'Ik zing in opperste concentratie, want anders kan ik mijn hoofd niet bij de tekst houden' Poek Bary (82) neemt les bij een zangpedagoog. „Toen vijfjaar geleden mijn echtgenote overleed, vroeg een vriendin of ik hob by's had. Nee, die had ik niet. Nooit tijd en ruimte voor gehad. Het liefst had ik ooit op de bühne gestaan, ik heb toe latingsexamen gedaan voor de Toneel school Maastricht, maar ik heb de stap niet gezet. Ik ben wel in het theatervak terechtgekomen en heb voor diverse gezelschappen gewerkt. Zingen heb ik altijd graag gedaan. Van jazz tot klassiek tot hiphop: ik zing mee. Het leek me wel wat om me bij een koor aan te sluiten. Mijn vriendin zei: 'Ik weet er een, waarom ga je niet eens kijken?' Ik ging er een keer koffie drinken en bleek welkom. We repeteren elke woensdagavond anderhalf uur. In opperste concentratie, want anders kan ik mijn hoofd niet goed bij de bladmuziek en de tekst hou den. Het klinkt zo prachtig om veertig stemmen bij elkaar te horen. Zingen geeft me een geluksgevoel, het maakt me blij. Na de repetities eten we vaak samen aan een lange tafel. Door het koor heb ik er een sociale kring bij ge kregen van allemaal creatieve mensen. Onlangs ben ik begonnen met zang lessen. Ik merkte dat ik niet over de goede technieken beschikte, ik had soms lucht te kort bij het koor. Ik heb zes zanglessen gehad en merk dat ik al zoveel heb geleerd. De lessen zijn goed tegen de veroudering van je stem, zegt mijn zangpedagoog. Vaak zijn mensen verbaasd dat ik al 82 ben. Ik denk dat het komt doordat ik nog zo actief ben. Ik bezoek geregeld het theater, ik heb een druk sociaal leven en ik zing. Dat alles houdt me jong en vitaal. Als iemand me vraagt waarom ik op mijn leeftijd nog zo in de weer ben, heb ik maar één antwoord: omdat ik het allemaal zo leuk vind." ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 45

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 140