Europese El Chapo krijgt 22 jaar cel voor smokkel EUWS 11 Van 10t/m 24 december tot 240,- extra korting bij een Samsung Galaxy S9. stampvolle café. Toch nog feest. Deze week hoorden de laatste leer lingen of ze geslaagd waren. Zij maakten pas in oktober de laatste toetsen. Eind goed, al goed? Nee, zo voelt dat niet, vertellen de scholieren. De pijn zit nog diep. Reden voor tientallen leerlingen om juist niet naar het feest te komen. „We hebben het hoofdstuk al afgesloten", laten ze weten. „We willen niks meer met het VMBO te maken hebben." Dat laatste schooljaar was 'ellendig', 'enorm stressvol', een 'emotionele rollercoas ter'. Ze zijn verdergegaan. Anderen zien het feest juist als een afsluiting. Ze feesten de ellende van zich af en zijn hoopvol over de toe komst. Want hier staan intussen mbo'ers die gastvrouw willen wor den, zich laten opleiden tot ict-be- heerder, als verkoper stage lopen en de koksopleiding volgen. De 17-jarige Cynthia Klee rakelt nog een keer die vervelende zomer op. Wat was ze woedend. Eerst moest ze 25 toetsen inhalen - 'dat wordt het jaar overdoen, dacht ik' - toen werden het er vijf en uiteindelijk bleef er maar eentje over. „Die eco- nomietoets maakte niet eens verschil Die economie- toets maakte geen verschil. Ik kon een nul halen en zou gewoon slagen in mijn eindcijfer. Ik kon een nul ha len en zou gewoon slagen", vertelt ze. „Mijn ouders zeiden: schrijf je naam op het papiertje en dan is het goed. Je hoeft er niet voor te leren." Ook Connor Aydin (18) deed uit eindelijk één economietoets over. Zijn diploma-uitreiking was niet eens in een lokaal, maar aan de balie. De receptioniste schrapte zijn naam van een alfabetische lijst en gaf hem een diploma. „Ze hadden nog wel ro zen geregeld, maar die waren al op." Het beruchte examenjaar heeft hem gek genoeg ook nog iets leuks bezorgd. In de vierde klas kreeg hij verkering met Eline Bruis. De liefde bloeide op tijdens een schoolexcursie in Londen. De eerste zoen was in Maastricht. En nog lang niet de laatste hier, op de dansvloer in café Printemps. „Heeft het VMBO me toch nog iets leuks ge bracht!" ROTTERDAM Een Franse jury rechtbank heeft de Britse crimineel Robert Dawes (46) schuldig bevon den aan de illegale import van 1,3 ton cocaïne in Frankrijk. De recht bank in Parijs geeft hem een straf van 22 jaar cel. Tegen Dawes, die geldt als de Europese El Chapo, was 25 jaar cel geëist. Dawes werd in 2015 gearresteerd in zijn villa in Benalmadena aan de Zuid-Spaanse Costa del Sol. De ar restatie volgde op een gesprek van de Britse crimineel met een Co lombiaanse medewerker. Ze ont moetten elkaar in Madrid. De poli tie legde de ontmoeting vast met camera's en afluisterapparatuur. De 1,3 ton cocaïne die Dawes vol gens de Franse justitie vanuit Co lombia naar Frankrijk smokkelde, werd in 2013 op de luchthaven Charles de Gaulle onderschept. De drugs met een geschatte straat waarde van 200 miljoen euro zaten verpakt in dertig koffers. Die waren met een Air Francevlucht vanuit Venezuela naar Parijs gekomen. Een deel zou bestemd zijn geweest voor de Britse markt. „Dawes wordt verdacht van be trokkenheid bij een aantal moor den waaronder die op een onder wijzer in Groningen, transacties met Colombiaanse drugskartels en witwasoperaties in de Verenigde Arabische Emiraten en Zwitser land. Er is bewijs dat hij actief bleef tijdens zijn voorlopige hechtenis", verklaarde politiecommandant Rob Hickinbottom. De Groningse onderwijzer was Gerard Meesters (52). Hij werd op 28 november 2002 doodgeschoten in zijn woning, nadat hij daar vier dagen eerder was bedreigd door vijf mannen. Dit omdat zijn zus in Spanje betrokken was bij de diefstal van 1500 kilo hasj van Dawes. De zoon van Meesters was aan wezig bij het begin van de rechts zaak tegen Dawes in Parijs. Hij wilde de Brit in het echt zien en in de ogen kijken. zaterdag 22 december 2018 GO -Cynthia Klee, vmbo-leerlinge A Maanden later dan de bedoeling was - hun examens werden ongel dig verklaard - vieren leerlingen van VMBO Maastricht dan toch hun examenfeest. FOTO MARCEL VAN HOORN Meer info over de verschillende December Deals vind je op kpn.com of in de KPN winkel. kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11