'Ik zat in een klas met mensen boven de w 50 jaar, tussen gelijkgestemden dus' Ingrid Schalkoord (60) heeft in Malaga Spaans geleerd. „Met Spanjaarden ruil ik in vakantietijd vaak van huis. Maar verder dan 'dos cer- vez as' of'un vino tinto' kwam ik niet. Dat vond ik jammer, ik wilde een gesprek kunnen voeren. Ik heb jarenlang in de toerismebranche gewerkt en de laatste jaren ben ik onderwijzeres geweest op het mbo. Tot ik afgelopen zomer mijn baan kwijtraakte. Opeens had ik de vrijheid om Spaans te studeren, wat ik al zo lang wilde. Na mijn 6oste verjaar dag heb ik een taalreis van drie weken geboekt naar Malaga. En daar ging ik: alleen, eropuit om iets nieuws te leren. De cursus was ongelooflijk leuk en intensief. Vakantie vieren was er niet bij. De les duurde de hele ochtend, waarbij Spaans in alles, zelfs in de grammatica, de voertaal bleek. Het was even wennen me op deze manier te moeten concentreren, maar ik vond het heerlijk en probeerde zoveel moge lijk van de leerstof op te nemen. Ik zat in een klas met alleen mensen boven de 50 jaar, tussen gelijkgestemden dus. Het was alsof ik weer op de middelbare school zat. Ik herinnerde me hoe ik na schooltijd aansluiting bij de groep zocht en zag mezelf hetzelfde doen. Dat lukte gelukkig. 's Middags maakte ik mijn huiswerk met een Zwitserse medestudent, vaak urenlang. We gingen regelmatig met z'n allen wat drinken of eten, musea bezoeken, stadswandelingen maken en we hebben zelfs een olijvenfabriek bezocht. Alles in het Spaans gesproken. Terug in Nederland probeer ik nog elke dag mijn nieuw verworven taal bij te houden. In de taxi naar het vliegveld in Malaga had ik een gesprek met de taxichauffeur. Het lukte best aardig. Dat is het voordeel van op latere leeftijd iets leren: je bent niet meer zo bang om af te gaan. Je doet het gewoon." ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 136