Rechter was bang voor nieuw misdrijf van Bekir E. 3 SCHOOLMOORD HERDENKING Niemand beseft haast dat dit echt is gebeurd en toch is het zo Ontroostbaar is hij, Humeyra's vader. Met betraande ogen en ondersteund door buren en familieleden komt hij aangelopen bij de Mevlana moskee in Rotterdam-Zuid. Tientallen mensen ko men naar hem toe om hem te condole ren, te omhelzen... Ook zijn vrouw heeft ondersteuning nodig. Het middaggebed gaat zo meteen beginnen. Daarna komt de kist met de jongste van zijn vier doch ters naar de moskee. Onder anderen Tunahan Kuzu van Denk is aanwezig. Binnen in de moskee stort Humeyra's vader bijna helemaal in. Hardop huilend wordt hij meegenomen naar een aparte ruimte. Daar, zittend op een bankje, komen tientallen moskeegangers hem een voor een condoleren. Tussen de tra nen door kan de kleine bebaarde man amper zien wie hem allemaal vasthou den en alle sterkte toewensen. Buiten verwoorden schoolgenootjes van Hu meyra het verdriet: „Iedereen heeft het erover hoe het kan dat een 16-jarig meisje zomaar op school wordt doodge schoten, niemand beseft haast dat dit echt is gebeurd en toch is het zo." Een vrouw vlakbij de tieners heeft bloemen bij zich. Ze probeert zich in te leven in het verdriet van de ouders: „Je stuurt je kind 's ochtends naar school en dan krijg je 's middags een belletje met dit nieuws..." Ze valt stil en veegt een traan weg. „Er zijn geen woorden voor." Na het middaggebed arriveert de auto met de kist waarin Humeyra ligt. Over de hoofden van honderden mensen ver plaatst de kist zich twintig meter en wordt op een tafel neergezet voor de moskee. Het stopt met regenen. Humey ra's vader staat helemaal vooraan. Naast hem staan tientallen mensen, schouder aan schouder, achter hem nog eens hon- derden en rechts zijn enige zoon Ach- met. En toch lijkt de vader van Humeyra totaal alleen. Hij kijkt huilend naar de kist drie meter voor hem, met zijn doch ter. Er volgt een herdenking van een halfuur. Daarna zweeft Humeyra in haar kist terug naar de auto. En 's avonds al naar Turkije om daar te worden begra ven. In Karaman, de stad waar haar ou ders vandaan komen, zo'n 300 kilometer ten oosten van het bekende Antalya. De familie van Humeyra is ondertus sen bezig de reis te regelen. Een van hen vertelt over haar: „Altijd vrolijk, altijd la chen. Op school ging het goed, gevoelig, sociaal..." Waarom zij toch zo'n idioot moest tegenkomen, die eergisteren haar leven beëindigde, de familie weet het niet precies. Het moet via social media zijn gebeurd. Dat verdachte Bekir E. (31) zoveel jaren ouder was, wist Humeyra eerst niet. „Toen zij dat ontdekte, heeft ze meteen het contact verbroken." Procedure Maar zoals inmiddels keihard duidelijk is geworden, nam Bekir daar geen genoe gen mee. Wel twintig keer sprak de familie de afgelopen maanden met de politie over de nota bene veroordeelde Bekir E. Nu spreken ze met advocaten. Niet alleen om hen te vertegenwoordi gen als benadeelde partij bij de strafzaak tegen Bekir, maar zeker ook om eventu eel een civiele procedure te beginnen te gen de instanties die Humeyra hadden kunnen beschermen. Haar moeder en zussen worden thuis in hun appartement in de Rotterdamse Van Speijkstraat opgevangen door an dere vrouwen. Op de portiekdeur hangt een briefje dat verwijst naar een kleine gebedsruimte aan het Adrianaplein. Daar knapt Humeyra's vader ietsje op. En wordt opnieuw gebeden. En gebeld, voor tickets naar Turkije, naar Humeyra's laatste rustplaats. E. kreeg afgelopen augus tus zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk, opge legd. De rechter verbond en kele bijzondere voorwaarden aan de straf: het contactver bod en de verplichting elke week zijn urine te laten onderzoe ken op drugsgebruik. Omdat E. in hoger beroep ging, moet hij de drie weken cel nog uit zitten. De bijzondere voorwaarden gingen wel direct in. 'Omdat er ern stig rekening mee moet worden ge houden dat de verdachte wederom een misdrijf zal begaan dat gevaar veroorzaakt voor de onaantastbaar heid van het lichaam van een of meer personen', legde de rechter destijds uit. Humeyra had enkele weken gele den opnieuw aangifte gedaan tegen Bekir E. Toen ze woensdag na school naar de politie zou gaan voor een vervolggesprek, werd ze dood geschoten. vrijdag 21 december 2018 GO De menigte tilt de kist met het lichaam van Humeyra op. foto jan kok Tranen vloeien bij afscheid Humeyra De doodgeschoten Rotterdamse scholiere Humeyra Ergincanli (16) wordt vandaag begraven in Turkije. Met een indrukwekkende herdenking namen honderden mensen gisteren afscheid van haar. Ondertussen over legt de familie met advocaten: want waarom werd de bedreigde Humeyra niet beter beschermd? Victor Schildkamp Rotterdam - Schoolgenootje Humeyra Sander Sonnemans Boven: Bekir E. samen met Henk Kuipers van motorclub No Surren- der en po serend met een wapen. PRIVEFOTO'S Rotterdam Bij de laatste veroordeling van Rotterdammer Bekir E. (31) die wordt verdacht van de moord op de 16-jarige scholiere Humeyra Ergin canli, was de rechter al bang dat hij weer in de fout zou gaan. E. schond woensdag het hem opgelegde contact verbod en schoot het meisje in de fietsenstalling van haar school dood. Kijk op onze site bij /video Een beeldverslag van de bewogen herdenking van Humeyra bij de moskee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3