'Het is een hobby. Behalve voor Clemens' Sinds: 2017 (in huidige samenstelling) Genre: blues- rock/rhythm- and-blues Leden (van links naar rechts): Clemens Hoekstra (45), toetsen; Wim Petersen (64), zang en blues- harp; Peter Lit (54), gitaar; Herman Scholte (69), drums; Roel Sadhinoch (52), bas. Morgenochtend zit Roel Sadhinoch (52) weer ach ter zijn bureau bij de Belas tingdienst. Vanavond legt hij, samen met drummer Herman Scholte (69), met zijn basloopjes de bodem voor de stevige uptempo rhythm-and-blues van Blueswheel. In de kleine, raamloze oefenruimte in Soest maakt de vijfmans band muziek waarbij je - ook als je niet van het genre houdt - niet langer dan een seconde kunt stilzitten. Simpel, strak, straight. Doorgewinterde muzikan ten zijn het. Ze bespelen hun instrument al tientallen jaren en maakten deel uit van talloze bandjes. Maar de meest ervarene is Her man. De 69-jarige gepensi oneerde NS'er - opvallend fit en jeugdig voor zijn leef tijd - zit al sinds zijn 15de in de muziek. Hij bracht de band bijeen, nadat zijn vorige band wegens onder ling gedoe uiteen was ge vallen. „Het klikte met de jon gens. Ik voelde meteen dat het goed zat", zegt hij over de eerste keer dat ze samen kwamen. Toetsen man Clemens Hoekstra (45): „Het is vaak gezeik in bandjes. Maar niet in deze. Er zitten geen ego's in". Zanger Wim Petersen (64): „We hebben dezelfde humor, dat helpt." Gitarist Peter Lit (54): „We kunnen eerlijke feedback geven zonder elkaar af te zeiken." Ze hebben gezinnen, banen, huizen. Herman en Peter zijn al opa. Muziek maken is een hobby. Be halve voor Clemens, die nog weieens met een band de wereld over zou willen toeren. „Als dat zou kun nen, zeg ik meteen mijn baan op." De ambities van de ande ren reiken minder ver: lek ker spelen op festivals en in cafés. Peter: „Twee, drie keer per maand optreden. Meer niet." Hun rechttoe-rechtaan blues en rock trekt vooral een ouder publiek zoals zij zelf. „Het is muziek die wij mooi vinden. Heel puur. Muziek maken is een pas sie. Het samenspel, de wis selwerking, daar krijg ik energie van", zegt Peter. Bassist Roel, afkomstig uit de soul, funk en country- hoek, moest wel wennen aan de twaalfmatenblues die hij nu zo routineus rondpompt. „Stukje bij beetje ga je het voelen. Dan merk je dat je heel dicht bij jezelf komt." ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 124