Radio r. Muziek Tineke deNooij(77) Miekevan derWeij (65) Frits Spits (70) FelixMeurders (72) Boudewijn de Groot (74) AndréRieu (69) Reinbertde Leeuw (80) Ernst Jansz (70) De eerste vrouwelijke dj en een van de coryfeeën van zendschip en later omroep Veronica. Het afgelopen jaar kreeg ze de Zilveren Reismi- crofoon-oeuvreprijs en een prominente plaats in de 'wall of fame' van museum Beeld en Geluid in Hilversum. '1,2,3,4,5,6,7,8,9 Tineke' is nog elke werkdag te horen op NPO Radio 5. Is sinds 1996, samen met Peter de Bie (68), de vertrouwde stem van de ochtendnieuws show zaterdag op Radio 1, Het duo stapte na een interne om- roepruzie over van AvroTros naar Max. Het programma bleef intact en heet nu Nieuws- weekend. Van der Weij is ook een van de presentatoren van Met het oog op morgen. Hij nam even gas terug na het overlijden van zijn vrouw, maar sinds mei is Frits Spits terug bij het taaiprogramma De Taai- staat op Radio 1, waar levendig wordt gediscussieerd over stoplappen, clichés en taalver- ruwing. Hele generaties ken nen zijn warme, vaderlijke stem van het legendarische poppro gramma De Avondspits. Dj en presentator sinds 1964, onder meer bekend van De rode haan, Langs de lijn en Kassa. Kreeg dit jaar te horen dat hij moet vertrekken bij luis tercijferhit Spijkers met kop pen. Leeftijdsdiscriminatie, vond half Nederland. Dus mag hij van BNNVARA voorlopig blijven. Met zijn mede-Vreemde Kost gangers George Kooymans (Golden Earring) en Henny Vrienten (Doe Maar) trok hij volle zalen. Vorige maand bracht hij, met begeleidings band The Dutch Eagles, een prachtig nieuw album uit met - ruim 52 jaar na Welterusten, meneer de president - weer een heuse protestsong, Maar niet heus. Wie denkt dat Nederland nu wel uitgekeken is op zijn ba rokke spektakelshows met romantische walsmuziek, zit ernaast. Rieu's concertreeksen zijn bijna altijd uitverkocht, niet alleen in Maastricht, maar ook in onder meer Nieuw-Zeeland, Canada en Zuid-Afrika. Afgelopen jaar ontving hij de Prins Bernhard Cultuurfonds Prijs voor zijn gehele oeuvre en de Zilveren Medaille van de stad Amsterdam. Afgelo pen september trad hij op tijdens het hippe festival Into The Great Wide Open op Vlieland. Ook was er een speciale avond in het Con certgebouw ter viering van zijn 80ste verjaardag. Maakte een uiterst succesvolle solotournee langs popzalen en theaters. En schitterde op de grote podia met Doe Maar. Treed ook weer op met zijn oude band CCC Inc. ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 132