Buurman vraagt om bouwstop landgoed Oudereninloop ook in Kloetinge en Goes AMZ 7 Aanbouw van De Klimroos officieel geopend EERBETOON ACTIE ClOS-student Koen Loonen overleed in augustus aan de gevolgen van kanker. Gisteren brachten studenten van de sportopleiding hem een mooi eerbetoon. Buurman Jan Valkier vroeg bij de Raad van State om het stilleggen van alle werkzaamheden in af wachting van de bodemzaak die in maart volgend jaar bij de Raad van State op de agenda staat. Afgelopen maart nog wees de Raad van State een door andere buren gedaan ver zoek om een bouwstop van de hand. „Dat ik nu pas in het geweer kom, heeft te maken met de on langs verleende bouw(omge- vings)vergunning en de start van grondverzetwerkzaamheden. Ik wil niet dat er onomkeerbare din gen gebeuren", zei Valkier tijdens de zitting. Valkier woont in een oude boer derij nabij het landgoed. Hij vreest een onherstelbare aantasting van het typische Noord-Bevelandse polderlandschap en zijn uitzicht over de landerijen. Volgens hem is het landgoedplan met 21 wonin gen volstrekt in strijd met het ei gen landgoederenbeleid van de gemeente Noord-Beveland. Of de Raad van State een andere spoeduitspraak doet dan afgelo pen april wordt in het begin van het nieuwe jaar duidelijk. KRABBENDIJKE De leerlingen van obs De Klimroos hebben er al heel wat uurtjes les gehad, maar van een officiële opening was het nog niet gekomen. Gisteravond was het zover. Na de kerstviering ont hulden wethouder Kees Verburg (PvdA, onderwijs) en directeur Gerrit Coldeweijer bij wijze van openingshandeling het naambord op de aanbouw van de nog gestaag groeiende basisschool. Het 'noodlokaal' is tijdelijk. In 2027 moet in Krabbendijke een brede school verrijzen waar be halve De Klimroos ook cbs De Ze vensprong onderdak krijgt. van der kooij De jongens en meiden legden in en rond sport centrum Omnium een soort sportmarathon af met onder meer voetbal, zwem men, aerobics, bootcamp en een obstacle run. Ze lieten zich daar voor sponsoren. Bij aanvang was gisterochtend al duidelijk dat het resultaat overwel digend zou zijn. De teller stond al op ruim 20.000 euro. „En dat ter wijl we 10.000 euro al een heel mooi resultaat hadden gevonden", vertelde docent Tineke Minder- houd. In het bijzijn van de ouders van Koen wordt vandaag het eindbe drag bekendgemaakt. Er werd overigens niet alleen overdag gesport. Studenten van de ClOS-opleidingen in Breda en Roosendaal kwamen afgelopen nacht lopend en fietsend naar Goes. Een andere groep (van on der meer de opleiding Sportcoör- dinator Geüniformeerde Beroe pen) kwam na een nachtelijke bi vak bij het Veerse Meer naar Om nium gemarcheerd. Goed doel Op het CIOS in Goes wordt elk jaar een grote of kleine actie ge houden waaraan een goed doel is gekoppeld. Dat de overleden Koen daarin dit jaar centraal zou staan, stond buiten kijf. De inwoner van Don gen overleed kort na zijn afstude ren aan de gevolgen van neurobla- stoom, een vorm van kanker die normaal gesproken vooral bij jonge kinderen voorkomt. Beweegprogramma Tijdens zijn ziekte werkte Koen mee aan een beweegprogramma van het Prinses Maxima Medisch Centrum voor kinderoncologie in Utrecht, waar hij zelf onder be handeling was. Met het geld dat de ClOS-studenten hebben opge haald, wordt dat programma ver der ontwikkeld. Koen vond het heel belangrijk dat kinderen met kanker zoveel mogelijk blijven bewegen. Zelf had hij daar ook baat bij. In Wolphaartsdijk kunnen oude ren elke dinsdag tussen 10.00 en 16.00 uur terecht in de Meule- weie om een praatje te maken, activiteiten te ondernemen of problemen aan te kaarten. Vrij willigers leiden dat in goede ba nen. Het idee erachter is dat min der ouderen gebruik hoeven te maken van duurdere zorg als re guliere dagbesteding. „Een me vrouw in Wolphaartsdijk heeft haar dagbesteding zelfs opge zegd", weet wethouder André van der Reest. In 2019 komt er ook een in loopvoorziening in het wijkcen trum in Goes-West. Een jaar later volgt Kloetinge. In West is vol gens de wethouder vraag naar zo'n ontmoetingsplek. In Kloe tinge maken relatief veel mensen gebruik van andere vormen van zorg. De inloop kan daar wellicht verandering in brengen. De drie inloopvoorzieningen kosten de gemeente straks 37.000 euro per jaar. Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs 16 t/m 19 21 t/m 23 februari 2019 Dagtocht Huishoudbeurs arrangement incl. diner v.a. 745,- vrijdag 21 december 2018 BE Nu nog een juridische blokkade van het landgoedplan Domein het Camperveer zou initiatief nemer René Faasse bijzonder slecht uitkomen. Want hij is al volop bezig met grondwerk zaamheden en aanplant van een groenstrook, zo bleek gis teren tijdens een spoedzaak bij de Raad van State. Jan van Ommen Den Haag/Kamperland wolstraat 197 vlissingen edelsmeden Samen sporten ter nagedachtenis aan Koen Rob Paardekam Goes De inloopvoorziening 'Even d'r uut' in Wolphaartsdijk is zo'n groot succes dat de ge meente Goes soortgelijke ini tiatieven wil opzetten in Goes- West en Kloetinge. Rob Paardekam Goes Ginny Proost werkt zich door de Obstacle Run. fotoernestaverburg Inclusief entreeticket 42,-- Alleen vervoer 29,-- Inclusief entreeticket, koffiestop op de heenreis en diner op de terugreis wo 20 februari 2019 €72,50 10-daagse wintersportreis Kirchberg v. vr 25-01-2019 v.a.€799,~ 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51