'De tangopassen leren is best pittig. Me laten leiden vergt veel overgave' Pauline Prinsen (60) leert de tango dansen en schoolde zich om tot yogaleraar en massagetherapeut. „Toen ik ruim elf jaar geleden naar Cura^ao verhuisde, vond ik er de rust en ruimte om vorm te geven aan wat ik nog wilde leren in mijn leven. Dit was hét moment om dat te doen: mijn huwelijk strandde, de kinderen gingen het huis uit en ik had afscheid genomen van het uitgeversbedrijf waarin ik als manager en mede-eigenaar achttien jaar van mijn leven had gestoken. Ik schoolde me in voetreflexologie, massagetechnieken en in vinyasa yoga. Het was een pittig traject, maar wat was ik blij toen ik in september 2012 mijn eigen wellnesspraktijk opende. Mijn agenda staat nu vol met afspraken voor yogalessen, holistische massages en therapeutische behandelingen. Dansen was ook zoiets dat ik al veel te lang niet had gedaan. De tango leren leek me fantastisch. Ik herinner me goed hoe mijn ouders na zestig jaar huwelijk nog steeds verliefd waren en samen konden zwieren. Hier op het eiland wordt veel gedanst. Vrijwel elke dag is er wel ergens een feestje met een bandje waar ik de tango kan oefenen. De passen leren is best pittig en me laten leiden door een danspartner vergt veel overgave. Voor mij als persoon is dat een uitdaging. Maar het geeft me zoveel energie om figuurlijk alles van mijn heupen af te kunnen schudden. Ik wil mijn hele leven nieuwe dingen blijven leren, omdat het me energie geeft en ervoor zorgt dat ik nooit stil kom te staan. Ik leer nu pianospelen, want dat wil ik me ook graag eigen maken. Al oefen ik nu kinderliedjes, de rest gaat me ooit ook lukken." 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 139