'Sandra wist meer van mij dan mijn vrouw' BV DE LIEFDE !Ar w inr^Pes orm nu u/el Rinus (62) ontmoette de liefde van zijn leven en verliet zijn gezin. Hij heeft spijt van die keuze. 2o 70h<j|eT Jeziir) „Ik geef toe dat ik er een zootje van heb gemaakt. Na dertig jaar huwelijk kreeg ik een affaire, ik ben weggegaan bij mijn ge zin, heb iedereen veel pijn gedaan en ben uiteindelijk met lege handen geëindigd. Maar ik kon niet anders. Als je op mijn leeftijd - totaal onverwacht - nog je ziels verwant tegenkomt, kun je kennelijk domme dingen doen. Van nature ben ik geen vreemdganger, maar deze verliefdheid was niet te stoppen. Sandra was de eerste vrouw die de échte Rinus zag, die mijn kwetsbaarheid ont dekte. Mensen kennen mij als een zakelijk persoon, iemand die hard werkt en niet bang is beslissingen te nemen, wat ook wel moet als je een eigen onderneming hebt. Sandra wist mijn zachte kanten boven tafel te krijgen, mijn verlegenheid en onzeker heid. Hoewel we een goed huwelijk had den, is dat mijn vrouw nooit gelukt. Dat kwam door mijzelf: als je altijd maar aan het werk bent, neem je de tijd niet om met elkaar te praten. Je stuurt zelfs je kind weg als je het te druk hebt. 'Nu even niet, papa is bezig.' Zo zijn mijn echtgenote en ik lang zaam uit elkaar gegroeid en kon er ruimte ontstaan voor een andere vrouw. Die vrouw was dus Sandra. We bespra ken alles met elkaar. Nooit eerder had ik meegemaakt dat ik mijn persoonlijkste gedachten met iemand kon delen. Het was alsof ik thuiskwam. En voor haar gold het- zelfde. Sandra was 55 toen ik haar leerde kennen, maar bij mij voelde ze zich weer 17, zei ze. Ook haar huwelijk zat in een sleur, en wij maakten elkaar weer wakker. Dat ging zo diep, daar viel niet tegen te vechten. Natuurlijk had ik het tegen mijn vrouw moeten zeggen. Maar ik vreesde de conse quenties en bleef Sandra dus stiekem ont moeten. Al voelde ik me achterbaks, ik ging er gewoon mee door. Dat het ontdekt zou worden, nu anderhalfjaar geleden, was onvermijdelijk en had grote gevolgen. Mijn jongens zijn nog steeds boos op papa. Dat snap ik, ik zou het ook zijn als mijn va der mijn moeder had belazerd. Wat mijn vrouw nog het meest verdriet deed, was het emotionele vreemdgaan. Zielsverwantschap is zoveel meer dan al leen seks - Sandra wist meer van mij dan mijn echtgenote na dertig jaar te weten was gekomen. Ze verweet me dat ik ons huwe lijk had verwaarloosd. En ik had het mis schien nog kunnen redden, als we maar hadden gepraat, gepraat en nog meer ge praat. In plaats daarvan ging ik weg, om vrij te zijn voor Sandra. Maar zij kwam niet. Erger nog, ze keerde haar rug naar me toe en koos voor haar man. Uit angst om de stap te zetten, denk ik. Dat deed veel pijn, en boos was ik ook: zij was toch medever antwoordelijk voor mijn scheiding? Het was alsof we samen een bankoverval had den gepleegd, waarbij zij mij had verlinkt, ik negen jaar cel had gekregen en zij vrolijk doorging met haar leven. Ik bleef zitten met de brokken, onge lukkig en eenzaam, zonder zielsverwant, zonder huwelijk en zonder gezin. Waarom moest ik Sandra tegen het lijf lopen, vraag ik me weieens af. Maar ik weet ook dat ik zelf de oorzaak ben van deze situatie, dat ik naar mijn eigen fouten moet kijken. Stiekem hoop ik dat mijn ex me zal ver geven, dat ik haar vertrouwen kan terug winnen en dat ze zal zeggen: 'Kom bij ons terug.' En dat ik óók contact kan hebben met Sandra, gewoon als beste vriendin." TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Rinus is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 22 DECEMBER 2018 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 112