'Stond ik daar voor een zaal vol familie en vrienden. Het voelde als een warm bad' Janneke van der Veer (65) is gepromoveerd. „Stond ik daar, net voor mijn 65ste, voor een zaal vol familie en vrienden. Het voelde als een warm bad. Eerdere zenu wen voor mijn promotie was ik kwijt en ik dacht: kom maar op met die vragen. Ik zat goed in het onderwerp en vond het vooral leuk om ze te be antwoorden. Het was mijn feestje. Mijn ouders hebben me altijd voor gehouden: zolang je er zin in houdt, leer dan zoveel je leren kunt. Dat heb ik altijd ter harte genomen. Ik volgde verschillende opleidingen, werkte in diverse beroepen. Een daarvan was beroepskeuzeadviseur. Tegen mijn cliënten zei ik altijd dat er meerdere mogelijkheden voor je zijn, in je studie en in je werk. Zo zie ik dat nog. Je hoeft niet voor iets te kiezen, je kunt prima aan de slag in allerlei disciplines. Zo lang het je plezier en voldoening geeft. Ik heb twee biografieën van auteurs mogen schrijven. De laatste ging over het leven en het werk van Diet Kramer. Toen ik plannen maakte voor een boek over haar stelde de hoogleraar letter kunde aan de Open Universiteit voor er een promotieonderzoek van te maken. Ik was meteen enthousiast. Ik heb on derzoek en schrijven altijd heerlijk ge vonden. Ik was 59 toen ik eraan begon. Ik ben nu 65, maar oud voel ik me zeker niet. Ik zit nog vol plannen. Het liefst zou ik weer een biografisch werk schrijven. Maar op dit moment staat mijn agenda vol met allerlei andere schrijfopdrachten en bereid ik me voor op een cursus jeugdliteratuur die ik komend jaar geef. Een ding weet ik heel zeker: ik ga nog lang niet achter de geraniums zit ten." ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138