Brasserie De Kaoie moet twee weken dicht Gemeente wil pand aan Noordstraat kopen Kerststal en glühwein tijdens de lichtjestocht 6 Een grote supermarkt of een winkel als Action zou goed passen aan de ingang van Burgh-Haamstede, vindt het gemeentebestuur. De ingang van Burgh-Haamstede, aan de Noordstraat, is de ideale plek voor een 'publiekstrekker'. Met dat idee onderhandelt de gemeente Schouwen-Duiveland in stilte over de aankoop van het pand en het ter rein op die locatie. Het karakteristieke herenhuis uit 1914 staat te koop voor ruim een half miljoen euro. Het perceel om vat in totaal bijna vierduizend vier kante meter, waarop onder meer ook een voormalig kerkgebouw an nex bollenschuur staat. De huidige bestemming staat di vers gebruik toe, varieërend van kleinschalige detailhandel tot kan toren, een cultureel centrum (mu seum) en zelfs een school of kin derdagverblijf. Zwijgen Wethouder Jacqueline van Burg (Ruimtelijke Ordening) zwijgt in alle toonaarden over het plan. „Daar kan ik op dit moment niks over zeggen." Ook de raadsleden hou- den hun kiezen in dit stadium ste vig op elkaar. De raadscommissie onderbrak 6 december haar open bare vergadering om achter geslo ten deuren verder te praten over deze mogelijke 'strategische aan koop'. Verschillende partijen hech ten aan behoud van het beeldbepa lende pand en zijn nieuwsgierig welke ideeën er bestaan over invul ling en herontwikkeling van de lo catie. Gesproken wordt van een 'publiekstrekker' bij die entree van Haamstede. Als voorbeelden wor den in dat verband genoemd een grote supermarkt, een life-style winkel vergelijkbaar met Bomont of een winkel als Action. Concrete plannen zouden nog niet op tafel liggen. Naar verwachting kan het ook nog meerdere jaren duren tot dat de gemeente - mocht de aan koop doorgaan - de locatie inbrengt voor herontwikkeling. Het pand kan tot dat moment worden ver huurd. Dorpsvisie De dorpsraad zou bij de gemeente hebben aangedrongen op de aan koop met het oog op de dorpsvisie die wordt voorbereid. Dorpsraad voorzitter Kees Veerhoek kan daar niet op ingaan, laat hij weten, en verwijst naar de gemeente. Veer hoek ontkent niet dat de dorpsraad in verband met de toekomstplan nen haar oog heeft laten vallen op de locatie aan de Noordstraat. „In het kader van de dorpsvisie kijken wij naar alle hoeken en gaten die van belang kunnen zijn." Veerhoek benadrukt dat alles nauw met elkaar samenhangt om een bloeiende toekomst voor Burgh-Haamstede in de steigers te zetten. „Soms is het beter even niks te zeggen over plannen die er leven. Het is een heel breekbaar vaasje. Dat is zo aan scherven, en dan is ook de dorpsvisie kapot." De eigenaren kochten april dit jaar het visrestaurant aan de Engelse Kade. Tijdens de kerstdagen zit het visrestaurant van eigenaren Jacco en Priscilla Klink stampvol. In ja nuari zijn er ook nog reserveringen en partijen. Maar van 27 januari tot 14 februari gaat de zaak dicht. Balen 'We zijn er onlangs achtergekomen dat de daken en verdiepingsvloeren aan vervanging toe zijn. We balen er ontzettend van dat we dit niet van tevoren wisten en hebben kun nen oplossen voordat we open gin gen. Nu moeten we er helaas twee weken voor dicht. Het is niet an ders!', wordt aan de gasten gemeld. De accountant van Klink bemid delt met de verkopende partij. „Hij gaat het aanhangig maken bij de verkopers. Zelf houd ik mij daar buiten", licht Jacco Klink toe. Aannemer Met buurman aannemer Meco richt hij zich liever op de oplossing. „Acuut gevaar voor de gasten is er niet. We denken met het leeghalen van de opbergzolder en het op knappen van balken enkele weken zoet te zijn." De eerste avond van 'Eten bie de Kaoie' op 8 februari komt door het sluiten te vervallen. Dat evenement was een soort compensatie van het restaurant, omdat ze niet mee mochten doen met het gezamen lijke horecafestijn 'Eten langs de Kaoie'. „Het liefst ga ik helemaal niet dicht, maar het is even niet an ders", zegt Klink. IN DE REGIO Diensten rond de kerstdagen Kerstparty Kerstzang met diverse koren MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 21 december 2018 SD 'Publiekstrekker voor Haamstede' Marcel Modde Burgh-Haamstede A Noordstraat 34 - 36. FOTO MARIEKE MANDEMAKER RILLAND De kerststal in de Bathsewegkerk was gisteravond het hoogte punt van de lichtjestocht. Op twaalf plekken in het dorp werd een gedeelte van het kerstver haal verteld. Het werd georganiseerd door ba sisschool De Horizon. Bij de kerststal kregen men sen glühwein en chocola demelk. Er werden kerst liedjes gezongen onder begeleiding van orgel en dwarsfluit. De stal in de al ruim vijftien jaar leeg staande Bathsewegkerk was gemaakt door het Klusteam Rilland, dat de kerk afgelopen jaar ook heeft opgeknapt. Brasserie De Kaoie in Zierikzee gaat twee weken dicht vanwege een defect in het plafond. On langs knapte er een balk. Eige naar Jacco Klink benadrukt dat er geen acuut gevaar is voor gasten. Gerrit van Loon Zierikzee NIEUWERKERK De Protestantse gemeente Nieuwer- kerk organiseert rond de Kerstdagen een aantal diensten. Zondagavond wordt er om 19.00 uur een Kliederkerk/Kinder- kerstviering geor ganiseerd. Om 18.30 uur zijn de kinderen en hun ou ders welkom om een lichtdoosje te maken in Punt-3. De volgende dag is om 19.30 uur is de Dorpskerstzang- dienst in de Johan- neskerk op de Ring. Muziekvereniging Oefening en Uit spanning verleent haar medewerking. Op Eerste Kerst dag, is er een dienst om 10.00 uur. ZONNEMAIRE Café Bommenede houdt zondag een kerstparty. Om 17.00 uur wordt het feest geopend met een akoestisch op treden van de band Julia and the Jojo's. Daarna volgt de co verband GRUSS, een bekende band op Schouwen-Dui veland. De band speelt nummers van onder meer The Rolling Stones, Bryan Adams, AC/DC, Tina Turner en The Beatles. En tree is gratis. 'S-GRAVENPOLDER In de Gerefor meerde Gemeente 's-Gravenpolder wordt op maandag 24 december een kerstzangavond ge houden. Jeugdkoor Jedid- Jah, Mannenkoor Elim en Gemengd Koor VZOS verle nen hun medewer king. Er wordt een collecte gehouden voor voor Children's Relief. Aanvang om 19.00 uur. De toe gang is gratis. KERSTGALA k ZIERIKZEE Leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman be leefden gisteravond, ook al beseffen ze dat wellicht nog niet allemaal, één van de hoogtepunten uit hun middelbare schooltijd: het traditionele kerstgala. Tientallen pubers tra den in smoking en avondjurken hun vertrouwde aula binnen om herinneringen te creëeren voor de rest van hun leven. Eerst de eersteklassers, daarna de tweedeklassers. Leerlin gen uit de hogere klassen dansten bij jongerencamping Duin en Strand in Scharendijke. foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BURGH-HAAMSTEDE DFS, 19.30-22.00 uur: Jeugd soos; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; GOES Ter Weel, Joannaplantsoen 1, 08.00-17.00 uur: Expositie Goese fotograaf Andre Joosse; Stadskantoor, 08.30- 17.00 uur: Beeldenexpositie van boetseerclub UKG; Markt, 11.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Galerie Van den Berge, 12.00-17.00 uur: Ten toonstelling 'Wintershow'; Po dium 't Beest, 21.00 uur: Op treden 'DeWolff'0 KERKWERVE Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Oefenavond Shantykoor Neptunus; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Ci nema Middelburg, 14.30 en 19.00 uur: Dag van de Korte Kinderfilm; ZB, 20.00-22.00 uur: Thema-avond met Kerst lezing 'De geboorte van de lichtmens in ons'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Optreden Isabel Provoost; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Kerstconcert Grootkoor Zeeland; De Spot, Beddewijk- straat 15, 20.30 uur: Optreden Intergalactic LoversO ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 9.30- 10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: Becoming Astrid; Ondernemersatelier, 19.30 uur: Vrouwencirkel; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48