'Het huis kochten we inclusief poes en auto' GELD GEUJK Gerdie koopt het liefst van aardige mensen en Mare wil niet afhankelijk zijn van gadgets. Gerdie Mare Beste koop Slechtste koop Gerdie: „Afgelopen zomer hebben we twee weken vrij genomen om in een strandtent te werken. Dat stond op onze bucketlist: 'werken in een strandtent voor ons 50ste'. We verdienden 9,80 euro per uur en kregen nog wat fooi." Mare: „Overdag keihard werken, 's avonds een juttertje onder de sterren hemel op het verlaten strand en daarna moe je tent inrollen." Gerdie: „Het was een van de leukste dingen die ik ooit heb gedaan. Van wat we daar hebben verdiend, willen we eten in het meest bekroonde restaurant ter wereld, Noma in Kopenhagen." Mare: „Die luxe zouden we ons anders niet veroorloven." Gerdie: „Ik vind dat we dat geld aan iets speciaals moeten uitgeven. Aan een bij zondere beleving." Mare: „Duur uit eten gaan doen we hooguit drie keer per jaar." Gerdie: „Maar zó'n duur restaurant hebben we nog niet eerder bezocht." Mare: „Meestal eten we in restaurantjes waar ook gerechten van 10 euro op de kaart staan. Of we halen wat op evene menten, of uit de kantine op ons werk." Gerdie: „Zelf koken doen we maar zo'n twee keer in de week." Mare: „Aan boodschappen geven we ongeveer 75 euro per week uit." Gerdie: „Levensmiddelen kopen we niet veel. Wat we kopen, moet van goede kwaliteit zijn. We letten dan niet 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTOSHODYCAREMAN Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Gerdie Schreuders (49), ondernemer in de evenementenbranche Mare Hijkoop (48), zelfstandig trainer/coach Gerdie en Mare wonen in een koophuis in Baam- brugge. Gerdie: „Een museumjaar kaart en een abonnement op Artis. Ik vind het lekker om even in een andere wereld te stappen." Mare: „De stereotoren die ik op mijn 16de kocht. Hij heeft het 25 jaar gedaan." Gerdie: „Een zwarte glit terjurk. Als ik die aantrek, is-ie al afgezakt voor ik de trap af ben." Mare: „Een mountainbike voor 1350 euro. Ik vind wielrennen namelijk veel leuker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101