O O) CD O \GEL 12 ZE Topniveau even terug op Beveland Derby in Terneuzen op zaterdagavond Moes blijft langer trainer Corn Boys Coaches na drie jaar weg bij Fortis Voor verdediger uit Koewacht (22) heeft het duel tussen zijn club FC Eindhoven en Jong AZ een gouden randje. In Alkmaar viert de jonge Zeeuw zijn jubileum. De driebanders van Dallinga.com spelen hun laatste wedstrijd van de eerste seizoenshelft in de eredivisie zondag niet in Sluiskil, maar in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme. Daarmee keert het driebanden op topniveau sinds lange tijd - en eenmalig - te rug op de Bevelanden. Sinds 2007 speelt het voormalige Team Delta/Ockenburg - nu Dallinga.com - in Zeeuws-Vlaanderen en bleven de Bevelanden verstoken van driebanden op het hoogste ni veau. Maar zondag komt At Biljarts uit Apel doorn op bezoek. Omdat de zalen in Apel doorn en Sluiskil niet beschikbaar waren, wordt er in Kwadendamme gespeeld. De derby in de derde klasse van het zondag voetbal tussen Terneuzen en Philippine wordt op zaterdagavond 19 januari gespeeld. Beide clubs hebben in overleg besloten om het duel een dag eerder te spelen. Het duel op het kunstgras in Terneuzen begint die avond om 19.30 uur. Voor beide ploegen is het de eerste wedstrijd na de winterstop. Terneuzen won de laatste twee duels onder leiding van inte rim-trainer Eddy van der Hooft en verliet daardoor de laatste plaats. Philippine kwam afgelopen weekend niet in actie omdat de derby tegen HW'24 werd afgelast. De ploeg van trainer Tom Nieuwelink bezet de vijfde plaats,Terneuzen is de nummer dertien. John Moes blijft ook de komende twee jaar als trainer verbonden aan Corn Boys. Het bestuur van de zondag-vijfdeklasser kwam deze week tot een nieuwe overeenkomst met de Terneu- zense oefenmeester 'met perspectief voor de lange termijn'. Met John Moes hopen de Sas- senaren de aantrekkingskracht op de club te vergroten maar ook de ontwikkeling van de jonge spelers 'die er aan zitten te komen' te bevorderen. Corn Boys neemt momenteel in de vijfde klasse van het zondagvoetbal de ne gende plaats in. Vorig jaar eindigde de club nog als laatste. Korfbalvereniging Fortis moet op zoek naar een nieuwe trainer. Het duo Peter Crucq en Hans de Meij hebben aangegeven in juni 2019 te stoppen als eindverantwoordelijken bij de eerste selectie. Crucq en De Meij zijn in het seizoen 2016/17 gestart als trainersduo van Fortis. Momenteel zijn zij dus bezig aan hun derde seizoen in Oost-Souburg en daar blijft het ook bij. Momenteel zijn de twee trainers met Fortis bezig aan de zaalcompetitie, in de eerste klasse F. Na vier duels staan de Souburgers op de derde plaats. KNVB-beker KEUKEN KAMPIOEN DIVISIE MIJLPAAL Koploper „Daar hoefik niet lang over na te denken. Dat was mijn debuut voor Jong PSV in de uitwedstrijd tegen Roda JC. Die ochtend had ik ge woon getraind met de Ai van PSV. 's Middags ging ik naar school en werd ik gebeld dat ik met 'Jong' mee moest. Dat zal wel zijn om de selectie op te vullen, dacht ik toen. Ik hoorde het om kwart voor vier en om vijf uur vertrok de bus. Da- rije Kalezic, de trainer, vertelde me dat ik in de basis zou starten. Toen werd ik superzenuwachtig. De wedstrijd zou live op FOX Sports komen, dus ik heb meteen familie en vrienden verteld dat ze moes ten kijken." „In de eerste helft ging het, ook door de zenuwen, nog niet zo lek ker. Maar in de tweede helft was het al veel beter. Het werd 1-1. Frank Demouge, de spits van Roda, vertelde me na afloop dat ik één van de weinige verdedigers was waar hij echt moeite mee had gehad. Ik heb hem om zijn shirt gevraagd, als aandenken aan mijn debuut. Dat kreeg ik van hem." „Aan Kalezic en aan mijn huidige trainer bij FC Eindhoven, David Nascimento. Kalezic gaf me veel vertrouwen, hij heeft me echt ge holpen en gaf me de kans bij Jong PSV. Het maakt niet uit als je fou ten maakt, zei hij, daar word je be ter van. Met Nascimento had ik vorig seizoen wat problemen. Hij stelde me een paar wedstrijden niet op en ik heb toen gevraagd of ik met de beloften mee mocht doen. Ik wilde minuten maken. In het voetbal komt altijd weer een nieuwe kans en dat was nu ook zo. Ik speelde de laatste zes wedstrij den van het seizoen weer. Daarna heb ik aan de trainer gevraagd: wilt u dat ik deze zomer vertrek of wilt u dat ik blijf? Hij wilde dat ik bleef, omdat iedereen weer op nul zou beginnen. Dit seizoen ben ik tweede aanvoerder. Omdat onze aanvoerder Branco van den Boo- men zich een beetje misdragen heeft, draag ik vanavond tegen Jong AZ de aanvoerdersband. Dat is mooi hè?" „Als tweede aanvoerder praat ik natuurlijk veel met de trainer. Over voetbal maar ook over andere zaken. Weet je waar ik bijvoor beeld ziek van word? Dat jongens hun bord helemaal volscheppen met eten en dan de helft laten staan. Daar moeten we iets aan doen, heb ik tegen de trainer ge zegd. Hij was het met me eens. Ze moeten beseffen hoe goed ze het hebben. Ik heb vrienden die het veel minder makkelijk hebben dan de meeste mensen. In Nederland is het vaak zo: als jij je eten niet lekker vindt, dan maakt mama iets anders voor je. Terwijl je het juist moet respecteren als iemand eten voor je maakt. En als je het niet zo lekker vindt, pak dan een beetje in plaats van een vol bord. Of geef iets aan anderen." „Ik krijg ze vaak voor praten. Ei genlijk zelden na een overtreding, omdat ik het slim op probeer te lossen. Tegen Sparta maakte Roys- ton Drenthe een overtreding op mij, maar kreeg ik geel. Ik was het niet eens met de beslissing van de scheidsrechter en maakte een wegwerpgebaar. Dat kostte me dus geel. Je kunt het beste scheids rechters hebben die zelf hebben vrijdag 21 december 2018 BILJARTEN VOETBAL Douwe de Kok haalt uit tijdens de laatste Terneuzen-Philippine. fotocamilescfielstraete VOETBAL KORFBAL GO I Vier Zeeuwen hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het toer nooi om de KNVB-beker. Na Tom Boere, Godfried Roe- meratoe (bei den spelend voor FC Twente) en Adrie Koster (trainer Willem II) drong ook Bart Nieuw koop gister avond door tot de laatste acht. Hij was met Feyenoord te sterk voor FC Utrecht: 1-0. O Voetbalster Sharona Tiele- man uit Terneu zen speelt van avond met de vrouwen van ADO Den Haag in de eredivisie de topper tegen PSV. Tie- leman en haar ploeg staan derde, PSV is de koploper. Het verschil tussen beide ploegen is negen punten. Nummer voor Augustine Loof Barry van der Hooft Eindhoven Augustine Loof speelt vanavond zijn honderdste competitiewed strijd als profvoetballer. De ver dediger uit Koewacht (22) door liep de jeugdopleiding van PSV, debuteerde in oktober 2014 bij de beloften van die club in de toenmalige Jupiler League en is nu aan zijn derde seizoen bij FC Eindhoven bezig. „Tegen mij mag je geen makkelijke avond hebben", zegt Loof, die aan de vooravond van zijn mijlpaal ant woord geeft op vijf vragen. Honderd wedstrijden als prof. Wat was van de voorgaande 99 de mooiste? Augustine loof: Aan welke trainers bewaar jij de beste herinneringen? In 99 wedstrijden in de Keu ken Kampioen Divisie (voor heen Jupiler League)scoorde Augustine Loof Ipas twee keer. Dat deed hij beide keren in zijn debuutsei zoen. Op 27 fe bruari 2015 maakte de oud speler van JVOZ en Koewacht zijn eerste treffer als prof, uit bij Al- mere City (2-2). Drie weken later - op 20 maart 2015 - was het opnieuw raak, uit tegen Telstar (1-1). Vorige week miste je het duel met RKC omdat je geschorst was. Hoe zit dat met die gele kaarten? Augustine Loof is boos op scheidsrechter Martin Pérez, nadat hij in het duel met Sparta geel heeft gekregen, fotocarlavos o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38