'Hoe meer je meemaakt, hoe beter je wordt' Verbroken relaties, sterf gevallen en andere tegen slag: het leven is de beste leerschool voor een blues muzikant, zegt bluesharp speler Carolus van Kuilen burg (67). „Hoe ouder je bent en hoe meer je mee maakt, hoe beter je wordt." „Twintig jaar geleden had den we niet kunnen spelen zoals we dat nu doen", zegt bassist Rinus Vink (67). „Onze muziek is nu doorleefden Als we So many lies spelen, een slow blues die Steven schreef over zijn verbroken relatie, gebeurt er iets op het podium en dat voelt het publiek." Route 61 speelt authen tieke blues; muziek die mensen raakt en ergens over gaat. Muziek zoals die, volgens de muzikan ten, amper nog te horen is op de Nederlandse podia. „Wij houden vast aan wat we mooi vinden: muziek met gevoel. Daarmee on derscheiden we ons." Twee jaar geleden beslo ten Carolus, Rinus en Steven (67) een bluesband te beginnen, nadat hun vorige band ter ziele ging. Ze kenden elkaar van pop bandjes waarin ze vroeger samen hadden gespeeld. De ervaren drummer Wim van Hamersveld (65), de enige die als beroepsmuzi kant de kost verdiende, kwam erbij na het vertrek van de vorige drummer. Toen Steven problemen kreeg met zijn stem, werd John de Groot (54) aan getrokken. Hij begon zijn muzikale loopbaan tijdens zijn middelbareschooltijd als straatzanger in het Utrechtse Hoog Catharijne. „Met een vriend op gitaar zong ik liedjes van Simon Garfunkel en The Beatles. Een wereldtijd." De vijf van Route 61 willen vooral lekker samen hun favoriete muziek maken. Maar met ambitie: een be kende naam worden in de Nederlandse bluesscene is het belangrijkste doel. John: „Dat mensen als ze onze naam horen, zeggen: 'die kennen we'!" Steven: „We doen niet zomaar wat, we hebben een plan." Niet omdat ze denken het grote geld nog binnen te halen - „dan zouden we heel andere muziek moe ten spelen" - maar om zo veel mogelijk op te treden, op plaatsen die ertoe doen in de bluesscene. „Ons streven is 24 keer per jaar spelen. Daarvoor moeten we boven het gemiddelde uitsteken." Op hun leeftijd is de tijd om dat doel te bereiken niet meer oneindig, dat be seffen ze maar al te goed. „Hoe lang we nog door kunnen? Jaren wat mij be treft", zegt Steven. Blues legende John Mayall staat op 85-jarige leeftijd ook nog op het podium. Maar ooit houdt het op. Carolus: „Ik wil geen karikatuur worden van mezelf." Sinds: 2016 Genre: (authentieke) blues/rhythm-and-blues Leden (van links naar rechts): Steven de Bruijn (67), gitaar; John de Groot (54), zang; Carolus van Kui lenburg (67), bluesharp; Wim van Hamersveld (65), drums; Rinus Vink (67), bas. 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 123