'Het gaat om die ene noot die je ziel raakt' 30 Vroeger was Jelena Olij- slager (54) veel te verle gen om een podium te beklimmen. Maar sinds ze veertien geleden voor het eerst voor publiek zong, is haar zelfvertrouwen zo ge groeid dat ze nu met verve de rol van frontvrouw van Firehouse Mama vervult. „Het podium is helemaal mijn ding", zegt ze. „In de muziek kan ik mijn emoties kwijt." De muziek van Firehouse Mama is pure emotie, zegt gitarist André Weel (54), die zichzelf diehard blues- freak noemt. „Mensen zeg gen vaak dat blues simpel is. Maar in deze muziek gaat het om die ene noot die je ziel raakt. Daar zoe ken we altijd naar." Bassist Joost Drost (49): „Met onze muziek gaan we terug naar de roots. Voor mij als bluesbassist geldt: less is more. Dat vind ik niet saai, maar lekker". Het repertoire van Fire house Mama - naar een nummer van Walter Trout - wijkt af van het gangbare. Aldy Mulder (58): „We spe len niet alleen minder be kende nummers, maar ook stevige rock en funk. Dat sluit aan bij de rockachter- grond van Marco en mij. Wij zijn opgegroeid met Led Zeppelin en Deep Pur ple. Het publiek vindt dat prachtig en gaat uit zijn dak. Maar als we daarna een ballad spelen en het wordt stil in de zaal, krijg ik zelf kippenvel. Daar doe ik het voor." Jelena is als vrouw een opvallende verschijning in de door mannen gedo mineerde blueswereld, maar binnen de band is ze gewoon one of the guys. „Ik werk tussen alleen maar mannen, dus ik ben wel wat gewend en dit zijn heel aardige jongens. We zijn een vriendengroepje", zegt ze. Aldy: „Het hoeft niet, maar als het nodig is, sjouwt ze gewoon mee." Een band van 'gedreven amateurs' noemen ze zich zelf. „We zijn geen profes sionals, maar willen wel zo professioneel mogelijk mu ziek maken", zegt drummer Marco Besselen (63). Je lena: „Grote ambities heb ben we niet, we willen wel iets goeds neerzetten en zo veel mogelijk spelen op grote festivals en in grote zalen." André: „Als je een maal de kick hebt ervaren van spelen voor publiek, kun je daarna niet meer zonder." Marco: „We gaan door zo lang het kan. Ster ven op het podium. Dat lijkt me wel wat." Sinds: 2016 Genre: blues/funk/blues- rock/roots Leden (van links naar rechts): André Weel (54), gitaar; Aldy Mulder (54), toet sen (54); Jelena Olijslager (54), zang; Joost Drost (49), bas; Marco Besselen (63), drums.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 125