R VRAAG 9 A. Een bliksembezoek brengen. Dit is al mijn derde dit jaar. B. De ogen uit mijn kop janken. Ik ben zó trots op de bruid/bruidegom/ bruidsmeisjes/willekeurige barman. C. Trouwen en hopen dat het deze keer beter gaat. D. Mensen naar hun stoel wijzen. Toelichting: Volgens cijfers van het CBS is de gemid delde leeftijd waarop vrouwen trouwen 31 jaar en die van mannen 34. De meeste scheidingen vinden plaats tussen het 40ste en 50ste levensjaar. A. Wacht, ga je me een vast contract aanbieden? B. In een nieuw pand, samen met mijn collega's. We hebben alle ervaring van de wereld, en deze keer gaan we het helemaal maken! C. In mijn achtertuin, lekker biologische groenten kweken. D. Op een plek met een makkelijke verbinding naar Hilversum. Die heb ik nodig voor alle interviews die ik moet geven. Toelichting: Nieuwe werknemers ontdekken dat vaste contracten steeds zeldzamer worden. Heeft u een vast contract maar wilt u uw leven omgooien? Volgens Amerikaans onderzoek zijn de succesvolste start-up ondernemers tussen de 40 en 45 jaar oud. A. Daar moet ik even over nadenken. Ik lees namelijk vrij veel. B. Daar moet ik even over nadenken. Dat was namelijk al een paar jaar geleden. C. Daar moet ik even over nadenken. Tellen tijdschriften ook? D. Het Pioppi-dieet. Toelichting: Volgens het Sociaal en Cultureel Plan bureau lezen jongeren steeds minder. Het aantal lezers stijgt met de leeftijd, en 65-plussers zitten het vaakst met hun neus in de boeken. Dus, vanavond Netflix en chili? A. Nee bedankt, ik lees liever een goed boek. B. Klinkt leuk. Ik heb een ver schrikkelijk lange week gehad en kan wel wat ontspanning gebruiken. C. Ik dacht dat je het nooit zou vragen, dit is de beste week ooit! D. Klinkt goed, ik sta al een weekje droog. Toelichting: We zeggen het nog één keer: 'Netflix en chili' betekent niet onderuitgezakt op de bank naar House of Cards kijken, net zoals die uitnodi ging voor een kopje koffie na de afspraak niet écht om koffie ging. Dit is de moderne manier om iemand naar bed te vragen. Waar moet het heen met de wereld? A. Ik kan er met mijn hoofd niet meer bij. Let op mijn woorden: binnenkort loopt het helemaal fout. Wat een gek kenhuis. B. Het loopt helemaal fout, maar als we samenwerken kunnen we alles veranderen. C. Jij verandert de wereld niet, de wereld verandert jou. D. Sommige dingen lopen fout, maar over het algemeen gaat al les net zoals het al honderden jaren gaat. Toelichting: Veel mensen laten hun jeugdige idealisme los als ze ouder worden. Vanaf hun 40ste ligt cynisme op de loer, maar ook dat is niet eeuwig. Oudere mensen zijn vaak opti mistisch over hun toekomst, al maken zij zich meer zorgen over de staat van de wereld. Geeft u liever cadeaus met kerst of sinterklaas? A. Kerst. Hoefik ook niet mee te doen aan die zwartepieten- discussie. B. Sinterklaas. Niets leuker dan voor goedheiligman spelen. C. Sinterklaas. Kerstcadeaus zijn iets Amerikaans, zoals Halloween en pulled pork. D. Doe mij maar een surprise op pakjesavond en een tablet onder de kerstboom. Toelichting: Of je cadeaus geeft met kerst, sinterklaas of beide, hangt vaak af van je leeftijd. Pakjesavond wordt vooral gevierd door gezinnen met (jongere) kinderen. Volwasse nen onderling geven net iets vaker de voorkeur aan kerst. Heb je een vuurtje? A. Nee, ik ben al een tijdje gestopt. B. Tuurlijk, als jij een sigaret voor mij hebt. C. Nee, mijn vape is elektrisch. D. Volgens mij zit de aansteker van de buurvrouw nog in mijn tas. Toelichting: De meeste rokers zijn tussen de 20 en 24 jaar, en hun aantal neemt met elke daaropvolgende leeftijdsgroep af. Jongeren roken steeds min der tabak, maar de populariteit van elektrische sigaretten stijgt juist. ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 142