Politiek Sport Gerdi Verbeet (67) Piet Hein Donner (70) Jan Terlouw (87) Theo Hiddema (74) Dick Advocaat (71) Guus Hiddink (72) Johan Derksen (69) Bert van Marwijk (66) Ze kan niet stilzitten, wel voorzitten, zei oud-Kamer voorzitter Gerdi Verbeet dit jaar. Afgelopen zomer werd ze aangesteld als voorzitter van de commissie die de veiligheid bij Defensie in de gaten moet houden. Haar naam werd genoemd als de nieuwe burgemeester van Amsterdam, maar daar vindt ze zichzelf wel te oud voor. Onlangs nam oud-minister Piet Hein Donner afscheid als vice- president van de Raad van State. Niet langer is hij dagelijks te zien op zijn 'rijwiel', fietsend van zijn huis in het Haagse Sta tenkwartier naar zijn werk aan de Kneuterdijk. Met zijn vertrek komt een eind aan de gerefor meerde Donner-dynastie die teruggaat tot 1880. Oud-D66-minister Jan Terlouw hield afgelopen jaar in een bevlo gen boekenweekessay een be toog voor duurzaamheid. Ter gelegenheid van zijn verjaardag afgelopen november, verscheen een dichtbundel van zijn hand. Ook daarin bleek dat de politicus nooit ver weg is: in een gedicht over de zorg keert hij zich tegen marktwerking. Deze strafpleiter, dwarsligger en dandy bleek afgelopen jaar voor kiezers dé reden om op Forum voor Democratie te stemmen. Na een zelfgekozen isolement na het overlijden van zijn vrouw, begon hij in 2017 aan een politieke car rière. Hij had zich verheugd op debatten waar de vonken vanaf spatten, maar de Tweede Kamer is volgens hem een kale vlakte. Is al pakweg twaalf keer aan 'zijn laatste klus' begonnen. In zijn recentste 'laatste klus' is de kleine generaal, zoals de bijnaam van deze ex-coach van onder meer Oranje, België, Zuid-Korea, Rusland en Zenit Sint-Petersburg luidt, trainer van FC Utrecht. Ook daar doet hij het goed. Na een prachtige loopbaan weigert Hiddink te genieten van zijn pensioen in zijn zo geliefde Achterhoek. Op dit moment is hij bondscoach van de jeugdploeg van China. Hij noemde darters onguur cafévolk, bespotte jonge ho mo's die moeite hebben met uit de kast komen en Sylvana Simons 'een hysterisch vrouwtje dat zo trots als een aapje door het land rent'. Ex- voetballer en sportjournalist Derksen is nooit te beroerd zijn dwarse, ongezouten me ning te geven over sport en aanverwante zaken, in talk shows en in zijn eigen praat programma Veronica Inside. Het afgelopen jaar was hij bondscoach van Australië op het WK. Nu adviseert hij schoonzoon Mark van Bom mel, die een succesverhaal schrijft bij PSV. ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130